Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 23d. 19:42

Lietuvoje pirmąkart pristatyta 4G muzika: svečiai melodijas kūrė tiesiog naršydami internete

Rimvydas Širvinskas-Makalius, Dovilė Filmanavičiūtė, Vaidas Baumila
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Rimvydas Širvinskas-Makalius, Dovilė Filmanavičiūtė, Vaidas Baumila

Kai jau nebeįsivaizduoji, kaip naujosios technologijos dar gali nustebinti, jos štai ima ir vėl sukuria kažką įspūdingo. Antradienio vakarą žinomiems žmonėms buvo pristatyta instaliacija, kuri prisijungimą prie 4G interneto paverčia... muzikos garsais.

„Tele2“ kartu su menininku Andriumi Šarapovu sukūrė inovatyvią instaliaciją, kuri naršymą internete kaskart paverčia unikaliu muzikos kūriniu – 4G muzika.

Antradienį galerijoje „Tsekh“ pristatytas meno ir mokslo kūrinys sudomino ir žinomus žmones. Tarp jų – Dovilė Filmanavičiūtė, Vaidotas Baumila, Rimvydas Širvinskas-Makalius, Elena Puidokaitė-Atlanta ir kiti.

Luko Balandžio / 15min nuotr./„Tele2“ muzikinės instaliacijos pristatymas
Luko Balandžio / 15min nuotr./„Tele2“ muzikinės instaliacijos pristatymas

Kadangi renginyje visi svečiai buvo apsupti įvairiausių melodijų ir garsų, 15min teiravosi, kokią vietą jų kasdienybėje užima muzika.

Nenuostabu, kad kiekvieną Dovilės Filmanavičiūtės žingsnį lydi muzika. „Muzika mano kasdienybėje yra viskas: ir poilsis, ir vakarėlis, tik su muzika aš galiu kurti, dirbti. Kiekvieną vakarą išeinu pasivaikščioti su ausinėmis – tada gimsta geriausios mintys. Man, kaip muzikantei, labai įdomu, kur muzika tokiam technologijų amžiuje gali mus nuvesti, ką daugiau dar gali duoti. Aš be muzikos kaip be rankų, be kojų, be akių, nežinau, ką be jos daryčiau“, – 15min kalbėjo D.Filmanavičiūtė.

Dovilė pripažįsta, kad kartais būna akimirkų, kai norisi tiesiog pabūti tyloje, tačiau tai trunka trumpai. „Tegul nesupyksta mano vyras, bet bijau, kad jam sudėtinga konkuruoti šioje srityje su jos didenybe muzika“, – juokavo Dovilė.

Kalbėdama apie muzikos platformas, D.Filmanavičiūtė sako esanti tradicinė vartotoja: „Darbe klausausi „Youtube“ kanalo. Beje, sako, kad jaunoji karta čia daugiau klausosi muzikos, o ne žiūri. O šiaip naudoju ir „Spotify“, ir „Deezer“ – ir kaip muzikantė, ir kaip vartotoja, labai džiaugiuosi, kad šios platformos leidžia už nedidelį mokestį remti dainininkus, kurie tik tada gali kurti kažką naujo.“

Luko Balandžio / 15min nuotr./Dovilė Filmanavičiūtė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Dovilė Filmanavičiūtė

Pasirodo, kad Rimvydo Širvinsko-Makaliaus darbuotojai yra visuomet priversti klausytis muzikos.

„Sugalvojau tokią taisyklę, kad mano darbuotojai darbe negali klausytis muzikos per ausines. Kadangi mūsų ofise yra viena bendra didelė erdvė, tai ir muzika įjungta bendrai – per vieną kolonėlę. Ausinės neleidžia atsiskleisti atviro ofiso idėjai, nes kai žmonės jas dėvi, mes vieni kitų negalim prisišaukti. Tačiau niekas dėl šios idėjos per daug nepyko – atsirado 3 žmonės, kurių muzika visiems priimtina, ir ji kaip fonas skamba darbo metu“, – pasakojo Makalius.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Rimvydas Širvinskas-Makalius
Luko Balandžio / 15min nuotr./Rimvydas Širvinskas-Makalius

Pasak jo, muzika yra neatsiejama ir jo nuolatinių kelionių dalis. Tačiau Rimvydas turi taisyklę – kad ir kokia savijauta bebūtų, grojaraštyje vyrauja tik linksmos dainos.

„Tai iškart sukuria visai kitokią keliavimo nuotaiką. Ką išgirstu per radiją, iškart susirandu ir „Spotify“. Draugai juokiasi, nes jei atrandu patinkančią dainą, per savaitę ją perklausau 40-50 kartų, kol ji visiškai man nusibosta“, – juokėsi R.Širvinskas-Makalius.

Dainininkas Vaidas Baumila net ir po koncertų, intensyvaus darbo įrašų studijoje muzikos nepadeda į šalį. Mėgstamiausių atlikėjų dainos nuolat jį supa.

„Muzika tikriausiai niekada neerzins, nes tam tikri jos tipai ir skirti nusiraminimui, atsipalaidavimui. Kai kurie stiliai skirti sportui, užsivedimui. Aišku, garso lygmuo yra tikrai svarbus. Kartais norisi tiesiog labai tyliai namus pripildyti light džiazo garsais, pasiruošti vakarienę ir susėdus kartu su antra puse ramiai pasidžiaugti vakaru“, – pasakojo Vaidas.

Jo muzika skamba iš įvairiausių platformu: „Dažniausiai klausau automobilyje. Taip pat – ir per „Bluetooth“ kolonėlę – tikrai kokybiškas garsas ir man jo pakanka, nes namuose stereo aparatūros neturiu. O šiaip „Spotify“ yra mano numeris vienas“, – tikino jis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Vaidas Baumila (dešinėje)
Luko Balandžio / 15min nuotr./Vaidas Baumila (dešinėje)

Apie projektą

Nuo to, kiek ir kokiu savaitės, dienos metu vartotojai naršo „Tele2“ 4G tinkle, priklauso 77-ių instaliacijos segmentų skambesys: natų skambėjimo dažnumas, aukštis. Viena sekundė 4G tinklo duomenų, t. y. užmegztų 4G ryšio sesijų skaičius bei jų metu persiunčiamas duomenų kiekis – sugeneruoja vieną sekundę muzikos. Tam, kad skaičiai virstų muzika, specialiai šiam projektui buvo sukurtas algoritmas, kuris naršymo duomenis paverčia unikaliu muzikos kūriniu, kitaip tariant – 4G muzika.

Iki birželio 18 d. kinetinė generatyvinės muzikos instaliacija veiks šiuolaikinio meno galerijoje „Tsekh“ (Vytenio g. 6, Vilnius) ir kiekvieną norintį kvies į unikalią muzikinę patirtį – išgirsti, kaip skamba internetas. Galerijos darbo laikas: antradieniais–penktadieniais – nuo 14 iki 20 val., savaitgaliais – nuo 12 iki 20 val.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką