Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 7d. 14:16

Lietuvės sėkmės istorija Švedijoje: nuo braškių laukų iki pelningo verslo

Vaida Meidutė-Strazdauskienė
Asmeninio archyvo nuotr. / Vaida Meidutė-Strazdauskienė

Švedijoje gyvenanti lietuvė Vaida Meidutė-Strazdauskienė yra gerai žinoma ir ten gyvenantiems tautiečiams, ir vietiniams švedams. 37-erių moteris svečioje šalyje sukūrė pelningą verslą, nusipirko nuosavą namą ir ėmėsi žirgų sporto. Sunku patikėti, kad į užsienį ji bėgo nuo Lietuvoje patirto skurdo ieškodama geresnio gyvenimo.

Iš Panevėžio kilusi moteris augo su mama ir močiute bei jaunesniuoju broliu. Tėčio jos gyvenime nebuvo.

„Mama vos galą su galu sudurdavo, o galiausiai, jai susirgus vėžiu, man teko rūpintis ir mama, ir jaunesniuoju broliu”, – apie savo paauglystę LNK televizijos laidoje „Nuo... Iki...“ pasakojo Vaida, dabar jau galinti save vadinti sėkminga verslininke.

LNK nuotr./Vaida Meidutė-Strazdauskienė
LNK nuotr./Vaida Meidutė-Strazdauskienė

Baigusi mokyklą, būdama vos 18 metų Vaida susikrovė kelis daiktus ir išvyko uždarbiauti į Švediją. Kaip ir daugelis lietuvių, ji planavo padirbėti tik vieną vasarą ir parsivežti apvalią sumą pinigų. Savo karjerą Vaida pradėjo braškių laukuose.

„Po šio darbo dešimt metų negalėjau žiūrėti į braškes”, – sakė Vaida.

Lenkti nugarą braškių laukuose nebuvo Vaidos svajonė, tačiau be puikios švedų kalbos geresnio darbo susirasti buvo neįmanoma.

„Švedai garsėja kaip dideli nacionalistai, todėl, jei nori siekti karjeros čia, būtina mokėti švedų kalbą. Be to, jau turėjau ketverių metų dukrą, kuriai norėjau suteikti kuo geresnę aplinką. Todėl nusprendžiau stoti į universitetą ir mokytis kalbos bei tarptautinių santykių” , – sakė Vaida.

Pramokusi švediškai, Vaida įsidarbino aukle, po to gavo vertėjos darbą, o visai netrukus sukūrė savo verslą. Dabar lietuvė valdo didžiulę konsultacinę įmonę, kuri turi savo padalinius Stokholme ir Helsinborge bei dirba su Švedijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos piliečiais bei verslo įmonėmis.

Vaida Meidutė-Strazdauskienė
Vaida Meidutė-Strazdauskienė

„Jeigu ne mano vyras, verslo nebūčiau sukūrusi. Tai jis paskatino mane ne šiaip po darbo pagelbėti lietuviams, o kurti savo įmonę. Be to, esu dėkinga jam, kad perėmė visą namų ūkį bei vaikų priežiūrą”, – pasakojo Vaida.

Atrodytų, Vaidos gyvenimas yra toks, apie kokį tik galėjo pasvajoti augdama nepritekliuje. Tačiau ji sako, kad pinigai laimės jai neatnešė, atvirkščiai – verslas privertė aukoti laiką su šeima, sveikatą ir laisvalaikį.

Atvirai apie sėkmingo verslo kainą Švedijoje – pirmadienio vakarą, 20 val., LNK televizijos laidoje „Nuo... Iki...“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:57
02:07
04:15

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką