Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 31d. 20:54

Lietus neišbaidė: Vilniaus rotušės aikštėje baltos vakarienės magijai pasidavė ir žinomi veidai

Penktoji „Le Dîner en Blanc“ Vilniuje. Gintarė Gurevičiūtė ir Dmitrijus Jaruševičius
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Penktoji „Le Dîner en Blanc“ Vilniuje. Gintarė Gurevičiūtė ir Dmitrijus Jaruševičius

Penktojo jubiliejaus proga „Le Dîner en Blanc“ vakarienės organizatoriai sugrąžino šventės vietą ten, kur viskas prasidėjo – į Vilniaus rotušės aikštę, kuri penktadienio vakarą nusidažė baltai.

„Prieš pat pirmąjį renginį buvo daug smagaus jaudulio, todėl ši vieta mums emociškai yra labai svarbi, juk būtent čia ir buvo pirmą kartą visai Lietuvai pristatyta šios puošniosios iškylos idėja, – pasakojo renginio organizatorės Dovilė Butkienė ir Valda Lukošiūtė, – be to, Vilniaus Rotušės aikštė yra ypatinga vieta, kurioje erdvė yra didelė, tačiau labai jauki, kadangi ją iš visų pusių supa istoriniai pastatai.“

Kaip visada, renginio vieta buvo laikoma ypatingoje paslaptyje ir atskleista tik dalyviams susirinkus į susitikimo punktus. Iš skirtingų miesto vietų baltai pasipuošę žmonės suplūdo į pagrindinę miesto aikštę. Nešini baltais pikniko krepšiais, gyvų gėlių puokštėmis žmonės sukūrė nuostabią šventę mieste, kurios pradžią tradiciškai paskelbė trimito garsai ir baltomis servetėlėmis mojuojantys baltojo pikniko dalyviai.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./„Vakarienės baltai“ akimirka
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./„Vakarienės baltai“ akimirka
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./„Vakarienės baltai“ akimirka
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./„Vakarienės baltai“ akimirka

Apsirengti nuo galvos iki kojų baltai dažnai būna tikras iššūkis, pareikalaujantis nemažai kūrybiškumo ir fantazijos. Jubiliejiniame „Le Dîner en Blanc“ renginyje vilniečiai ir miesto svečiai tikrai nestokojo išmonės bei stiliaus jausmo. Ponios puošėsi įspūdingomis suknelėmis, originaliomis skrybėlaitėmis.

Ypatingas šių metų „Le Dîner en Blanc“ svečias – dainininkas Vaidas Baumila, surengęs pasirodymą. Po koncerto baltajame piknike jis mėgavosi draugų kompanija.

„Aš iki šiol nebuvau dalyvavęs šiame renginyje, bet galiu pasakyti, kad geras jausmas būti čia. Ir tikrai nepameluosiu, šiandien buvo geriausias mano vasaros koncertas“, - sakė V.Baumila. Su tuo tikrai galėjo sutikti ir tūkstantinė minia, net ir per vasaros lietų ištirpusi muzikos garsuose.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Vaidas Baumila
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Vaidas Baumila
Vido Černiausko nuotr./„Vakarienės baltai“ akimirka
Vido Černiausko nuotr./„Vakarienės baltai“ akimirka

Netrūko vakarienėje ir daugiau žinomų veidų, čia iškylavo Gintarė Gurevičiūtė su draugu Dmitrijumi Jaruševičiumi, Laura ir Šarūnas Mazalai, Simona Burbaitė ir Rimvydas Širvinskas-Makalius, Žilvinas Grigaitis bei kiti.

Prancūziška elegancija ir stilius bei tradicijos lietuvių yra ypatingai mėgstamos, tad nieko nuostabaus, kad ir šis renginys tapo mėgiamu Lietuvoje. Tiesdami baltas staltieses ant stalų šventės dalyviai dėliojo piknikui skirtas vaišes, originalias dekoracijas bei gyvų gėlių puokštes.

Renginio scenarijų kiek pakoregavo Vilniuje prapliupęs lietus. Iškylautojai skubiai puolė slėptis po skėčiais ar užklotais, tiesa, nuotaikos gamta nė kiek nesugadino.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./„Vakarienės baltai“ akimirka
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./„Vakarienės baltai“ akimirka

Vieni užsisakė patiekalus, kuriuos specialiai šiai progai paruošė restorano „Radisson Blue Royal Astoria“ šefas Gediminas Andriuškevičius. Kiti, ypatingai mėgstantys gaminti, patys ruošė vaišes: įvairias užtepėles, salotas, sumuštinius ir saldumynus. Stalus dalyviai dekoravo itin išradingai: nuo gyvų gėlių puokščių iki stilingų žvakidžių bei įvairių statulėlių.

Maisto žinovė ir tinklaraštininkė Urtė Mikelevičiūtė, dalyvavusi visose iki šiol vykusiose „Le Dîner en Blanc“ vakarienėse, pasidalijo įspūdžiais apie renginį.

„Galiu pastebėti, kad šiais metais žmonės stipriai pasistengė. Anksčiau žmonės daugiau stebėjo tai, kas vyksta Paryžiaus „Le Dîner en Blanc“ metu ir bandė kopijuoti, ką matė nuotraukose, tačiau šiais metais visi buvo labai saviti ir darė tai, kas gražu jiems. Ir manau, kad tai pasiteisino. Renginio dalyviai maisto pasirinkimo požiūriu tampa vis subtilesni.“

Vieni iš renginio draugų sukūrė žiemos pasaką: jų stende buvo galima rasti ir sniego, ir sniego senių. Svečiai taip pat galėjo suptis ant sūpynių taip suteikdami renginiui dar daugiau magijos.

Žiūrėkite galeriją:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

21:40
11:46
00:49

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką