Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos muzikantai džiazuoja ir scenoje, ir gyvenime

Lietuvos muzikinio pasaulio atstovai džiazuoja ne tik scenoje, bet ir gyvenime.
15min.lt montažas / Lietuvos muzikinio pasaulio atstovai džiazuoja ir gyvenime
Šaltinis: 15min
0
A A

„Džiazuojantis gyvenimas yra su lengvu svingeliu ir maksimaliu tempu. Jis kupingas svingo ir subtilių improvizacijų,“ – sako grupės „Empti“ vokalistė Giedrė Kilčiauskienė. Lietuviško muzikos pasaulio atstovai atvirai pasidalijo savo džiaziško gyvenimo vizijomis, o dalis jų prisipažino džiazuojantys ne tik scenoje, bet ir gyvenime.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!
Asmeninio archyvo nuotr./ „Kas jos tokios?“
„Kas jos tokios“

„Man džiazuojantis gyvenimas tai susivėlę plaukai, amžinai nepatenkintas vyras ir nuolatinė betvarkė,“ – tikino grupės „Kas jos tokios“ dainininkė Ingrida Žiliūtė. Mergina pripažino, kad jos kasdienybė – būtent tokia. „Net norėčiau labiau linkti į klasiką, kur vyrauja tvarka ir harmonija, tačiau charakteris neleidžia… Dirbu mažiausiai iki vidurnakčio, visada vėluoju ir nieko nespėju!“ – atviravo ji.   

Mindaugo Vaičiulio/BFL nuotr./Giedrė Kilčiauskienė
Giedrė Kilčiauskienė

Savo džiazinio gyvenimo viziją pateikė ir grupės „Empti“ vokalistė Giedrė Kilčiauskienė. „Džiazuojantis gyvenimas yra su lengvu svingeliu ir maksimaliu tempu. Jis kupingas svingo ir subtilių improvizacijų,“ – dėstė ji. Paklausta, ar džiazuoja gyvenime, dainininkė tikino mielai pagyvenanti „free-jazz“  stiliumi. Vis dėlto paprašyta papasakoti, kaip atrodo šis gyvenimo būdas, atlikėja nepanoro atvirauti: „Tie, kas supranta šią savoką, tikrai žinos, kodėl nenoriu pasakoti,“ – juokėsi G.Kilčiauskienė.  

Dainininkas Donatas Montvydas, prakalbęs apie džiazuojantį gyvenimą, tikino visų pirma priešaky matąs filmuose vaizduojamą vaizdą. „Tamsi aplinka, žmonės su skrybelėm, jie rūko cigarus, kavinėje klauso džiazo…“ – savo viziją nupasakojo jis. Vis dėlto įdėmiau pagalvojęs vaikinas nusprendė, kad jam džiazo kupinas gyvenimas siejasi su jaukia aplinka ir išprususiais bei atsipalaidavusiais žmonėmis, norinčiais pasidalinti savo idėjomis.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Donatas Montvydas
Donatas Montvydas

 

Džiaziškam gyvenimui būtinas spontaniškumas

Džiazo kupiną gyvenimą gyvenantis prisipažino atlikėjas Sasha Song (Dimitrijus Šavrovas). „Džiazas yra improvizacija, mano gyvenimas – taip pat. Nebijau iššūkių, rizikos, o džiazas, mano nuomone, ir yra apie tai – improvizaciją, spontaniškumą, riziką, laisvę,“ – pamąstymais dalijasi atlikėjas.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Sasha Song
Sasha Song

Dainininkas noriai prisiminė, ko gero, patį spontaniškiausią savo poelgį – vienui vienas atlikėjas netikėtai sugalvojo nuvykti į Stokholmą (Švedija), kur besivaikščiodamas po miestą suprato esąs pasiklydęs. „Išvykau ten visiškai neplanavęs – sėdau į lėktuvą ir tiek. Norėjau pasivaikščioti… Tada supratau, kad nebežinau, kur esu. Tačiau viskas baigėsi gerai – galop sėdau į lėktuvą ir grįžau į Lietuvą,“ – su šypsena prisiminimais dalijasi Sasha Song.

Vienas iš kriterijų – laisvė

Pasak dainininkės Evelinos Anušauskaitės, džiazo kupinoje kasdienybėje vyrauja laisvė. „Negalima konkrečiai įvardinti, kaip atrodo džiazuojantis gyvenimas. Jis pagrįstas laisve, kai kiekvienas yra toks, koks yra iš tiesų, koks nori būti, kokiu būdamas save realizuoja. Kai žmogus yra laisvas, jis yra laimingas,“ – tikina dainininkė.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Evelina Anusauskaitė
Evelina Anusauskaitė

Pati atlikėja sakosi džiazo kupiną gyvenimą gyvenanti nuolat: „Kitaip ir negalėtų būti – studijuoju džiazą jau trečius metus, užaugau muzikuojančioje šeimoje. Aplink mane nuolat skamba muzika ir man tai patinka.“

Paklausta, kokia buvo didžiausia improvizacija jos gyvenime, E.Anusauskaitė tikino, jog šioji įvyko dar visai neseniai. „Tai nutiko pirieš porą savaičių. Ryte atsikėliau ir nusprendžiau, kad noriu nuskristi į Romą. Italijos sostinėje praleidau savaitgalį – apėjau visus pagrindinius miesto objektus. Pirmąją dieną vaikščiojau net tryliką valandų!“ – pasakoja atlikėja. Vis dėlto, su kuo lankėsi Romoje E.Anusauskatė atskleisti nepanoro: „Šito tikrai nesakysiu,“ – paslapties neišdavė dainininkė.   

Nesibaigiančios linksmybės

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Martynas Tyla
Martynas Tyla

Martynas Tyla, prodiusuojantis ne vieną scenoje padžiazuojantį Lietuvos muzikantą, džiazo kupiną gyvenimą įsivaizduoja kaip nesibaigiančias linksmybes. Muzikos virtuvės šefas apgailestauja pats tokio gyvenimo nepatyręs: „Taip gyventi man neteko. Gyvenime daugiau buvo darbo ir sporto, nors, kai pagalvoji, galbūt džiazas ir yra mano darbas – dirbu su muzika, darau, kas man patinka…“

Paklaustas, ar norėtų išmėginti džiazuojančią kasdienybę, M.Tyla priminė seną posakį: „niekada nesakyk niekada“. „Aš matau, kad ir penkiasdešimtmečiai, nugyvenę dalį gyvenimo, pradeda džiazuoti. Dėja, šiandien sau to leisti negalėčiau,“ – prisipažino prodiuseris.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką