Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 25d. 22:11

Lietuvos radijas ir televizija savo darbuotojams išdalijo „bitinukus“ (nuotraukos)

Apdovanojimų akimirka
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Apdovanojimų akimirka

Penktadienio vakarą Lietuvos radijo ir televizijos Didžiojoje studijoje buvo įteikti 2010 metų „Bitinukų“ apdovanojimai darbščiausiems ir geriausiems LRT darbuotojams bei jų kurtoms laidoms.

Tai buvo dešimtieji jubiliejiniai apdovanojimai. Pirmąjį kartą šitokios premijos buvo išdalintos 1995 m, tačiau idėja gimė dar 1994 metais tuometiniam LRT vadovui Laimonui Tapinui. Vesti šių metų apdovanojimų ceremoniją buvo patikėta Guodai Pečiulytei kartu su Mariumi Andrijausku.

Pirmosios nominacijos laureatu geriausio laidų vedėjo-žurnalisto kategorijoje tapo projekto „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ vedėjas Žygis Stakėnas. Priimdamas apdovanojimą iš praėjusių metų laureato Gustavo, jis ironiškai padėkojo kalbininkams: „Ačiū už „Bitinuką“, dirbsiu kaip bitutė. Ir ypatingai ačiū kalbininkams, kad jie dar nesurado ir nenužudė manęs“.

Geriausio radijo laidos vedėjo-žurnalisto laurus nuskynė Lietuvos radijo žinių vedėjas J.Gabšys. Vakarą vedantis M.Andrijauskas, pasisakydamas apie savo kolegą prasitarė: „Norint čia dirbti, reikia atiduoti daugiau nei 100 procentų savęs“. J.Gabšys prisipažino būtent tai ir daręs daugybę metų, tik vienas namuose, kol dar nedirbo LRT. Atsiimdamas apdovanojimą vedėjas šmaikščiai padėkojo už darbą grimerei.

Tradicija jau tapo ir Metų radijo žmogaus apdovanojimas, kuriuo pagerbiami radijui nusipelnę žmonės. Šiais metais tokia garbė teko Angonitai Rupšytei, kuri su LRT bendradarbiaujanti jau nuo 1988 m. Ir tai tęsiasi iki pat šių dienų! Įteikdamas padėką LRT vedlys A.Siaurusevičius, žmones, kurių nėra ekranuose, pavadino antruoju ešelonu, tačiau pirmasis ešelonas laikosi tik ant jų. „Ilgiau su manimi yra tik Rimvydas Paleckis“ – apie savo bendradarbiavimą su A.Rupšyte kupinas dėkingumo kalbėjo A.Siaurusevičius.

Televizija – tai ne tik ką matome ekrane. Titanišką darbą atlieka ir tie, kurių nematome ir negirdime, vadinamieji žmonės „už kadro“. Lietuvos televizijoje šiemet tokiu asmeniu buvo pripažintas vyr.prodiuseris Audrius Giržadas. „Čia darbas niekada nesibaigia“, – emocingai pridūrė televizijos senbuvis, padėkos žodžiais nepamiršęs ir savo mokytojų.

Geriausiu LRT profesionalu pripažintas kompiuterių specialistas Marius Petrauskas. To jis nusipelnė savo atsidavimu darbui. Būtent jis yra tas žmogus, į kurį galima kreiptis pagalbos bet kuriuo metu – ponas Marius iškilusius technines problemas sprendžia greitai ir sumaniai.

Specialų apdovanojimą už ilgametį kokybišką darbą nuopelnų sulaukė Nijolė Baužytė ir Algimantas Apanavičius, plušantys nacionalinėje televizijoje jau pusę amžiaus. Atsiimdama apdovanojimą N.Baužytė prisipažino: „50 metų prabėgo kaip vienas mėnuo! Prisimenu, kada televizija dar buvo įsikūrusi tik šešiuose kambariuose. Jeigu reikėtų sušaukti visus viršininkus su kuriais dirbau, jie netilptų ant šios scenos“. Tačiau N.Baužytė kritiškai atsiliepė apie dabartinį televizijos muzikinį repertuarą – „Jeigu tuometinis direktorius išgirstų tiek nelietuviškų dainų, tai ištremtų iš darbo jau kitą dieną“.

Neliko užmarštyje ir linksmiausias LRT metų įvykis, kuomet tuometinis atstovas spaudai Vytaras Radzevičius žurnalistus pakvietė į LRT uždarymo šventę. „Dėkoju visiems, prisidėjusiems prie klaidos. Jeigu būčiau žinojęs, kad būsiu apdovanotas, būčiau padaręs didesnę klaidą“ – nuotaikingą  kuriozą su šypsniu prisiminė V.Radzevičius.

Finalinis šventinio vakaro akordas – paskelbtos pačios geriausios Lietuvos radijo ir televizijos laidos. Daugiausia simpatijų pelnė radijo laida „Gimtoji žemė“. Televizijos eteryje nepralenkiama buvo sezono naujiena „Ateities lyderiai“.

Susirinkusiems žiūrovams nuobodžiauti neleido Lietuvos atstovė „Eurovizijoje“ Evelina Sašenko bei pretendentas į šią vietą Donatas Montvydas, plagiatu įtariamas Mindaugas Mickevičius-Mino, mergaičių choras „Liepaitės“, Guoda Isado, Česlovas Gabalis, Rosita Čivilytė, bei kiti žinomi atlikėjai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką