Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 15d. 21:19 , atnaujinta: 2012 lapkričio 15d. 21:39

Lietuvoje viešinti aktorė Ingeborga Dapkūnaitė: „Į Vilnių aš visuomet grįžtu kaip namo“

Ingeborga Dapkūnaitė
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr. / Ingeborga Dapkūnaitė

Ketvirtadienio vakarą, vėlyvo seanso metu, „Forum Cinemas Vingis“ Lietuvos publikai buvo pristatyta erotika pulsuojanti juosta tik suaugusiems – „30 širdies dūžių“, kuriame aistringų pasimatymų Niujorke iniciatorę vaidina garsi lietuvių aktorė Ingeborga Dapkūnaitė.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Ingeborga Dapkūnaitė
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Ingeborga Dapkūnaitė

Maskvoje ir Londone daugiausiai laiko leidžianti aktorė – retas svečias Vilniuje, tad į premjerinį filmo „30 širdies dūžių“ seansą atvykusieji turėj išskirtinę galimybę ne tik išvysti svetur išgarsėjusią kino ir teatro žvaigždę, bet ir pabendrauti su ja bei sužinoti, kodėl Ingeborga Dapkūnaitė ėmėsi tokio atviro vaidmens filme su “S” ženklu.

„Teatro scenoje teko vaidinti prostitutę ne kartą. Tačiau gyvenime su šios profesijos atstovėmis neteko bendrauti. Tiesa, kartą susibičiuliavau su striptizo šokėja Londone, nes ji man padėjo ruoštis vaidmeniui. Mėnesį mokiausi šokti striptizą,” – interviu rusų leidiniui yra sakiusi Ingeborga Dapkūnaitė.

Į kino teatro salę Ingeborga Dapkūnaitė žengė pasipuošusi savo plačia šypsena ir atrodė kaip tikra kino žvaigždė. Moteris nustebino tik savo kuklia apranga – ji buvo apsivilkusi juodą palaidinę, bei rusvos spalvos kelius siekiantį sijoną. „Aš į Vilnių visada grįžtu kaip namo. Šį kartą grįžau dėl filmo, bet prisipažinsiu – aš jo dar nemačiau, nes juosta buvo filmuota prieš trejus metus, tačiau ji labai ilgai keliavo iki didžiųjų ekranų.“, – kalbėjo aktorė.

I.Dapkūnaitė drąsiai rėžė, kad pristatomas filmas yra apie seksą. „Į sekso scenas žiūriu kaip į vaidmenį, o vaidmuo yra tvarinys, kuris priklauso nuo režisieriaus, taip, kad aš niekada nesakau, jog vaidinti sekso scenose man nepatinka“, – apie savo vaidmenį kalbėjo aktorė. I.Dapkūnaitė pasakojo, kad jai itin patiko vaidinti su jaunais aktoriais, deja, sąlygos buvo sunkios, nes filmo biudžetas nebuvo didelis. „Vis dėlto aš nė kiek nesudvejojau rinkdamasi šį vaidmenį, nei dėl savo amžiaus nei dėl vaidmens pobūdžio“, – tvirtino lietuvių kilmės aktorė.

„Lietuvoje aš būsiu tik pusantros dienos ir stengsiuosi laiką leisti su savo artimaisiais“ – apie savo trumpą viešnagę kalbėjo Ingeborga. Aktorė per spaudos konferenciją tikino, kad pasiilgsta Lietuvos ir gyvendama Londone turėjo galimybę stebėti plaukikės Rūtos Meilutytės plaukimo pusfinalį. „Labai sirgau už ją“, – prisipažino tėvynės nepamirštanti aktorė. 

Ingeborga Dapkūnaitė netrukus pakvietė publiką žiūrėti pristatomo filmo. Kino juosta suaugusiems „30 širdies dūžių“ pasakoja apie dešimt jaunų niujorkiečių, kurie per tris dienas atsitiktinai susiburia į erotinių žaidimų grandinę, vėliau sujungusią juos į bendrą ratą. Intriguojančią erotinę dramą įkvėpė 1897 metais Arthuro Schnitzlerio parašyta skandalingoji ir kultinė pjesė „Ratelis“ (La Ronde). Jaunų žmonių troškimai, svajonės, erotinių fantazijų įgyvendinimas ir seksas be įsipareigojimų.

Ingeborga Dapkūnaitė juostoje vaidina elitinę prostitutę, kuri lovoje mėgsta dominuoti ir pašėlusiai improvizuoti. Profesionaliai atidirbusi pagal iškvietimą ir padariusi laimingu dar vieną vyrą, moteris  neatsispiria pagundai įkaitusioje pirtyje paliesti ženkliai jaunesnį vyriškį, kuris dar niekuomet neglamonėjo tikros moters.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Ingeborga Dapkūnaitė
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Ingeborga Dapkūnaitė

Kartu su I. Dapkūnaite provokuojančiame režisieriaus Allexis Loyd filme vaidina būrys kino gerbėjams jau pažįstamų aktorių: Jennifer Tilly („Ryšys“, „Melagi, melagi“), Paz de la Huerta (TV  serialas „Mafijos gimimas“), Vahina Giocante („99 frankai“) ir kiti. 

Apie Ingeborgos Dapkūnaitės karjerą

I.Dapkūnaitė 1985 m. baigė studijas Lietuvos konservatorijoje, Jono Vaitkaus chorinio ir teatralinio meno fakultete  ir pradėjo dirbti aktore Kauno dramos teatre. Vėliau ji dirbo aktore Vilniaus Jaunimo teatre. Kaip kino aktorė debiutavo 1986 m. Isako Fridbergo filme Nakties šnabždesiai.

Vilniaus Jaunimo teatre vaidino Eimunto Nekrošiaus statant A. Čechovo „Žuvėdrą“, N. Gogolio „Nosis“, repetavo Kordeliją („Karaliuje Lyre“). Paskui vaidino Džono Malkovičiaus „Kalbos klaidose“, Evos Ensler „Vaginos monologuose“ (rež. Romanas Kozakas), Jekaterinos Kovalevskos „Mano mėlynas draugas“

Aktorė sužibėjo ir daugelyje Holivudo filmų. 1996 m. Ingeborga buvo pakviesta vaidinti kartu su garsiuoju Tomu Crusu file „Misija neįmanoma“. Po metų lietuvei teko garbė vaidinti vieno seksualiausių planetos vyrų – Brado Pitt žmoną kino juostoje „Septyneri metai Tibete“. Po to sekė eilė įsimintinų vaidmenų garsiausių režisierių filmuose: Nikitos Michalkovo juostoje „Saulės nudeginti“, Aleksejaus Balabanovo režisuotame filme „Karas“, Thomo Harisso kūrinyje „Hanibalas Lekteris. Pražia“ ir daugelyje kitų.

Rusijos žiniasklaida prieš keletą metų rašė, kad I.Dapkūnaitei siūlomas vaidmuo garsiojoje Quentinoo Tarantinio juostoje „Nužudyti Bilą 3“, kuri bus kuriama kitais metais. Tačiau šių gandų nepatvirtino nei pats režisierius, nei Ingeborga Dapkūnaitė.

Asmeninis gyvenimas

Arūnas Sakalauskas
Arūnas Sakalauskas

Ingeborga Dapkūnaitė buvo ištekėjusi du sykius. Pirmajį kartą aktorė amžiną meilę prisiekė taip pat aktoriui Arūnui Sakalauskui, deja, jų santuoka nutrūko. Nei vienas nekomentavo skyrybų priežasčių. Tiesa, abu kalbėjo, kad po skyrybų palaiko draugiškus santykius.

Antrąjį kartą I.Dapkūnaitė tekėjo už britų režisieriaus Simono Stokes‘o, tačiau 2009-aisiais, po dešimties bendro gyvenimo metų, sutuoktiniai išsiskyrė. Žiniasklaida skelbė, kad santuoka iširo dėl Ingeborgos susižavėjimo kitu vyru. „Santuoka su Simonu Stokesu – jau istorija iš praeities, aš nenoriu daugiau jos prisiminti ir apie tai kalbėti“, – leidiniui Ekspress gazeta anuomet kalbėjo aktorė.

Emiras Kusturica
Emiras Kusturica

Netrukus Portal-woman.ru paskelbė, kad nauju garsios aktorės išrinktuoju tapo legendinis serbų režisierius Emiras Kusturica. Žiniasklaida skelbė, kad kad I.Dapkūnaitė ir E.Kusturica pajuto abipusę simpatiją viename iš kino festivalių prieš keletą metų. Jie neva iš karto suprato, kad negali būti tik draugai. Dvi kino žvaigždės ne kartą pykosi ir taikėsi, skrido kartu atostogauti į Azijos šalis. Jie visuomet turėjo tvirtą alibi – sakydavo: „Mes kartu dirbame ir esame draugai.“

I.Dapkūnaitė visas žurnalistų užuominas apie užmegztą romaną nuleisdavo juokais. Tiesa, būtent lietuvė aktorė išsidavė pirmoji. Portal-woman.ru skelbė, kad Ingeborgos ir Emiro draugystę išdavė trys gruodį įvykę jų susitikimai Maskvoje. E.Kusturica kartu su I.Dapkūnaite šventė ir jos gimtadienį. Šios žinios netrukus pasiekė ir serbų režisieriaus žmoną. Jam grįžus namo, žmona Maja pareiškė norinti skyrybų.

Siūlome pažiūrėti filmo „30 širdies dūžių“, kuriame vaidina Ingeborga Dapkūnaitė, anonsą.

VIDEO: 30 Beats Official Trailer #1 (2012) - La Ronde Movie HD

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką