TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos žvaigždės šeštadienį valandai išjungs elektrą

Grupė „InCulto“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Grupė „InCulto“
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį 20.30 val. visame pasaulyje žmonės vienai valandai žada išjungti šviesą ir taip bent tokį laiką leis Žemei pailsėti. Žemės valandą Lietuvoje palaiko ir grupė „Inculto“, dainininkas ir aktorius Milanno bei stipriausias planetos žmogus Žydrūnas Savickas.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Tai puiki neskausminga idėja, kuriai nereikia didelių investicijų, nereikia nieko – tiesiog vieną valandą išjungti elektrą, nukeliauti į XVII amžių ir pabūti prie žvakių šviesos. Juk tai gražu ir netgi romantiška!“, – tikino dainininkas ir aktorius Milanno.

Jo nuomone, šioje kilnioje akcijoje svarbus kiekvienas žmogus.

„Pagalvokit, kiek vienas žmogus naudoja elektros – kompiuteris, radijas, šaldytuvas, telefono kroviklis ir t.t. Todėl negalima galvoti, kad jei aš vienas neprisijungsiu – tai nieko baisaus, nes kiekvienam žmogui taip pasielgti didelė prasmė, – įsitikinęs atlikėjas, pažadėjęs taip pat prisidėti prie akcijos. – Dar labai svarbu atkreipti dėmesį, kad reikia ne tik nejungti elektros prietaisų, bet ir išjungti visus tuos, kurie veikia budėjimu režimu. Šeštadienį nesvarbu, kur aš būsiu, tikrai nenaudosiu elektros.“

Kiek kitaip Žemės saugojimo idėjas argumentuoja grupės „Inculto“ lyderis Jurgis Didžiulis. Anot jo, noras išsaugoti savo planetą atsiranda, turint vaikų.

Aš turiu vaikų ir suprantu, kad žmonės pastaruoju metu per daug dėmesio skiria materialiniams daiktams, kurie iš esmės yra šiukšlės.„Aš turiu vaikų ir suprantu, kad žmonės pastaruoju metu per daug dėmesio skiria materialiniams daiktams, kurie iš esmės yra šiukšlės. O Žemė yra turtas amžiams. Kai aiškinu savo vaikams, kad čia – toks augalas, čia – toks gyvūnas ir pagalvoju, kad daug jų ateityje gali nelikti, norisi ką nors padaryti vertingo dėl gamtos išsaugojimo“, – atviravo muzikantas.

Žemės valandos bendraminčiais tapo ir grupė „Inculto“, kuri būdama socialiai atsakinga nori nuveikti ką nors gero su iš „Eurovizijos“ gautu dėmesiu.

„Žmonės turi pradėti galvoti: va, aš perku naujas padangas – kur aš jas dėsiu? Turiu seną mašiną – tai kam man pirkti naują, jei galiu ir su šia važiuoti? Tada nereikės dar vieno daikto išmesti į sąvartyną. Arba gal aš dabar nepirksiu rūbų ir išsiversiu su turimais? Viskas turi prasidėti nuo sąmoningumo“, – savo nuomone pasidalijo J.Didžiulis, konstatavęs, kad Lietuva šia prasme labai atsilikusi nuo Europos.

Tuo tarpu stipriausias žmogus planetoje Žydrūnas Savickas pirmiausia stengiasi nešiukšlinti savo gyvenamos aplinkos.

„Aš, visų pirma, stengiuosi nešiukšlinti, ką, deja, dar daugelis daro. Ir visada remiu geras idėjas, susijusias su Žeme, su švaria aplinka, su ta aplinka, kur mes gyvename, – nuoširdžiai prisipažino sportininkas, apgailestaudamas, kad Lietuvoje ekologiškoms idėjoms sudėtinga plisti. – Sunku Lietuvoje su ta ekologija, nes valstybė neteikia jokios paramos tiems, kas ja užsiima. Pavyzdžiui, ekologiškas namas, ekologiška energija. Todėl tai daro tik entuziastai. O užsienyje valstybė primoka, kad žmonės elgtųsi ir gyventų ekologiškai.“

Nepaisant to, Ž.Savickas prisipažino esąs entuziastas ir būtinai palaiko Žemės valandos idėją.

„Tą valandą aš būsiu išvykęs ir bet kokiu atveju mano namuose bus viskas išjungta, – juokėsi stipruolis. – Ten, kur būsiu, yra tokia vieta, kur nelabai yra elektros, bet jei jos bus – tikrai išjungsiu. Tai – labai mažas indėlis, bet svarbu į tai atkreipti dėmesį.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką