TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Laurynas Grigelis: ne brangus, o labai brangus sportas!

Laurynas Grigelis
Butauto Barausko nuotrauka / Laurynas Grigelis
Šaltinis: „Žmonės“
0
A A

Dar prieš porą savaičių Laurynas Grigelis (18) buvo žinomas tik rimčiau tenisu besidomintiems žmonėms. Tačiau Vilniuje sėkmingai sužaistos lemiamos Daviso taurės turnyro Europos–Afrikos zonos antrosios grupės pirmojo rato rungtynės, mūsų šalies komandai atnešusios pergalę prieš Didžiosios Britanijos rinktinę, šį Italijoje gyvenantį vaikiną iškėlė į žvaigždes net krepšinio šalyje – Lietuvoje. Tik pats mačo didvyris pasimaudyti šlovės spinduliuose nespėjo: išskubėjo į Italiją, kur jau keleri metai gyvena ir treniruojasi.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Buvo fantastiška laimėti tokį mačą ir dėl savęs, ir dėl turnyrą stebinčių žiūrovų“, – jau iš Italijos pasakoja Laurynas. Prisipažįsta, kad žaisti aistringai, palaikomam kelių tūkstančių žiūrovų, buvo iki tol nepatirtas jausmas. Todėl iš pradžių jis sutriko. Tik per trečią susitikimą atsipalaidavo ir mėgavosi žmonių rodomu dėmesiu.

Merginos palauks

„Ar Laurynas turi draugę?“ – iš karto po turnyro internete pasirodė ne vienos dailiosios lyties atstovės klausimas ar panašus svarstymas. Laurynas prisipažįsta baigusis pasirodymui sulaukęs labai daug merginų dėmesio: jos tenisininką atakavo internetu. „Juk gyvenu ne Vilniuje, nėra kaip su jomis bendrauti, – juokiasi. Sako, kad turėti merginą jam būtų sunku, nes labai daug treniruojasi ir keliauja. – Gal kol kas man antrosios pusės ir nereikia. Dar turiu tam daug laiko.“
Iš Klaipėdos kilęs Laurynas gimtajame krašte jau šešti metai retas svečias. Nors niekada nelankė italų kalbos kursų, tenykščiai žmonės ne visuomet atskiria, kad šis vaikinas – ne vietinis. Italai sunkiai ištaria lietuvišką sportininko pavardę ir vos atvažiavusiam gyventi ją sutrumpino: vadina „Grigio“. Trumpina ir vardą – Laurynas ten tapo Lauriu.

„Su treneriu praleidžiu daugiau laiko nei su tėvais. Man kelionės patinka, bet tikrai nėra tokios malonios, kaip atrodo iš šalies.“

Jam buvo trylika, kai sėkmingai tenisą žaidžiančiam sūnui tėvai pradėjo ieškoti geresnių sąlygų tobulėti. Taip jis su mama Aukse Grigeliene atsirado penkiasdešimt kilometrų nuo Milano esančiame Čividino miestelyje. Netrukus atvažiavo ir Lauryno tėtis Stanislovas Grigelis. Ten jie likę iki šiol. Laurynas sutinka: tėvai dėl jo aukojasi. Sako esąs jiems už tai labai dėkingas ir nenorėdamas nuvilti stengiasi kasdien sąžiningai treniruotis. Tačiau net ir gyvendami Italijoje Grigeliai vienturtį sūnų mato retai, nes šis dalyvauja visame pasaulyje vykstančiuose turnyruose: „Su treneriu praleidžiu daugiau laiko nei su tėvais. Man kelionės patinka, bet tikrai nėra tokios malonios, kaip atrodo iš šalies. Kai per metus išvykęs būni septynis aštuonis mėnesius, pavargsti. Kartais kas savaitę keiti šalį, būna, kad per septynias dienas tenka kokius keturis sykius skristi.“
Anksčiau jį į turnyrus dažnai veždavo tėtis. 2008 metų rugsėjį Lauryną pradėjo remti kompanija „Future Talent“. Dabar kartais Grigeliai vyksta pažiūrėti, kaip sūnui sekasi žaisti. Laurynas juokiasi, kad jo dėka tėvai pradėjo suprasti tenisą...

Mokslus baigs internetu

Namuose Čividino miestelyje jis daugiau būna žiemą, kai vyksta mažiau turnyrų.
Tačiau laisvo laiko pertekliumi negali pasigirti. Paprastai teniso kortuose ir sporto salėje Laurynas kasdien su pertrauka praleidžia apie šešias valandas. Šeštadienį treniruotės būna trumpesnės, o sekmadienis turėtų būti laisva diena. Tačiau taip nutinka retai, nes dalyvauja varžybose. Dar reikia skirti dėmesio ir mokslams. Sportininkas neneigia: grįžus po treniruočių sėsti prie vadovėlių nėra paprasta. Praėjusiais metais ypač daug laiko atėmė tenisas. Dėl to sustabdė mokslus ir šiemet yra tik vienos lietuviškos mokyklos vienuoliktokas. Sportininko pastangos pasiteisino: Laurynas gerokai šoktelėjo pasaulio tenisininkų reitingo lentelėje. „Prieš metus buvau maždaug 1500 vietoje, o dabar – 519! Pernai buvau ketvirtas pasaulyje tarp tenisininkų, reitinge pakilusių per daugiausia pozicijų. Manau, kad su treneriu Williamu Rota ir komanda gerai pasidarbavome.“ Kokie šių metų planai? Reitinguose atsirasti tarp 350 ir 400 pozicijos. Jei patektų tarp 320 stipriausiųjų, galėtų dalyvauti turnyre „Australia Open“. Tai – dar viena svajonė.

Laurynas kartais pavydi bendraamžiams, kurie gali gyventi daugiau jo amžiaus žmonėms patinkančių pramogų pripildytą gyvenimą. Kartais joms laiko randa ir jis. Jei visgi turi laisvą dieną, praleidžia su draugais, kartais apsilanko kokiame nors muzikos klube. Kaip ir dauguma italų, domisi futbolu. „Gyvenant Italijoje šis žaidimas negali nepatikti, – šypteli. Ten būnant taip pat neįmanoma nekreipti dėmesio į savo išvaizdą. – Stengiuosi ir aš neatsilikti nuo mados. Tačiau per daug to nesureikšminu. Ne tragedija, jei mano džinsai ne „Armani“.“ Po pergalės Daviso taurės rungtynėse Laurynui buvo suteikta galimybė drabužinę atnaujinti parduotuvėje „Hugo Boss“.

Tarp profesionalų – lyg vaikas

Lauryno kelias į profesionalų sportą prasidėjo šešerių nuo atsitiktinumo: tėtis laikraštyje rado skelbimą, kad vaikai kviečiami pamėginti žaisti tenisą. Jis kaip tik norėjo išbandyti ką nors kitą – ne futbolą ar krepšinį. Tenisas Laurynui patiko iš karto. Kai pajuto, kad sekasi geriau nei bendraamžiams, į treniruotes pradėjo žiūrėti rimčiau. Nuo dešimties metų ėmė treniruotis veik kasdien. Laurynas svarsto, kad norint tenise ko nors pasiekti pirmiausia reikia daug noro ir darbo, nes aikštelėje esi vienas ir būni atsakingas pats už save. Šešiolikos jis pradėjo žaisti su profesionalais. Neslepia, kad tarp labiau patyrusių ir kartais dvigubai vyresnių žaidėjų iš pradžių jautėsi kaip vaikas: buvo ir fiziškai silpnesnis, ir mažiau patyręs.
Laurynas svarsto, jog Lietuvoje nėra stiprių tenisininkų dėl to, kad ši sporto šaka ne taip išpopuliarinta kaip krepšinis. Įtakos turi ir tai, kad brangiai kainuoja treniruotės. „Tenisas – ne brangus, o labai brangus sportas“, – pabrėžia.

„Žmonės“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką