Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuva puikuojasi tarp daugiausiai modelių atrandančių šalių

Lietuva – manekenių šalis. Šią frazę veikiausiai teko girdėti kiekvienam. Tačiau ar tai tiesa? Gal mes pervertiname save ir savo šalį?
Aistė Andrijauskaitė
Aistė Andrijauskaitė / Gedimino Žilinsko nuotr.

Pirmosios ir vienintelės Lietuvoje vaikinų bei vyrų modelių agentūros „First Face Model“ įkūrėja Aistė Andrijauskaitė sako: „Juk modelių agentūrų turime labai daug. Nors mūsų šalis maža, tačiau įvairių tautų mišinys visada gražiausias.“

Amerikiečių visuomeninis transliuotojas „PBS“ atliko tyrimą apie tarptautinių modelių pasiūlą, kurioje aiškiai parodyta, kad Lietuva puikuojasi dešimtuko viršuje. Atsižvelgiant į gyventojų skaičių (kiek tenka vienam gyventojui) daugiausiai modelių eksportuoja šios šalys: Estija, Islandija, Lietuva, Danija, Latvija, Švedija, Nyderlandai, Slovakija, Norvegija ir Čekija.

Jau rudenį pirmąkart Baltijos šalyse startuosiančios tarptautinės modelių paieškos „The Model Convention Baltics“ partnerė A.Andrijauskaitė sutinka su šia statistika ir tikina, jog taip yra todėl, kad lietuviai atitinka vyraujantį modelio standartą.

Lietuvių modeliai yra šviesių plaukų, mėlynų akių, 177 cm ūgio, ilgomis kojomis, šviesia oda. Būtent šis tipas mėgstamas visose rinkose ir yra universalus, tad tinka tiek komerciniams užsakymams, tiek vaikščioti aukštosios mados podiumais.

Ko reikia be fizinių duomenų?

„First Face Model“ agentūros vadovė teigia, jog fiziniai duomenys yra svarbūs. Merginos turėtų būti 172-182 cm ūgio, vaikinai 182-192 cm. Merginų klubų apimtis iki 92 cm. Vaikinai turėtų būti liekni, sportiško sudėjimo. Raumeningi tačiau „sausi“ – masė čia nereikalinga. Taip pat svarbus ir veidas, jo įdomūs, bet harmoningi bruožai, švari oda.

„Ypač svarbu ir asmeninės savybės. Modelis turėtų būti charizmatiška, lengvai bendraujanti ir atsakinga asmenybė. Labai svarbu suprasti, jog šiam darbui reikia laiko, pastangų, užsispyrimo – juk nieko per naktį neįvyksta. Visos žvaigždės ir topmodeliai aukštumų pasiekė ne per pusmetį ir tikrai ne per metus. Sunku dirbti su tokiu, kuris to nesuvokia ir tikisi, jog po poros mėnesių pasipils pasiūlymai kaip iš gausybės rago“, – šypsosi A.Andrijauskaitė.

Gedimino Žilinsko nuotr./Aistė Andrijauskaitė
Gedimino Žilinsko nuotr./Aistė Andrijauskaitė

Lyčių asimiliacija

Buvusi manekenė sunkiai įvardina, kokių modelių nori užsakovai, dažniausiai jie patys nežino: „Ryškėja viena tendencija – lyčių asimiliacija. Merginos su ryškiais skruostikauliais, turinčios kažkokių vyriškų bruožų. Galėtum pamanyti, jog tai vaikinas, jei ne kiti moteriški kūno atributai. Vaikinai – atvirkščiai.“

Grožio standartai nuolat kinta – su tuo sutinka ir pašnekovė. 90-aisiais buvo populiarios moteriškos manekenės – 90-60-90 matmenų, bei vyriški vyrai – apversto trikampio formos figūros tipo. „Kai pradėjau dirbti aš, apie 2000 metus, buvo populiarūs „baby face“ merginos modeliai, vyrai išliko tokie patys kaip ir 90-aisiais. Dabar ryškėja lyčių asimiliacija . Kas žino, kokie modeliai bus populiarūs ateityje. Galbūt sugrįšime prie pradžios?“, – įžvalgomis dalinasi „The Model Convention Baltics“ partnerė.

Pliusai ir minusai

Kad modelio darbas kartais varginantis ir sunkus – niekam ne paslaptis. Tačiau pati Aistė tikina, jog kiekvienam savo: „Man tai dinamiškas, nuolat besikeičiantis, kūrybingas, nepastovus ir tarptautinis pasaulis.“

Visgi ji tikina, jog tokia proga, kokia pirmą kartą pasitaiko Baltijos šalių gyventojams – unikali. „The Model Convention Baltics“ metu po vienu stogu susirinks agentūros iš viso pasaulio. Juk kiekviena rinka turi savo specifiką, todėl netinkantys Italijos rinkai, gali puikiai tikti Kinijos. Tai puiki galimybė parodyti save ir sužinoti realias savo galimybes“, – pokalbį užbaigia Aistė.

„The Model Convention Baltics“ organizatoriai primena, jog ieško ne tik aukštosios mados modelių – atrankoje laukiami ir „plius dydžio“, specialieji bei komerciniai modeliai, tiek vaikinai, tiek merginos nuo 14 iki 30 metų.

Tarptautinį formatą „The Model Convention“ sukūrė 2007 metais olandai Mariana Verker ir Mauritz Briët, kurie atrankos metu viešės Lietuvoje. Mariana, šiuo metu gyvenanti ir dirbanti Niujorke – buvęs tarptautinis modelis, jau 20 metų dalyvauja įvairiose atrankose, yra viena iš Olandijos, Skandinavijos, Norvegijos ir Beniliukso šalių „The Next Top Model“ komisijos narių.

Ji taip pat ir podiumo trenerė, kuri prieš atranką Lietuvoje padės merginoms ir vaikinams tinkamai pasiruošti pasirodymui ant podiumo. Mauritz Briët – trijų Olandijos „Next Top Model“ sezonų vykdantysis prodiuseris. Nuo 2008 metų jie kartu surengė net 14 „The Model Convention“ atrankų, kuriose buvo atrasti nauji sėkmingi veidai.

Daugiau informacijos bei nuolat papildomas dalyvausiančių agentūrų sąrašas – oficialiame tinklalapyje. „Facebook“ paskyrą rasite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius