TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Laidoje „Noriu žinoti“ atskleidžiamos žiūrovus kamuojančios paslaptys

Albertas Enšteinas
PBK nuotr. / Albertas Enšteinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Fizikos genijaus Alberto Ensteino sukurta reliatyvumo teorija ko gero daug kam tai skamba labai egzotiškai. Pirmojo Baltijos kanalo (PBK) laidoje „Noriu žinoti“ vasario 3 d. atskleistos šios teorijos atsiradimo pačioje praėjusiojo amžiaus pradžioje aplinkybės. Viskas prasidėjo nuo žiūrovo atsiųsto laiško, kuriam parūpo, kaip atsirado Alberto Einsteino reliatyvumo teorija. Pagalbos į laidos „Noriu žinoti“ komandą kreipėsi PBK žiūrovas, vienoje laidų išgirdęs, kad ši teorija buvo sukurta dėka tramvajaus, tačiau išnaršius interneto platybes atsakymo į klausimą, kuo tai tarpusavyje susiję, jam rasti nepavyko.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Ieškodamas atsakymo į žiūrovui rūpimą klausimą, laidos vedėjas Michailas Širvindtas  nukeliavo į Berną – Einsteino gimtąjį miestą. Nusakyti, ką atrado Einsteinas, yra labai sunku, tačiau galima pasakoti kaip ir kur atsirado reliatyvumo teorija. Kartą Einsteinas važiavo tramvajumi ir įsistebeilijo į miesto laikrodį. Jis susimąstė: „Kas būtų, jei šis tramvajus išvystytų šviesos greitį? Ko gero, tuomet laikas sulėtėtų arba visai sustotų“. Laidos vedėjas, važiuodamas tramvajumi, bando paaiškinti, ką garsusis fizikas turėjo omenyje. Tuomet Širvindtas numeta savo akinius ir aiškina, kad šie akiniai jo atžvilgiu nukrito vertikaliai, o pėsčiųjų atžvilgiu – parabole. Turima omenyje, kad Einsteinas, važiuodamas tramvajumi, suprato, jog viskas šioje žemėje vyksta santykiu su kuo nors. Ši teorijos versija kol kas yra gana tvirta.

Albertas Einsteinas bičiuliavosi su Čarliu Čaplinu. Besusirašinėjant laiškais, kartą Einsteinas Čaplinui parašė: „Pažiūrėjęs Jūsų filmą „Aukso karštligė“, supratau, kad Jūs esate didis žmogus, nes šis filmas suprantamas visiems!". Atsakydamas Čaplinas rašė: „Jūsų teorijos negali suprasti niekas visame pasaulyje, bet Jūs vis tiek esate didis ir genialus žmogus“.

Šveicarijoje gyvenusiam Einsteinui yra atidarytas didžiulis muziejus. Šveicarai jį pastatė kaip kompensaciją didžiam mokslininkui, kad laiku jo neįvertino.

PBK laidos „Noriu žinoti“ metu žiūrovui suteikiama galimybė iškart pabuvoti keliose pasaulio vietose. Laidos kūrėjai, atsakydami į žiūrovų klausimus, važiuoja bet kur, kur tik galima rasti kuo tikslesnį atsakymą. PBK laida „Noriu žinoti“ rodoma kasdien nuo pirmadienio iki penktadienio 12.25 val.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką