Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Lietuvos talentus“ laimėjęs K.Bujanauskas – apie vaikystę cirke, konkurenciją ir žonglieriaus karjerą

Kasparas Bujanauskas
Asmeninio albumo ir Žygimanto Gedvilos/15min nuotr. / Kasparas Bujanauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kasparas Bujanauskas kovo 19-ąją sužinojo, kad pateko į „Lietuvos talentų“ finalą. Tai buvo viena geriausių jo gimtadienio dovanų. Tada jis dar nesitikėjo, kad kiek daugiau nei po mėnesio jis džiaugsis ir didžiąja pergale. 15min skaitytojams jaunasis žonglierius papasakojo apie gyvenimą cirke, žongliravimą ir ateities planus.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

19-mečiui Kasparui cirkas – lyg antrieji namai. Čia jis nuo pat mažų dienų leisdavo savo laiką, kadangi tėvai – taip pat cirko artistai. Jo mama yra oro akrobatė, tėtis dresuoja gyvūnus. Tad ir scenoje vaikinas pasirodė labai anksti – būdamas vos trejų metų. Tuo metu numerį atliko kartu su tėvais.

„Kaip žonglierius į sceną žengiau būdamas gal septynerių, tai nutiko Latvijoje vykusiame cirko festivalyje“, – prisiminė Kasparas.

Žongliravimo karjera prasidėjo nuo kaladėlių, su kuriomis jis pasirodė ir „Lietuvos talentų“ pusfinalyje. „Mane to pamokė artistas iš Sankt Peterburgo, beje, kaladėlės buvo jo dovana. Ir iki pat dabar aš jomis žongliruoju“, – 15min sakė jis.

Asmeninė nuotr./Kasparas Bujanauskas
Asmeninė nuotr./Kasparas Bujanauskas

Nors Kasparas iš tėvų niekada nejuto spaudimo prisijungti prie cirko, tačiau savo noru išbandė beveik visus jo žanrus.

„O kai pabandžiau žongliruoti, užsikabinau. Tai sritis, kurioje gali sugalvoti daug naujų dalykų, triukų. Žongliravimas labai įdomus ir sunkus žanras – dėl to mane labai ir žavi. Žinoma, čia taip pat reikia įdėti daug darbo“, – pasakojo jis.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Lietuvos talentuose“ triumfavo ir 10 tūkst. eurų laimėjo žonglierius Kasparas Bujanauskas

Anot Kasparo, kone vienas svarbiausių dalykų norint būti sėkmingu žonglieriumi – geležinė kantrybė ir motyvacija. Juk treniruojantis naujus triukus iš rankų labai dažnai viskas krenta...

„Negali tiesiog imti ir žongliruoti. Reikia įdėti daug darbo. Tikrai kankinuosi, kai kas nors nepavyksta“, – atvirai sakė Kasparas. Fiziniai duomenys – ilgi pirštai, miklios rankos – pasak jo, taip pat privalumai, bet esmė yra darbas. O kaip talentas?

„Be talento daug nepasieksi, bet be sunkaus darbo – irgi nieko nepavyks“, – tikino žonglierius.

Asmeninė nuotr./Kasparas Bujanauskas
Asmeninė nuotr./Kasparas Bujanauskas

Visa tai, ką per televizorių ekranus matė „Lietuvos talentų“ žiūrovai, ką išvysta į cirko pasirodymus atėjusi publika – paties Kasparo paruošti ir išmokti numeriai.

„Esu savamokslis. Turėjau porą žmonių, kurie man parodė šį bei tą, davė patarimų. Niekas manęs netaisė, netreniravo. Aplinkiniai patardavo ar patys savo triukus parodydavo. Pats ieškojau, bandžiau“, – sakė jis. Daugiausia informacijos jis randa internete. Išvydęs kažką naujo, Kasparas pats pabando atlikti triukus, o vėliau tobulina, papildo.

Nuo pat mažų dienų su Alytuje įsikūrusiu „Amber“ cirku gastroliuojantis Kasparas sako, kad prieš kiekvieną pasirodymą vis dar labai jaudinasi. Tačiau tik įžengęs į areną – atsipalaiduoja, žiūrovams stengiasi rodyti tik geras emocijas: „Jei jaudinuosi, vadinasi, man rūpi, kaip atliksiu pasirodymą, kaip žmonės reaguos. Visada yra jaudulys.“

Asmeninė nuotr./Kasparas Bujanauskas
Asmeninė nuotr./Kasparas Bujanauskas

Kiekvienas scenoje pasirodantis artistas sulaukia įvairių vertinimų, ne išimtis ir Kasparas. Jis vertina kitų nuomonę, į ją atsižvelgia. Vaikinas išskyrė cirko istoriką ir kritiką Alvidą Jancevičių, kuris Kasparui negaili pagyrų.

„Su cirku praėjusią vasarą viešint Vilniuje Alvidas ateidavo vos ne kiekvieną dieną pažiūrėti pasirodymų. Ir ateidavo tik dėl manęs. Man tai buvo labai malonu, labai gerbiu jį, man didelė garbė“, – prisipažino Kasparas.

O kaip aplinkinių dėmesys? Ar jis nevargina? Kasparas prisipažino, kad dėmesys jam patinka.

„Labai malonu, kai eini gatve ir tave atpažįsta. Manau, kiekvienam būtų garbė pajausti tokį dėmesį. Bet savęs nelaikau žvaigžde. Nesijaučiu geresnis už kitus ar koks nors ypatingas“, – teigė jis.

Cirko artistų gyvenimas – koks jis?

Žonglierius Kasparas Bujanauskas sako, kad jo šeimos gyvenimas niekuo nesiskiria nuo kitų. Tik tiek, kad abu tėvai dirba cirke, jis pats turi pasirodymų arenoje, o ir mažoji sesuo Kristina jau pratinasi prie scenos.

„Nuo mažens esu cirke, mūsų šeimos pagrindinė pokalbių tema yra cirkas. Visi kartu domimės šio pasaulio naujienomis, generuojame naujas pasirodymų idėjas“, – sakė žonglierius.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kasparas Bujanauskas su šeima
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kasparas Bujanauskas su šeima

Kasparo mama Jurgita yra viena garsiausių Lietuvos oro gimnasčių. Tėtis Pavelas Isakovas karjerą cirke pradėjo kaip fakyras, vaikščiojo ant stiklų, dirbo su kardais. Dabar jis pradėjo dresuoti arklius ir ponius. Jiedu ir susipažino cirke, ten pat ir susituokė. Vėliau gimė Kasparas ir sesuo Kristina, kuri cirke atlieka plastinius etiudus.

Dažnas turbūt nežino, kad Lietuvoje cirko artistas nėra profesija, baigęs karjerą jis net negauna pensijos. „Daug artistų bando su tuo kovoti, nori, kad jie būtų įvertinti, nes kaimyninėse šalyse cirko artistas yra profesija. O juk Lietuvos cirko tradicijos ganėtinai senos“, – sakė jis.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 8 skirtingi cirkai, todėl konkurencija tikrai jaučiama. Deja, pasak Kasparo, susidomėjimas pasirodymais yra labai menkas.

„Norėtųsi didesnio susidomėjimo. Juk anksčiau cirkas būdavo šventė, didelis įvykis mieste. O dabar viskas internete. Bet juk pamatyti pasirodymus gyvai – nerealu“, – neslėpė nusivylimo Kasparas.

Gyvenimas už cirko arenos ribų

Paskutinėje klasėje besimokantis Kasparas stengiasi neapleisti mokslų, bet savo ateitį jis mato tik cirke. „Mokykloje jaučiu palaikymą dėl to, ką darau, sulaukiu gerų žodžių. Ten esu kelis kartus surengęs pasirodymus, bet turbūt po šou laimėjimo sulauksiu dar prašymų pažongliruoti“, – juokėsi vaikinas.

Tačiau panašu, kad tolesnių mokslų jam nepavyks išvengti, o ir pats jau dabar svajoja praverti Monrealio cirko mokyklos Kanadoje duris - tam skirs „Lietuvos talentuose“ laimėtus 10 tūkst. eurų.

„Sunku patekti į Monrealio mokyklą, bet bandysiu, galbūt priims mane. Mėginsiu dar labiau prasimušti, patobulėti. Manau, ta mokykla man tikrai padės“, – vylėsi jis.

Asmeninė nuotr./Kasparas Bujanauskas
Asmeninė nuotr./Kasparas Bujanauskas

Nors tai ir ne vienintelė pasaulyje cirko meno mokanti įstaiga, tačiau vaikino akį ji patraukė dėl šiuolaikiškumo, naujo požiūrio į cirką. Kasparas teigė, kad ir kaimyninėse šalyse esančios cirko mokyklos yra geros, jose puoselėjamos senosios cirko tradicijos.

Ar nebus sunku išlaikyti jau trejus metus puoselėjamos draugystės su mylimąja Liveta? Kasparas sakė, kad jo draugė turi savų svajonių, norėtų ateitį sieti su teise. Todėl į Kanadą keliautų vienas.

Kol jaunos poros neskiria dideli atstumai, jie stengiasi kuo daugiau laiko praleisti kartu. Tiesa, dėl dažnų repeticijų ir gastrolių tai kartais sunku padaryti. Jis prisipažįsta, kad dėl to kenčia santykiai, bet draugė prie to jau priprato.

„Su Liveta susipažinome mokykloje. Kažkada buvome bendraklasiai, kurį laiką nebendravome, o po to tiesiog tapome pora. Ji kaip ir kiekvienas žiūrovas mato cirką ir mane labai palaiko“, – šypsojosi K.Bujanauskas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kasparas Bujanauskas su drauge Liveta
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kasparas Bujanauskas su drauge Liveta

Kai turi laisvo laiko, Kasparas mielai prisėda ir prie būgnų. Muzika yra vienas jo pomėgių, todėl neretai į rankas sako paimantis gitarą, groja ir klavišiniais ar net padainuoja.

„Anksčiau piešdavau, lankiau plaukimą. Dabar daugiausiai liko žongliravimas ir cirkas“, – apie pomėgius sakė Kasparas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kasparas Bujanauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kasparas Bujanauskas

Apie pergalę „Lietuvos talentuose“

Kasparas tikrai nesigaili dalyvavęs talentų šou. Kas vaikiną paskatino ten dalyvauti?

„Prieš keletą metų „Lietuvos talentuose“ dalyvavo Karolina Stanionytė, kuri priklauso mūsų cirko studijai. Tada ji užėmė trečiąją vietą. Man sukilo pavydas, kad jai pasisekė ir tada pats užsimaniau, o ir Alytų norėjosi pagarsinti. Mano laimėjimas yra didelis įvykis Lietuvos cirko žmonėms. Pagaliau cirko atstovas laimėjo tokiame televizijos šou. Pagaliau cirkas buvo įvertintas“, – džiaugėsi Kasparas.

Nors ir sakoma, kad svarbu dalyvauti, o ne laimėti, Kasparas prisipažino, kad tikrai tikėjosi pergalės. „Turbūt kaip ir kiekvienas dalyvis pasvajojau apie pergalę“, – šyptelėjo jis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kasparas Bujanauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kasparas Bujanauskas

Ir nors po pergalės praėjo beveik savaitė, jaunasis žonglierius sako, kad vis dar jaučiasi kaip sapne.

„Finalo vakaras buvo euforinis. O kitą rytą atsikėlęs tikrai nesijaučiau nei geresnis už kitus, nei žvaigždė. Niekas nepasikeitė, bet tikrai malonu, kad įvertino. Pelnytas laimėjimas man pačiam parodė, kad kažką teisingai darau“, – atviravo jis.

Po džiaugsmingos pergalės Kasparo laukė mokykla, nauji pasirodymai cirke – gyvenimas stojo į įprastą ritmą. Kas bus toliau – žonglierius ir pats dar gerai nežino. Bet yra tikras, kad cirkas jo gyvenime tikrai liks.

VIDEO: „Lietuvos talentų“ nugalėtojas Kasparas Bujanauskas meilę cirkui paveldėjo iš tėvų
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką