Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 14d. 08:00

Lietuviškuose Marso kanjonuose įsiamžinusi K.Kielaitė – apie baimę gimdyti ir pasikeitusį požiūrį į vaikus

Kamilė Kielaitė-Sienkievič ir Bogdanas Sienkievičius su dukra Liuka Interviu
Daivos Kielės nuotr. / Kamilė Kielaitė-Sienkievič ir Bogdanas Sienkievičius su dukra Liuka

„Nesu iš tų, kurios svajojo apie vaikus“, – dar pernai, sužinojusi žinią, kad laukiasi, 15min sakė muzikinio dueto „MaNNazz“ vokalistė Kamilė Kielaitė-Sienkievič. Dabar, su vyru Bogdanu sūpuodama 1-erių Liuką, moteris džiaugiasi, kad likimas viską sudėliojo savaip ir išmokė mylėti taip, kaip net neįsivaizdavo, kad galima mylėti. Atvirai apie pasikeitusį gyvenimą prakalbusi Kamilė su 15min dalijasi ir ypatinga šeimos fotosesija.

Kamilė Kielaitė-Sienkievič su vyru Bogdanu Sienkievičiumi lietuviškaisiais Marso kanjonais pramintuose Naujosios Akmenės karjeruose fotografavosi ne pirmąkart. Bet dabar viskas buvo kitaip – anksčiau fotosesijos būdavo skirtos grupės veiklai, o šįkart sutuoktiniai ant rankų laikė per praėjusių metų Kalėdas gimusią dukrą.

„Norėjome įsiamžinti, kol lauke dar šilta. Liukai gruodžio 25-ąją jau bus vieneri, bet tądien oras gali būti ne toks nusisekęs, ypač, kai dabar žiemą neturime sniego“, – bendraudama su 15min paaiškino atlikėja.

Daivos Kielės nuotr./Kamilė Kielaitė-Sienkievič ir Bogdanas Sienkievičius su dukra Liuka
Daivos Kielės nuotr./Kamilė Kielaitė-Sienkievič ir Bogdanas Sienkievičius su dukra Liuka

Fotosesijos idėja susiklostė spontaniškai ir užsimezgė nuo... drabužių. Pasirodo, Kamilė dievina chaki spalvos paltus. Pirmiausia tokį įsigijo vyras, tuomet pora tokį patį rado dukrai, o vėliau nusipirko ir pati Kamilė.

„Mums jie taip patinka, kad net sugalvojau, jog būtų smagu su jais įsiamžinti. Taigi, patys rūbai padiktavo vietą – reikėjo surasti kalnus, prerijas. Kadangi į užsienį vykti negalima, jų teko ieškoti Lietuvoje, šiuo atveju Akmenės rajone“, – juokėsi K.Kielaitė-Sienkievič.

Šeimyninės fotosesijos akimirkos – galerijoje:

Bijojo gimdyti

Kamilė su 15min ne tik pasidalijo fotosesijos kadrais, bet ir papasakojo, kokių naujų spalvų į jos gyvenimą įnešė dukra. Dar prieš porą metų teigusi, kad nėra iš tų moterų, kurios itin trokštų vaikų, o motinystė jai didelis išbandymas, šiandien atlikėja negali atsidžiaugti tuo, kaip susidėliojo likimas.

„Esu labai laiminga, kad man taip nutiko. Kad nepaisant mano norų, gamta pati viską sudėjo taip, kaip reikia. O ir baimės nebeliko beveik su vaiko gimimu. Iki tol būna labai daug klaustukų, labai sunku iki galo suprasti, kas tavęs laukia, bet viskas pasikeičia, kai vaikas gimsta“, – savo patirtimi dalijosi pašnekovė.

Kamilė neslepia, kad į pasaulį atėjusi dukra jai suteikė ne vieną pamoką, pakeitė ne tik dienos ritmą, bet ir pasaulėžiūrą. O tie dalykai, apie kuriuos anksčiau nesusimąstydavo, dabar tapo kaip niekad artimi.

„Supratau, kad vaikas yra tas žmogutis, kuriam negaila nieko. Negalvoji apie tai, ar esi pavargęs, ar alkanas, nes tai – tavo dalis. Esi visiškai atsidavęs ir jautiesi nuostabiai, kad gali būti naudingas.

O apie begalinę meilę kalbėti turbūt neverta. Visi apie tai girdėjo, bet supras tik tie, kas turi vaikų. Aš taip pat nežinojau, kad galima šitaip mylėti“, – prisipažįsta K.Kielaitė-Sienkievič.

Daivos Kielės nuotr./Kamilė Kielaitė-Sienkievič ir Bogdanas Sienkievičius
Daivos Kielės nuotr./Kamilė Kielaitė-Sienkievič ir Bogdanas Sienkievičius

Artėjant gimdymui pati gyvenusi baimėje ir nežinomybėje, dabar kitoms mamoms Kamilė pataria nepanikuoti.

„Ramiai skaitykit knygas apie gimdymą, palengva ruoškitės šiai nuostabiai kelionei – žinojimas mus išlaisvina.

Aš labai bijojau gimdyti, tačiau kai pradėjau domėtis, suradau daug atsakymų, ir labai džiaugiausi, kad viskas pavyko. O svarbiausia, kad galiausiai susitinki su savo stebuklėliu. Neįmanoma suvokti, kokia tai didinga akimirka“, – šyptelėjo Kamilė.

Suderinti darbą ir motinystę – nelengva

Prakalbusi apie pasikeitusią dienotvarkę ir karjerą, Kamilė pasidalijo svarstymais, kad scenos žmogaus ar bet kuris kitas darbas reikalauja laiko, todėl grįžti į sceną pagimdžiusi neskubėjo.

„Sunkiai įsivaizduoju, kaip galėčiau derinti darbą ir motinystę pirmaisiais kūdikio metais. Dukrai reikia tiek daug dėmesio ir meilės, kad mano visos mintys apie ją“, – pabrėžė atlikėja.

Tiesa, šiek tiek padirbėti bei, kaip sako, prisiminti profesinius įgūdžius ir kiek prasiblaškyti, mama tapusiai Kamilei jau teko. Ji svarsto, kad galbūt greitu metu atsiras ir papildoma motyvacija, noras dar pilnesne koja grįžti į darbus. „Bet kol kas mano darbas – būti mama“, – pridūrė.

Būtent dėl to Kamilė džiaugiasi, kad netikėtai užklupusi ir daugelio atlikėjų koncertinius planus sujaukusi pandemija nepadarė pernelyg didelės įtakos jų šeimai.

„Prieš pastodama žinojau, kad iš valstybės pinigų negausiu, kadangi dirbu pati sau, tai man jau reikėjo tam nusiteikti. Koncertuoti po gimdymo irgi nenorėjau. Yra, kas eina, bet aš nenorėjau. Vyras kaip dirbo, taip ir dirba iš namų. Tad mums niekas nepasikeitė, buvome savame burbule, taip ir išlikome iki karantino galo.

Šiuo laikotarpiu sunkiausia senyviems žmonėms, tai jau ir taip buvo problema, bet dabar jie liko dar didesnėje atskirtyje. Sergantys žmonės liko be pagalbos. Kaip dažnai sakau, žmogus miršta ne nuo virusų, o nuo vienišumo“, – svarstė K.Kielaitė-Sienkievič.

Daivos Kielės nuotr./Bogdanas Sienkievičius ir Kamilė Kielaitė-Sienkievič su dukra Liuka
Daivos Kielės nuotr./Bogdanas Sienkievičius ir Kamilė Kielaitė-Sienkievič su dukra Liuka

Įkvepia šviesaus atminimo mamos pavyzdys

Sakoma, kad motinystė yra ir džiaugsmai, ir vargai, bet matydama augančią mergaitę grupės „MaNNazz“ vokalistė patikina, kad jos šypsena viską atperka.

„Liuka yra nuostabus vaikas. Aišku neišvengiame bemiegių naktų, tačiau esame be galo palaiminti, turėdami tokią laimę. Ji spindulėlis – tik prabudusi pradeda šypsotis, ir taip beveik visą dieną. Ji mus labai pakrauna pozityvu. Esu laiminga nuostabios mergaitės mama“, – apie dukrą, kuriai greit sueis vieneri, entuziastingai pasakojo K.Kielaitė-Sienkievič.

Ji pridūrė, kad su vyru augindama vaiką laikosi liberalaus požiūrio, todėl specialiai nėra pasiskirstę ir pareigų. Viskas laikui bėgant susidėliojo savaime – šiuo metu Bogdanas daug dirba, todėl su Liuka dažniau draugauja mama.

„Man labai patinka su ja būti. Kuo toliau, tuo įdomiau. Nesuvokiu, kaip vaikai taip greit vystosi – dar prieš keletą mėnesių, atrodo, ašarėles braukėm, o dabar jau protingu žvilgsniu į mane žiūri ir sava kalba kalbina“, – stebisi Kamilė.

Tiesa, pati atlikėja mamos jau porą metų nebeturi. Tačiau šviesaus atminimo moters atminimas ir dabar gyvas, jis pasitarnauja ir šiandien, kai Kamilė pati yra mama.

„Visos mūsų giminės moterys į rūpesčius pažvelgdavo su humoru. Tai padeda ir auginant vaiką – labai dažnai būna situacijų, kurias gali paversti tragedija, tačiau žiūrėdama į mamos pavyzdį pagalvoju, kad ji praėjo tūkstantį kartų sunkesnį kelią ir nepalūžo. Iki paskutinės minutės sugebėjo šypsotis, tad ir aš taip stengiuosi. Manau ir Liuka bus tokia pat stipri ir pozityvi asmenybė“, – viliasi K.Kielaitė-Sienkievič.

Anksčiau minčių apie motinystę vengusi, dabar atlikėja neatmeta galimybės susilaukti ir antro vaiko – sako, viskas Dievo valioje. Tačiau pirmiausia reikia susitvarkyti buitį – pora planuoja įsigyti būstą.

„Labai noriu savo namų, savo kiemo, o tada jau bus galima pagalvoti ir apie didesnę šeimą“, – šyptelėjo pašnekovė.

„MaNNazz“ duetas žada nepamiršti ir gerbėjų – planuoja kitąmet surengti koncertą. Be abejo, turint omenyje dabartinę situaciją tai priklausys ir nuo valdžios sprendimų. Galbūt kartais ir gerai nieko neplanuoti, viskas susidėlios savaime“, – jau spėjo įsitikinti Kamilė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Besilaukiančią „MaNNazz“ vokalistę Kijeve nustebino požiūris į nėščiąsias: „Jos ten kaip deivės“

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

00:14
01:53
23:12

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką