Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 11d. 20:08 , atnaujinta: 2012 kovo 11d. 21:52

„Lietuvos garbė 2012“ – iškilių lietuvių pagerbimas ir garsiausių atlikėjų dainos

Apdovanojimų „Lietuvos garbė 2012“ akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „Lietuvos garbės 2012“ apdovanojimų akimirka

Kovo 11-osios vakarą Vilniaus „Forum Palace“ rūmuose surengti apdovanojimai „Lietuvos garbė 2012“, kurių tikslas – pasidžiaugti tyliais didvyriais, paprastais žmonėmis, kurie savo pasiaukojamu darbu grąžina kitiems gyvenimo džiaugsmą ir garsina šalį.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną apdovanojimai „Lietuvos garbė“ vyko jau septintąjį kartą. Jų metu iškiliausios šalies asmenybės teikė 7 statulėles paprastiems Lietuvos žmonėms. Pasidžiaugti jų žygdarbiais į apdovanojimų ceremoniją šiemet, kaip ir kasmet, susirinko garbingiausios šalies asmenybės, populiariausi Lietuvos pramogų, sporto, kultūros ir politikos veikėjai.

„Lietuvos garbė“ yra tradicinis TV3 projektas. Per šešerius projekto metus iškilminguose renginiuose už kilnius darbus jau yra pagerbti 62 žmonės iš visos Lietuvos.

Sekmadienio vakarą buvo suplanuoti žinomiausių dainininkų pasirodymai – į sceną lipo Rūta Ščiogolevaitė, Vaidas Vyšniauskas, Vytautas Juozapaitis, Jeronimas Milius, Kastytis Kerbedis, Sasha Song, Donatas Montvydas, Justinas Lapatinskas, Vaidotas Baumila, Evelina Sašenko, Deivydas Zvonkus, „Lietuvos talentų“ nugalėtojas Marius Petrauskas, muzikinio televizijos projekto „Chorų karai“ Kauno rajono Božolė choro generolai grupė „Rondo“ ir kiti.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Vladas Vitkauskas (kairėje) ir „Metų žygdarbio“ laureatas Bronius Jurgelevičius
Vladas Vitkauskas (kairėje) ir „Metų žygdarbio“ laureatas Bronius Jurgelevičius

„Metų žygdarbio“ laureatu tapo 61-erių Bronius Jurgelevičius, kuris nepaisydamas pavojaus gyvybei ištraukė tris vyrus iš itin nuodingų azoto junginių šulinio. Jis apdovanojimą priėmė iš žurnalistės Indrės Makaraitytės ir alpinisto Vlado Vitkausko rankų. B.Jurgelevičiui įteikta ne tik statulėlė, bet ir kelionė į Berlyno zoologijos sodą, mat garbus vyras pasižymi ir kaip gyvūnų globėjas bei mylėtojas.

Kastyčio Kerbedžio kūrinį „Nakty“ atliko spalvingas Sashos Song, Vaidoto Baumilos, Donato Montvydo, Justino Lapatinsko ir K.Kerbedžio kvintetas. Sudainavę dainą vyrai sulaukė daugybės aplodismentų.

Daugiau nei penkiolika metų neįgaliojo vežimėlyje prikaustytas gydytojas Gintautas Vilimas buvo apdovanotas „Metų pareigos“ statulėle. Nepaisant paties ligos vyras neapleido savo darbo, apdovanojimą G.Vilimas gavo iš žurnalisto Aleksandro Zubriakovo ir dainininkės Veronikos Povilionienės. Nugalėtojui vakaro metu buvo paruošta staigmena, pasveikinti tėvo specialiai iš Italijos atskrido vyresnioji dukra Lina. Nusipelniusį gydytoją daina pasveikino V.Juozapaitis ir saksofonininkas Petras Vyšniauskas, o skambant muzikai pasirodymą surengė oro akrobatė.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./„Metų pasiaukojimo“ apdovanojimą laimėjusi Anastasija Aleksandrova ir Stanislovas Stavickis-Stano
„Metų pasiaukojimo“ apdovanojimą laimėjusi Anastasija Aleksandrova ir Stanislovas Stavickis-Stano

„Metų pasiaukojimo“ apdovanojimą įteikė žurnalistė Kristina Aleknaitė ir kunigas Ričardas Doveika, jis atiteko Anastasijai Aleksandrovai. Brolį ir seserį apsiėmusiai auginti ir jaunystės malonumų atsisakiusiai ukmergiškei buvo įteikta ne tik statulėlė. Stanislovas Stavickis-Stano merginai ir jos globojamiems vaikams įteikė ir penkių dienų kelionės po Europos atrakcionų parkus kelialapį, be to, merginos laukia asmeniškas susitikimas su Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaitė. Kartu su Sasha Song Anastasijos broliai ir sesė atliko jausmingą kūrinį „Mamai“, kurio klausydamasi mergina netramdė ašarų.

Žurnalistė Skaistė Plaušinytė ir prezidentas Valdas Adamkus pasveikino „Metų piliečiu“ tapusį Praną Matijošių. Savivartininku dirbantis vyras netyčia atrado beveik šimtą metų nematytą valstybinės svarbos medžiagą, pagal kurią profesorius Domas Kaunas parašė knygą „Aušros“ archyvas: Martyno Jankaus rinkinys“.

Duetu dainą atliko Rūta Ščiogolevaitė ir Jeronimas Milius. Pagaliau pasirodė ir trečiasis renginio vedėjas – Marijus Mikutavičius, į sceną nušokęs iš 20 metrų aukščio.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./„Metų kaimynu“ tapusį Vitalijų Chomičenką sveikino Kauno „Žalgirio“ puolėjas Sonny Weemsas
„Metų kaimynu“ tapusį Vitalijų Chomičenką sveikino Kauno „Žalgirio“ puolėjas Sonny Weemsas

Žurnalistas Artūras Anužis ir sinoptikas Naglis Šulija paskelbė „Metų kaimyną“. Juo tapo Vitalijus Chomičenka. Renginio metu vyrui ir jo globojamiems vaikams buvo padovanota karinė ekskursija. Su apdovanotuoju ir vaikais susitiko ir Kauno „Žalgirio“ legionierius Sonny Weemsas, kuris prisipažino augęs skurde.

Jolanta Svirnelytė ir aktorius Juozas Budraitis įteikė „Metų pasiekimo“ statulėlę 18-mečiui Povilui Kavaliauskui, besidominčiam medicina. Būsimas mikrobiologas gavo ne tik apdovanojimą, jį taip pat pasveikino kardiochirurgas, profesorius Vytautas Sirvydis.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Aktorius Ramūnas Rudokas renginio metu tapo muse
Aktorius Ramūnas Rudokas renginio metu tapo muse

Tikra staigmena tapo muse virtęs aktorius Ramūnas Rudokas, kuris iš palubės Povilui atgabeno unikalų mikroskopą. Jausmingą dainą dovanojo „Lietuvos talentų“ nugalėtojas Marius Petrauskas ir Monika Linkytė.

„Metų lietuviu svetur“ paskelbtas Airijoje gyvenantis 22-ejų Vytautas Kleinaitis, išgelbėjęs skendusius airius. Jį su pergale pasveikino G.Dauguvietytė, juokavusi, kad jai nedažnai tenka bučiuoti jaunus herojus. Vytautui buvo įteikta trispalvė ir du bilietai į šiemet Londone vyksiančią olimpiadą.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Marijus Mikutavičius ir Renata Šakalytė
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Marijus Mikutavičius ir Renata Šakalytė

Kurioziškos akimirkos

TV3 žinių vedėja Renata Šakalytė renginio metu pasisakė gana dviprasmiškai. Prieš M.Mikutavičiaus šuolį į sceną ji pasakė: „Laukiu tavęs išskėstomis... rankomis.“ Per pauzę po žodžio „išskėstomis“ kai kurie žiūrovai spėjo pagalvoti, kad tuoj sulauks nepadoraus juokelio.

M.Mikutavičius taip pat neatsiliko nuo kolegės. Jis bendraudamas su ugniagesiais persirengusiais vyrais pasakė: „Man patinka uniformuoti vyrai“, vesdamas kai kuriuos susirinkusius prunkštelėti.

Apdovanojimų metu buvo ir kitų nedidelių klaidelių, pavyzdžiui, dirigentas Modestas Pitrėnas buvo pavadintas „Modestru“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką