Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuviai ištiesė gerumo ranką likimo nuskriaustiems vaikams

Tiesioginę transliaciją „Ištiesk gerumui ranką“ pradėjo Ingridos Kazlauskaitės atliekamas šios labdaros akcijos himnas.
BFL/ Tomo Lukšio nuotr. / Tiesioginę transliaciją „Ištiesk gerumui ranką“ pradėjo Ingridos Kazlauskaitės atliekamas šios labdaros akcijos himnas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Jau trečius metus iš eilės Lietuvos televizija visus geros valios žmones kvietė aukoti negalią turintiems vaikams. Trečiadienio vakarą LTV tiesiogiai transliavo telemaratoną „Ištiesk gerumui ranką“, kurio metu dainavo ir aukoti likimo nuskriaustiesiems skatino Lietuvos scenos žvaigždės.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Akcijos organizatorių duomenimis, šiuo metu Lietuvoje gyvena bene 30 tūkstančių negalią turinčių vaikų, iš kurių dauguma auga be vieno iš tėvų. O daugiau nei ketvirtadalis jų dėl negalios negali lankytis jokiose ugdymo įstaigose. Transliacijos metu televizijos žiūrovai išvydo ne vieną širdį suspaudusią istoriją.

BFL/ Tomo Lukšio nuotr./Evelina Anusauskaitė
Evelina Anusauskaitė

Pasidalinti gerumu skatino ir savo dainomis su žiūrovais dalijosi Vaida Genytė, Vladas Kovaliovas, Asta Pilypaitė, Evelina Anusauskaitė, Atlanta, Sasha Song, Aistė Pilvelytė, Ramūnas Rudokas, Stano ir kiti atlikėjai.

Gerumo išmokė šeima

Prie labdaros telemaratono „Ištiesk gerumui ranką“ prisidėjo ir Ingrida Kazlauskaitė, kartu su atlikėju Stano sukūrusi akcijos himną. I.Kazlauskaitė tikino, kad parama vaikams jai – malonumą teikiantis dalykas.

„Esu labai laiminga, kad šios akcijos organizatoriai įsileido mane į savo gretas – jų dėka jau trejus metus itin aktyviai prisidedu prie neįgalių vaikų svajonių pildymo“, – 15min.lt sakė atlikėja.

Pasak I.Kazlauskaitės, pagalba likimo nuskriaustiesiems jai – savaime suprantamas dalykas. „Kartu su šeima jau ilgą laiką remiame tiek vaikų namus, tiek neįgaliuosius. Parama ne visada materiali – organizuojame jiems skirtus pasirodymus, koncertus, ieškome rėmėjų“, – pasakojo mergina.

Yra daug žmonių, kurie net per tokias akcijas nesidalina savo gerumu. Todėl esu dėkinga visiems, kurie bent per Kalėdas pagalvoja apie kitus, – sakė I.Kazlauskaitė.

Anot Ingridos, poreikį padėti kitiems jai išugdė šeima: „Mačiau gerą pavyzdį – gerumo išmokau iš mamos. Esu moteris, galop, pati kažkada būsiu mama. Todėl suprantama, kad negaliu būti abejinga.“

Paklausta, kaip vertina gerumą, kuris dažniausiai pasireiškia tik artėjant Kalėdoms, I.Kazlauskaitė sakė: „Yra daug žmonių, kurie net per tokias akcijas nesidalina savo gerumu su tais, kuriems labai jos reikia. Todėl esu dėkinga visiems, kurie bent per Kalėdas pagalvoja apie kitus. Geras pavyzdys yra užkrečiamas, todėl tikiu, kad išmoksime tokio gerumo.“

Aukojo dosniai

Gražius aukoti skatinančius žodžius tarė kunigas Ričardas Doveika ir akcijos sumanytoja, labdaros-paramos fondo „Algojimas“ įkūrėja Aušra Stančikienė. Televizijos studijoje taip pat pasirodė ir palaikymą vaikams išreiškė Kristina Brazauskienė, vengriškų patiekalų restorano Vilniuje savininkas Darius Katinas ir kiti svečiai.

Tiesioginio eterio metu telemaratono vedėjai Marijus Žiedas ir Goda Pečiulytė nepaliaujamai ragino žiūrovus aukoti neįgaliesiems internetu ar skambinant telefonu, specialiai šiai akcijai atidaryta ir banko sąskaita, į kurią kiekvienas geros valios žmogus kviestas aukoti kokią tik norįs sumą.

BFL/ Tomo Lukšio nuotr./Goda Pečiulytė ir Marijus Žiedas
Goda Pečiulytė ir Marijus Žiedas

Per kelias valandas trukusį paramos akcijos „Ištiesk gerumui ranką“ koncertą televizijos žiūrovai negalią turintiems vaikams vien telefonu paaukojo daugiau nei 122 tūkst. litų, bene 22 tūkst. litų buvo suaukota internetu.

Remia prezidentė

Prie telemaratono taip pat prisidėjo ir akcijos „Ištiesk gerumui ranką“ globėja prezidentė Dalia Grybauskaitė. Pati negalėjusi dalyvauti tiesioginėje transliacijoje, ji į žiūrovus kreipėsi ir aukoti skatino per vaizdo įrašą. „Suteikime progą neįgaliems vaikams ir jų šeimoms pasitikti Kalėdas su viltimi, džiaugsmu ir tikėjimu“, – ragino D.Grybauskaitė.

Ji asmeniškai, ne kaip šalies vadovė, išpildė su mama gyvenančios septynerių metukų Laurynos iš Mažeikių svajonę. D.Grybauskaitė mergaitei padovanojo treniruoklį, kuris turėtų padėti mankštinant negaluojančias kojas.

BFL/ Tomo Lukšio nuotr./Vaida Genytė ir Vladas Kovaliovas
Vaida Genytė ir Vladas Kovaliovas

Apie akciją 

Prieš trejus metus akcija „Ištiesk gerumui ranką“ prasidėjo neįgalių vaikų svajonių pildymu ir išaugo į labdaros renginių ciklą, kurį vienija šūkis „Ko vienas negaliu, kartu mes galim viską“. Šiais metais projektas išsiplėtė ir vyksta ne tik Lietuvoje, bet ir Anglijoje. Akcijos tikslai:

– keisti visuomenės požiūrį į negalią, kad suvoktume, jog neįgalių vaikų reikia ne gailėtis, o mylėti ir padėti;

– surinkti kuo daugiau lėšų negalią turinčių vaikų valstybės nefinansuojamoms medicininėms ir reabilitacijos paslaugoms apmokėti.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką