Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 5d. 01:15

„Lietuvos garbės 2011“ apdovanojimuose įvertinta ir akupunktūros specialistė, išgelbėjusi garsiąją dainininkę Bjork (nuotraukos)

Projektas „Lietuvos garbė“ už gerus darbus įvertino nusipelniusius žmones.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Projektas „Lietuvos garbė“ už gerus darbus įvertino nusipelniusius žmones.

Penktadienio vakarą „Forum Palace“, Vilniuje, įvyko TV3 Žinių projekto „Lietuvos garbė 2011“ apdovanojimų ceremonija, kurioje už kilnius darbus buvo įvertinti ir pagerbti paprasti Lietuvos žmonės. Ceremoniją vedė keturi TV3 Žinių komandos nariai – Renata Šakalytė, Indrė Makaraitytė, Rokas Petkevičius ir Naglis Šulija. Išrinkti herojus padėjo garbinga komisija – prezidentas Valdas Adamkus, Veronika Povilionienė, „Nordea“ banko generalinė direktorė Inga Skisaker, TV3 direktorė Laura Blaževičiūtė, kunigas Ričardas Doveika bei kino režisierius Arūnas Matelis.

Iškilmingą vakarą pradėjo 2006 metais „Lietuvos garbės“ statulėle apdovanota jos ekscelencija Dalia Grybauskaitė.

„Atmenu, kaip teko jaudintis pačiai, nes tas apdovanojimas buvo be galo simbolinis ir man labai svarbus. Tuomet išvykau iš Lietuvos, tapau eurokomisare, bet ir vėl buvau prisiminta Lietuvoje. Šiandien mes matome šią laidą jau šeštą kartą. Labai džiaugiuosi, jog galiu pasveikinti visus 13 nominantų. Kiekvienas Lietuvos žmogus yra tikrai svarbus, kiekvienas žmogus sugeba mylėti, kovoti ir siekti. Noriu jiems visiems padėkot už tai, kuo jie yra, ir kad ant jų pečių laikosi Lietuva“, – sakė prezidentė.

„Lietuvos garbė 2011“ pateikė ir netikėtumų – scenoje pirmą karta trise uždainavo skambiausių moteriškų balsų savininkės – Rūta Ščiogolevaitė, Vaida Genytė ir Aistė Pilvelytė. Jos projekto herojams atliko specialiai „Lietuvos garbei 2011“ sukurtą dainą „Sėkmė lydės“.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Projektas Lietuvos garbė už gerus darbus įvertino nusipelniusius žmones.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Projektas „Lietuvos garbė“ už gerus darbus įvertino nusipelniusius žmones.

Pirmąją „Metų žygdarbio“ nominaciją už išgelbėtą gyvybę nepažįstamiesiems iš gražuolės Jurgitos Jurkutės rankų priėmė vaikinai, išgelbėję sumuštą ir į Danės upę įmestą vaikiną – Vainius Grišius ir Saulius Griešius. Jaunuolių taip pat laukė ypatinga staigmena – dainininkė Mia įteikė jiems kelionę į Paryžių, o padėkoti ir pasveikinti jų atvyko ir išgelbėtas Marius su savo mama.

Paskelbti „Metų viltį“ į sceną žengė kunigas R. Doveika. „Viltis visuomet tampa lanku, apsaugančiu širdį, kad širdis nesuplyštų. Ji yra mūsų sąžinės veidrodis. Kad ir pačią tamsiausią naktį žvelgtum į dangų, vis tiek įžvelgtum viltį. Vilties žmogus tampa kelrodžiu mums gyventi, išlikti ir būti savimi“, – prasmingomis mintimis dalijosi R. Doveika. Šešiolikmetė Julija Rimkutė už savo ryžtą gyventi ir kurti, nepaisant negailestingos ligos, tapo „Metų viltimi“. Julija prasitarė, jog mylimiausi jos pomėgiai yra muzika bei fotografija, todėl Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis jai įteikė dovanų fotoaparatą ir pažadėjo asmeninę pamoką, o grupės „69 danguje“ narės prižadėjo bendrą profesionalią fotosesiją kartu su mergina.

„Lietuvos garbės“ „Metų pareigos“ laureatėmis tapo dvi veterinarės – gydytoja Christina Arutiunian ir jos asistentė Rasa Budginienė, atskubėjusios į pagalbą gatvėje gimdyti pradėjusiai moteriai. R. Budginienė paklausta, iš kur sėmėsi drąsos tokiam žygdarbiui, nuoširdžiai atsakė: „Nebuvo laiko galvoti, kai reikia gelbėti, darai iš karto, o tik vėliau galvoji.“

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Projektas Lietuvos garbė už gerus darbus įvertino nusipelniusius žmones.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Projektas „Lietuvos garbė“ už gerus darbus įvertino nusipelniusius žmones.

V. Povilionienė, pristatydama „Metų pasiaukojimo“ nominaciją, visiems žmonėms linkėjo įsileisti į savo širdis meilę, pasiaukojimą, darbštumą ir gerumą. Už begalinę drąsą, šilumą, gerumą, neaprėpiamą širdies didybę per 22 metus užauginus 11 vaikų, kuriuos paliko biologiniai tėvai, Angelė Skinkienė tapo „Metų pasiaukojimo“ laureate. Priimdama apdovanojimą, Angelė prisipažino: „Už savo stiprybę, ryžtą ir meilę, turiu dėkoti Dievui. Dvasinė stiprybė šiais laikais yra labai svarbi. Noriu palinkėti visoms paklydusioms mamoms ir tėčiams, kad jie sugebėtų surasti dvasinę stiprybę ir neatiduotų savo atžalų į vaikų namus.“

Šiais metais garbingiausia „Lietuvos garbės pašaukimo“ nominacija buvo nukreipta į žmones, kurių darbai ir mintys skirti kančios paženklintiems žmonėms. Už meilę savo artimui, atsidavimą darbui, sugrąžintas vertybes, už tikėjimą žmogumi „Pašaukimo“ nominantu tapo profesorius Arvydas Šeškevičius. Profesorius ilgus metus kovojo, kad Lietuvoje būtų įteisinta paliatyvi medicina, padedanti oriai, be skausmo ir kančios išeiti beviltiškiems ligoniams.

Specialią TV3 žiūrovų simpatijų nominaciją pristatė prezidentas Valdas Adamkus.

„Kiek reikia pastangų pergalvoti visą savo gyvenimą ir pradėti jį iš naujo – pradėti naujai galvoti, pamilti gyvenimą vėl. Su dideliu džiaugsmu ir pagarba lenkiuosi prieš tuos žmones, kurie rodo pavyzdį, kaip sutikti tuos sunkumus ir įveikti juos. Ačiū už stiprybę ir už tą pavyzdį, kurį jūs rodote mums“, – „Lietuvos garbės“ nominantams dėkojo prezidentas. Daugiausia žiūrovų balsų sulaukė akupunktūros specialistė Dalia Baronienė, kuri, nepaisant gyvenimo iššūkių ir prarasto regėjimo, neprarado pašaukimo gydyti žmones. Dalią pasveikinęs ir tvirtai apglėbęs atlikėjas Olegas Ditkovskis pasakė: „Geriausi žodžiai yra išsakomi tyla, būtent tai noriu dabar ir pasakyti.“ Nedaugelis žino, bet būtent Dalios rankų talentas sugrąžino pradingusį balsą 2008 m. Lietuvoje koncertavusiai islandų dainininkei Bjork.

Paskutinė šių metų nominacija buvo skirta jauniesiems vaikams, kurių drąsa peržengė jų amžių. „Metų drąsos“ vaiku tapo du berniukai – Tomas Karpis ir Audrius Paulauskas. Iš degančio mokyklinio autobuso per penkias minutes vaikinai išgelbėjo 5 mažus vaikus, išsigelbėjo patys ir iškvietė ugniagesius. Antruoju nominuotu vaikinu už drąsią širdį, neabejingą sielą ir išgelbėtą mirštančiojo gyvybę, tapo šešiolikmetis Šarūnas Miknys. Paskutinę „Drąsos vaiko“ statulėlę iš dainininko Marijono Mikutavičiaus rankų atsiėmė Titas Lubys, būdamas tik trejų metų, išgelbėjo iš gaisro savo miegančius tėvus, kai laiku pasibeldė į kaimynų duris.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Projektas Lietuvos garbė už gerus darbus įvertino nusipelniusius žmones.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Projektas „Lietuvos garbė“ už gerus darbus įvertino nusipelniusius žmones.

Ypatingą Žinių tarnybos įsteigtą apdovanojimą gavo Liudvika Pociūnienė, ginanti savo vyro, Lietuvos karininkų ir visos Lietuvos garbę. „Ačiū tiems, kurie vis dar tiki, jog gerumas ir teisybė gali nugalėti“, – dėkojo L. Pociūnienė.

Speciali „Nordea“ banko nominacija „Metų pasiekimas“ atiteko ypatingais matematikos ir informatikos mokslų gebėjimais pasižyminčiam vienuoliktokui Kęstučiui Vilčinskui.

„Lietuvos garbės 2011“ apdovanojimų ceremonijoje žiūrovams liūdėti neleido Deividas Zvonkus su Smaragdiniu Telšių choru, „Aktorių trio“, Merūnas su grupe „Quorum“, „Studentės“ bei kiti Lietuvos atlikėjai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

O dešimtas badas: daliai amatininkų ir ūkininkų pensijos užteks tik duonos kriaukšlei

Interviu 24sek

Dainius Adomaitis – apie „Ryto“ permainas, naują kultūrą Vilniuje ir R.Kurtinaitį

Aktualu

Regina Statkuvienė: „Kas ne su mumis, tą ir dul**nam“

Vardai

Juodaodžių apdovanojimų „BET Awards“ svečių stilius: kuo ekstravagantiškiau ir seksualiau

24sek

Ballų šeimynai – dar vienas smūgis iš NBA

Sportas

Pirmadienį pasaulio čempionate – mūšiai ir dėl pirmos vietos, ir dėl išlikimo

Pasaulis kišenėje

Londono Stanstedo oro uostas pakeitė taisykles čia naktį leidžiantiems keleiviams

Gyvenimas

Giluminis lūpų drėkinimas – procedūra be jokių adatų ir skausmo

15min tema Verslas

Paskutinis firminis dūmas: jau netrukus visi cigarečių pakeliai gali būti vienodi

Maistas

Ryškiaspalvių vyšnių bei trešnių sezonas: ką iš jų virti ir kepti?

Savaitės Lietuvos įvykiai – 15min fotografų kadruose (2018 m. birželio 18 – birželio 24 d.)

Gazas

Ar egzistuoja filme „Ratai 2“ profesorių Zündappą suvaidinęs automobilis su labai neįprasta sėdynių konfigūracija?

Vardai

P.Gražulio dukros mama B.Navickaitė paviešino žinutes: „Jis grasina atimti iš manęs vaiką“

Aktualu

R.T.Erdoganas Turkijos prezidentu perrinktas per pirmąjį turą

Everesto link: ko tikėtis iš nakvynės vietų Himalajuose

Verslas

Ministerija: vaiko pinigai jau mokami didžiajai daliai vaikų

Vardai

Joninių atgarsiai socialiniuose tinkluose: vainikai, laužai ir Rytis Cicinas su Jonu Valančiūnu

Aktualu

Sėkmingai karjerai vienos užsienio kalbos jau nebepakanka. Kodėl?

Vardai

Beyonce ir Jay-Z dukra išvydusi erotišką tėvų klipą nežinojo kur dėtis: jos reakcija tapo interneto hitu

Aktualu

Kova dėl sankcijų: kas ir kodėl skalbia nešvarius Rusijos oligarchų baltinius?

Naujienos

Verslas

O dešimtas badas: daliai amatininkų ir ūkininkų pensijos užteks tik duonos kriaukšlei

Verslas

Nėra darbuotojų: šiemet atlyginimai augs sparčiau, nei tikėtasi

Kaip Konstitucinis Teismas apgynė žiniasklaidos laisvę ir uždraudė politikams slėptis nuo visuomenės

Vardai

Didžėjaus mirtis sukrėtė jo bičiulius: „Modestas nesuvokė, kad serga, jis bendravo su kitu pasauliu“

Aktualu

Vilniaus mere svarsčiusi tapti M.Dargužaitė: M.Adomėnas nuteikinėjo prieš mane partiją

Interviu 24sek

Dainius Adomaitis – apie „Ryto“ permainas, naują kultūrą Vilniuje ir R.Kurtinaitį

Aktualu

Regina Statkuvienė: „Kas ne su mumis, tą ir dul**nam“

24sek

Ballų šeimynai – dar vienas smūgis iš NBA

„Vieni vartai“: labanaktis lenkams, maištas Argentinos rinktinėje ir galutinės kovos dėl išlikimo pradžia

Maistas

2018 m. „30 geriausių restoranų“: 15 vieta: geriausia prancūziška virtuvė Lietuvoje – „Saint Germain“

Sportas

Pirmadienį pasaulio čempionate – mūšiai ir dėl pirmos vietos, ir dėl išlikimo

Vardai

Juodaodžių apdovanojimų „BET Awards“ svečių stilius: kuo ekstravagantiškiau ir seksualiau

Pasaulis kišenėje

Londono Stanstedo oro uostas pakeitė taisykles čia naktį leidžiantiems keleiviams

Gyvenimas

Giluminis lūpų drėkinimas – procedūra be jokių adatų ir skausmo

15min tema Verslas

Paskutinis firminis dūmas: jau netrukus visi cigarečių pakeliai gali būti vienodi

Gazas

Ar egzistuoja filme „Ratai 2“ profesorių Zündappą suvaidinęs automobilis su labai neįprasta sėdynių konfigūracija?

Vardai

P.Gražulio dukros mama B.Navickaitė paviešino žinutes: „Jis grasina atimti iš manęs vaiką“

Maistas

Ryškiaspalvių vyšnių bei trešnių sezonas: ką iš jų virti ir kepti?

Aktualu

Lietus kol kas sausros nemažina

Aktualu

Policija ragina neskubėti dalintis atostogų akimirkomis

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Video

Pinigai mano ateičiai

30 geriausių restoranų

Sveikata

Svajonių virtuvė

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką