Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 20d. 06:30

Lietuvių modelis ragina merginas vakarėliuose būti atsargesnes: išgėrusi kokteilio atsidūrė ligoninėje

Neringa Stroputė
Asmeninio albumo ir scanpix nuotr. / Neringa Stroputė

Praėjo daugiau nei metai po Lietuvą sukrėtusios modelio Dovilės Didžiūnaitytės žūties dienos, tačiau atsakymų apie tragišką naktį vis dar nėra. Jaunos merginos mirtis užplukdė tamsų šešėlį ant mitais apipinto modelių pasaulio, visgi čia ne vienus metus dirbusi lietuvė Neringa Stroputė (28 m.) sako, kad pavojus merginoms gresia visur. Jos istorija yra puikus to pavyzdys.

Iš Gargždų kilusiai Neringai grožio pasaulis artimai pažįstamas. Nuo 16-os metų modelio karjerą kūrusi moteris aplankė ne vieną pasaulio šalį, įgijo daug naudingų patirčių.

Kaip pati sako, šis darbas išmokė ir daugybės gyvenimiškų pamokų. Vis dėlto vieną, bene svarbiausią, Neringa buvo primiršusi – saugotis visų, net ir tų, kuriuos drąsiai gali vadinti draugais.

Šia taisykle ji ėmė vadovautis po mįslingo įvykio Budapešte, kai jai savaitę teko praleisti vietinėje ligoninėje, o gydytojai pateikė šokiruojančią išvadą – ji buvo apnuodyta. Bet apie viską – nuo pradžių.

Modelio darbą Neringa pradėjo gimtajame mieste laimėjusi atranką. Vėliau jos laukė kelionė į Niujorką ir gyvenimas, kurio galėtų pavydėti kiekviena mergina.

„Pačioje pradžioje darbą vertinau atsargiai. Man mokslai visuomet buvo pirmoje vietoje, todėl modeliu dirbau tik vasarą. Prisimenu, kad nors ir teko keliauti už Atlanto, tėvai žinojo, kad manimi galima pasitikėti. Turiu visai neblogą galvą, buvau išties atsakinga paauglė“, – pasakodama savą istoriją šypteli Neringa

Karjera mados pasaulyje suintensyvėjo baigus mokyklą. Tuomet Neringa padarė metų pertrauką iki studijų ir priimdavo daugelį agentūros pasiūlymų, todėl išmaišė pasaulį, pamatė tikrąją šio verslo virtuvę.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Neringa Stroputė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Neringa Stroputė

Neringa neslepia, kad neretai modelių pasaulį gaubiantys mitai yra tikra tiesa. Jos artimoje aplinkoje ne viena mergina kentė nuo anoreksijos, dažnai nebuvo lengva susidoroti ir su įtemptu grafiku.

„Niekuomet nesi tikra, kas tavęs laukia rytoj, po mėnesio ar metų. Tai gali paveikti kiekvieną merginą. Mūsų darbe skambučiai ankstyvą rytą su informacija, kur ir kaip reikės būti tą pačią dieną, nebūdavo jokia naujiena. Nuolat besikeičiančios vietos, žmonės yra esminė šio darbo dalis“, – sako ji.

„Nors daug kam šis darbas atrodo pernelyg paprastas, ypač jei turi išsilavinimą, tačiau tai reikalauja daug įgūdžių. Esminis dalykas – čia mokaisi darydamas, veikdamas“, – pripažįsta Neringa.

Tačiau mergina pabrėžia – jos karjerą lydėjo tik patikimi žmonės, profesionaliai. Tai, anot merginos, ją apsaugojo nuo nelaimių.

„Nesusidūriau su nelegaliais pasiūlymais, dideliais pavojais ar narkotikais. Kaip sako, koks pats esi, tokius ir žmones pritraukti. Tikriausiai man ant galvos būdavo užrašyta „ne“, kad nepatekau į jokius pavojus“.

Vis dėlto Neringa įsitikinusi, kad pavojai laukia visur. Tai jį grindžia savo pavyzdžiu – iki šiol emocinę žalą palikęs nutikimas įvyko studijuojant Vengrijoje, Budapešte.

„Scanpix“ nuotr./Neringa Stroputė
„Scanpix“ nuotr./Neringa Stroputė

Kalbėdama su 15min Neringa atvirai pripažįsta, kad iki šiol negali tiksliai paaiškinti šio nutikimo. Viskas prasidėjo nuo to, kad vieną dieną mergina pradėjo labai prastai jaustis.

„Turėjau daug problemų su sveikata, savijauta buvo labai prasta, kol galiausiai praradau sąmonę“, – pasakoja Neringa.

Ji buvo išvežta į ligoninę, o pirmasis gydytojų klausimas buvo: „Kada paskutinį kartą buvai vakarėlyje?“. Kraujo tyrimai iš karto parodė, kad ji buvo apnuodyta „eksperimentinėmis cheminėmis medžiagomis“.

Ligoninėje Budapešte teko išbūti savaitę, o pasekmės sveikatai buvo labai didelės. Tačiau didžiausią nerimą kėlė kitas nutikimas. Gulėdama ligoninėje Neringa sulaukė keisto vizito.

„Dar prieš atvykstant mano šeimai ar atstovams iš ambasados, į palatą atėjo keistas, pagyvenęs vyras. Visiškai nepažįstamas žmogus man rodė „Victoria's Secret“ modelių nuotraukas, kartojo, kad ir aš galiu sulaukti tokios sėkmės. Net nežinau, kaip jis įėjo į ligoninę, kaip mane rado“, – pasakoja mergina.

„Scanpix“ nuotr./Neringa Stroputė, Ditė Antanaitytė
„Scanpix“ nuotr./Neringa Stroputė, Ditė Antanaitytė

Neringa prisiminė prieš kelias dienas apsilankiusi vakarėlyje. Juose lankosi retai, beveik nevartoja alkoholio, tad apie galimą pavojų net nepagalvojo.

„Prisimenu, kad buvau palikusi savo gėrimą, kol bendravau su draugais, tačiau apie tai nesusimąstai iki tol, kol tau taip nenutinka“, – sako mergina.

Išleista iš ligoninės Neringa buvo priversta grįžti į Lietuvą, sveikti, vis dėlto apnuodijimo pasekmės buvo labai sunkios. Mergina pasakoja, kad dar pusmetį jautė simptomus: „Buvo sunku, nes negalėjau dirbti su kompiuteriu, skaityti, nes labai greitai pavargdavau, raibuliuodavo akyse. Po šio nutikimo išties ilgą laiką teko būti namie.“

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Neringa Stroputė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Neringa Stroputė

Paklausta, ar po tokio nutikimo ji nesikreipė į policiją, mergina pripažino, kad tuo metu buvo nuleidusi rankas. Kaip pati sako, medikai kartojo, kad mergina tikriausiai bus apsvaiginta. Susisiekus su modelių agentūra, ji sulaukė patvirtinimo, kad panašių situacijų yra tekę girdėti, todėl būtina ypač atsargiai elgtis vakarėliuose, nepasitikėti net ir tais, kuriuos vadini draugais.

„Rinkitės atsargiai draugus – tai labai svarbu. Ir per daug neužsibūkite viena, nes šis darbas tuo ir pavojingas, kad keliauti dažniausiai tenka vienoms. Žinoma, pažintys užsimezga, tačiau irgi nežinai, ar tie žmonės jums pagelbės ištikus problemai“, – sako Neringa.

Temos: 2 Narkotikai Modelis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką