Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 13d. 10:00

Lietuvoje pirmąkart liepsnojo „Baltic Burn“: vadovavosi tais pačiais principais, kaip ir „Burning Man“

„Baltic Burn“ akimirka
Organizatorių nuotr. / „Baltic Burn“ akimirka

„Jei prisvilęs pirmas blynas šiaip reiškia nesėkmę, tai čia – priešingai“, – taip juokavo žmonės, stebėdami liepsnose skęstančias instaliacijas pirmajame „Baltic Burn“ susibūrime, sukvietusiame burnerių bendruomenę ir jos idėjas palaikančius žmones iš viso pasaulio.

Pasak vieno iš „Baltic Burn“ organizatorių Povilo Germanavičiaus, kurti po oficialia „Burning Man“ vėliava esantį renginį buvo didelė atsakomybė, tačiau stengtis vertėjo dėl atvykusių žmonių reakcijos

„Emocijos labai skirtingos, bet visos jos – teigiamos. Įdomu tai, kad prisijungė itin daug dalyvių, kuriems tai buvo pirmasis toks renginys, tačiau jie puikiai suprato ir „pagavo“ jo idėją. Manau, kad tai buvo kibirkštis, kurios įžiebimas sustiprino esamą burnerių bendruomenę Lietuvoje bei paskatins jos augimą ateityje. Be galo smagu, kad vis daugiau žmonių supranta bendruomeniškos kūrybos galią“, – sakė jis.

„Baltic Burn“ vadovavosi tais pačiais 10 principų, kaip ir „Burning Man“. Čia necirkuliavo pinigai ir nevyko jokia prekyba, o kiekvienas renginio dalyvis tapo ir jo kūrėju: kažkas vedė užsiėmimus, kažkas grojo už pulto, o kažkas tiesiog pamainomis budėjo prie vartų ar virtuvės laužo.

Organizatorių nuotr./„Baltic Burn“ festivalio kaimirka
Organizatorių nuotr./„Baltic Burn“ festivalio kaimirka

Pasak organizatorių, kiekvieno dalyvio įsitraukimas – vienas svarbiausių ir esminių renginio elementų, sukuriantis ypatingą, bendruomenišką, atvirą ir žmogiško ryšio nestokojančią erdvę. Erdvę, kuri buvo švari ne tik nuo reklamos, bet ir šiukšlių, mat dar vienas iš renginio principų ragina „nepalikti pėdsako“ – tai yra, po savęs nepalikti jokių atliekų ar įrodymo, kad čia būta žmogaus.

Į renginį dalyviai atvyko ne tik iš kaimyninių valstybių, bet ir Australijos, Izraelio, Japonijos, JAV, Meksikos ir kitų – iš viso 18 šalių. „Man buvo didelis įkvėpimas stebėti tokį kiekį kūrybiškumo, meno ir tiek įdėto darbo. Manau, su tokiais renginiais jūs plečiate horizontus daugeliui žmonių“, – įspūdžiais dalinosi į renginį iš Ispanijos atvykęs Karim Asry.

„Burning Man“ itin garsus savo įspūdingomis instaliacijomis, kurių dalis renginio metu yra sudeginamos. Ne išimtis ir Lietuva – keturios medinės specialiai renginiui pastatytos skulptūros dalyvių akyse virto pelenais. „Degant supranti, kad ne tik sukurti ir pastatyti skulptūrą yra menas, menas yra ir pats jos deginimas“, – teigė savo vardo nenorėjęs atskleisti „Baltic Burn“ dalyvis.

Organizatorių nuotr./„Baltic Burn“ festivalio kaimirka
Organizatorių nuotr./„Baltic Burn“ festivalio kaimirka

P.Germanavičius sako, kad kalbėti apie ateities planus dar ankstoka, tačiau tikina, kad dalyvių įsitraukimas ir motyvacija – didelė paspirtis organizuoti „Baltic Burn“ ir kitais metais. „Jau šiemet matėme, kiek žmonių prisideda ir su kokiu atsidavimu – taigi vėlesniais metais, subūrę dar didesnę komandą, galėtume kurti dar įspūdingesnį renginį“, – sako jis.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką