TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos vyriausioji ragana Vilija Lobačiuvienė apie nuolat sapnuojamą partnerio neištikimybę: „Įkyrūs sapnai rodo mūsų vidinę baimę“

Vilija Lobačiuvienė
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr. / Vilija Lobačiuvienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Prieš pusantrų metų sutikau, kaip vėliau įsitikinau, savo didžiąją gyvenimo meilę. Be jokios abejonės, kaip ir dauguma porų, perėjome įvairius etapus – ir įsimylėjimo, ir pykčių, ir pratinimosi vienas prie kito. Viena didžiausių vertybių, kurią abu puoselėjame – pasitikėjimas vienas kitu. Niekada nieko vienas kitam nedraudėme.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Nors daugiausia laiko praleidžiame kartu, tačiau turime ir atskirų pomėgių – mano vaikinas su draugais žaidžia krepšinį, aš lankau vegetarinių patiekalų gamybos kursus. Ne kartą esame kalbėję apie mūsų santykius, apie ištikimybę, abu sutariame, kad kol esame kartu, privalome vienas kitą gerbti ir į šalis nesižvalgyti. Žinoma, kaip ir kiekvienai merginai, kartais kyla pavydas, kai mano draugas vakarėlio metu daugiau dėmesio skiria ne man, o kitai moteriai, arba kai užtrunka darbe, tačiau iš esmės neturiu jokio pagrindo savo mylimo vyro įtarinėti.

Tačiau manęs neramina bent porą kartų per savaitę aplankantys sapnai... Juose regiu tą patį scenarijų – mano mylimas vyras man neištikimas arba praneša apie mūsų santykių pabaigą. Sapnai tokie tikroviški, kad net jaučiu tą skausmą, nerimą, širdgėlą, kuri mane užplūsta. Kiekvieną kartą prabundu naktį ir su dideliu palengvėjimu įsitikinu, kad mano gyvenimo meilė yra šalia. Iš vienos pusės, pajutusi, ką reiškia jį prarasti, imu dar labiau vertinti ir mylėti, tačiau iš kitos pusės, niekaip nesuvokiu, kodėl mane lanko tokie sapnai? Gabrielė.

Asmeninio albumo nuotr./Psichologė Marija Vaštakė
Psichologė Marija Vaštakė

Norite pasitarti? Savo klausimus siųskite gyvenimoskonis@zmones.lt

„Atsakyti į jūsų užduotą klausimą, kodėl jus aplanko tokio turinio sapnai, galite tik jūs pati. Užduokite sau klausimą, ką jums sako šis sapnas? Kokia jo žinutė? Zigmundas Freudas rašė, kad sapnai – tai tiltas į mūsų pasąmonę. Galima kelti hipotezę, kad galbūt mylimojo išdavystė, kuri pasikartoja sapne, bei santykių pabaiga yra jūsų baimė. Turbūt jūs labai bijote to reiškinio, kurį nuolat sapnuojate“, – įtaria psichologė.

Vilija Lobačiuvienė
Vilija Lobačiuvienė

VILIJOS LOBAČIUVIENĖS komentaras

„Kiekvienas įkyrus sapnas rodo tam tikrą vidinį nuovargį. Jei sapnas yra įkyrus ir pasikartojantis, tai dažniausiai yra mūsų pačių baimė. Kiekvienas žmogus sapne mato savo baimę – vienas bijo aukščio ir sapnuoja, kad liftas nesustoja paskutiniame aukšte, kitas bijo uždarų patalpų, trečias bijo vandens. Yra tokių žmonių, kurie sapnuoja pranašiškus sapnus, bet tokiu atveju sapnuojama daug ir įvairių sapnų. Mergina, nuolat sapnuojanti partnerio neištikimybę, turbūt nė nežino, kad tai ir yra jos baimė. O toks sapnas –  tiesiog nuovargio sindromas. Pasikartojantys, įkyrūs sapnai paprastai būna nerimo būsenos apraiška. Tiesiog žmogus neišeina iš tam tikros būsenos. Iš tikrųjų, jam reikia pailsėti, kažką pakeisti, ir tas sapnas dings.

Blogiausia, kad naktį mergina sapnuoja neištikimybę, o dieną ji galvoja, į savo partnerį žiūri įtariai, nesugeba bendrauti ir džiaugtis šia akimirka. Ji tiesiog ieško partnerio elgesyje to sapno informacijos patvirtinimo. Taip santykiai nusispalvina įtarumu. Ir iš tiesų gali taip nutikti, kad partneris bus neištikimas, nes mintis gali materializuotis. Neturėk baimės, neturėk baimingos minties. Jeigu tokia atsirado, jos nebrandink, neaugink, nepuoselėk. Yra moterų, kurios nerimauja dėl vaikų, kad neva jie nenuskęstų ar pan. Taip ji tikrai gali prišaukti nelaimę. Tokiu atveju geriau imtis kažkokių apsaugos priemonių, pavyzdžiui, jei vaikus išleidai prie vandens, tai ir pati ant kranto sėdėk.

Blogiausia, kad naktį mergina sapnuoja neištikimybę, o dieną ji galvoja, į savo partnerį žiūri įtariai, nesugeba bendrauti ir džiaugtis šia akimirka. Ji tiesiog ieško partnerio elgesyje to sapno informacijos patvirtinimo.

Antras dalykas – merginos, nuolat sapnuojančios partnerio neištikimybę, ir jos vaikino santykiai jau nėra nuoširdūs, jie nebesugeba būti „čia ir dabar“, nes ji jau yra pervargusi. Ir trečias dalykas – reikia turėti galvoje, kad ji nėra pranašas, nes jei ji būtų pranašas, ji sapnuotų įvykius visai ne savo, o kitų žmonių. Tai nereiškia, kad pranašas sapnuoja kažkokį įvykį ir gali kažką pakeisti. Būti pranašu tai nereiškia būti laimingu. Todėl, kad pranašas mato, kas bus, bet to negali pakeisti. Todėl nereikia galvoti, kad tie žmonės, kurie valdo magiją ir sapnus, iš tikrųjų jie valdo ir gyvenimą. Jiems daug sunkiau gyventi, nes jie jau žino, kas bus, ir vis tiek tai žinodami jie turi gyventi. Sapnais reikia tikėti, bet neįkyriais sapnais. Įkyrūs sapnai tėra tik nerimo būsena.

Reiktų prisiminti anekdotą. Vyras žmonos prašosi į žvejybą. Žmona jam sako: „Klausyk, ir vėl bus taip, kaip visada: grįši trečią valandą nakties ir visiškai girtas“. Vyras pažada, kad jau šįkart tai tikrai taip nebus ir grįš jis laiku. Trečia valanda nakties, skambutis į duris. Žmona atidaro duris, ant slenksčio stovi jos brangiausias girtut girtutėlis ir vos apversdamas liežuvį išlemena: „Tai ką, ragana, ir vėl pribūrei?“.

Linkėčiau, kad taip neatsitiktų. Jei mergina po kažkurio laiko iš tiesų sužinos, kad jos mylimasis buvo neištikimas, tuomet jis sakys: „Prišnekėjai, nes pati norėjai, tiek galvojai apie tai, kad aš pasidaviau. Žodžiu, įtikinai ir mane.“

Manau, kad pora apie nuolat persekiojančius sapnus jau kalbėjosi. Paprastai, jei moteris nekalba apie savo nerimą, ji tuos santykius nuspalvina kitaip: ji įtariai žiūri, kažką mąsto. O tokie dalykai poros santykių nepataiso. Jeigu tu žmogumi nepasitiki, tai kam tu su juo bendrauji?“ – sako Vilija.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką