Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2012 02 26, 17:44

Legendinė estrados dainininkė Nelly Paltinienė pristatė biografinę knygą

Sekmadienį Vilniaus knygų mugėje įvyko legendinės lietuviškos estrados atlikėjos Nelly Paltinienės albumo-knygos pristatymas. Gausiai iliustruotoje knygoje „Nelly. Kol plaks manoji širdis“ aprašomas atlikėjos kūrybinis kelias.
Knygos „Nelly“ pristatymas
Knygos „Nelly“ pristatymas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Atlikėja susitikimo su gerbėjais metu ne tik atskleidė kelis intriguojančius asmeninio gyvenimo faktus, bet ir atliko keletą muzikinių kūrinių. Susitikime taip pat dalyvavo atlikėjos vyras Arvydas Paltinas, etnologė Gražina Kadžytė, aktorė Virginija Kochanskytė, kunigas Arūnas Peškaitis, leidyklos „Žara“ direktorė Ramutė Žandarienė bei buvusi Vilniaus plokštelių studijos redaktorė Zina Nutautaitė.

R.Žandarienė atskleidė, kad visa medžiaga – nuotraukos ir užrašai – iš trijų dėžių, kurias pateikė N.Paltinienė, netilpo į vieną biografinę knygą, todėl ketinamą išleisti ir antrąją.

„Aš kiekvieną dieną ir kiekviename koncerte dėkoju Dievui. Už ką? Už jus, už jūsų meilę. Be jūsų meilės aš iš tikrųjų negalėčiau taip ilgai išbūti scenoje. Aš turiu galimybę atvažiuoti pas jus, padainuoti jums ir asmeniškai padėkoti. Ačiū jums“,– susirinkusiai publikai dėkojo Nelly, kiekvieną koncertą pradedanti kūriniu „Ave Marija“.

Kunigas A.Peškaitis prisiminė, kad su Nelly pirmą kartą susipažino 2002 metais, kai pasirodė jos ir scenos partnerio Eugenijaus Ivanausko albumas „Auksiniai kopų balsai“. Pranciškonų ordine už kultūrinius ir labdaros projektus atsakingo A.Peškaičio teigimu, nuo to laiko iki pat dabar tęsiasi jo ir N.Paltinienės artima kūrybinė draugystė.

„2004 metais mes pirmą kartą surengėme pirmąjį labdaros projektą su Lietuvos televizija, kuris buvo skirtas legalių senelių namų renovavimui. Nelly ten buvo pagrindinė atlikėja. (...) Nelly niekada nėra atsisakiusi dainuoti labdarai. Patikėkit, tai nėra taip dažna Lietuvoj“, – patikino A.Peškaitis.

Renginio vedėja V.Kochanskytė su Nelly susipažino taip pat vieno iš labdaros renginių metu.

„Nelly yra mano mamos mėgstamiausia dainininkė. (...) Būdama kartu su Nelly vienoje scenoje ir besiklausydama jos dainų aš supratau, kad ji dainuoja apie mane, kad jos dainos jaudina mane iki širdies gilumos, net graudina“, – kalbėjo aktorė.

G.Kadžytė teigė, kad eidama į šį renginį ji sulaukė daugybės klausimų, ar tikrai jai, kaip etnologei, dera dalyvauti tokiame renginyje. Moteris tokiems klausėjams atsakė, kad neverta savęs sprausti į kokius nors rėmus, o ir populiari estrada, galima sakyti, yra kilusi iš liaudies.

„Dainuok, mylėk ir niekam nepavydėk“ – ačiū jums už tą mintį, už tą patarimą, kurį nešiuosi per gyvenimą ir mes visi, pasiėmę jūsų knygą“, – už kadaise Nelly atskleistą ilgaamžiškumo receptą dėkojo etnologė.

2011 metais Nelly atšventė sceninės veiklos 60-ies metų jubiliejų. Su ilgamečiu scenos partneriu E.Ivanausku N.Paltinienė yra įrašyta į Lietuvos rekordų knygą kaip ilgiausiai dainuojantis duetas.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Nelly Paltinienė
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Nelly Paltinienė

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką