Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Londono lietuviai svečiuose sulaukė „Susitikime virtuvėje“ virėjo Lino Samėno

L.Samėnas Londone
TV3 nuotr. / L.Samėnas Londone
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nuo kitos savaitės, balandžio 5 dienos, TV3 kanalą vakarais skubės įsijungti ne tik ištikimi laidos „Susitikime virtuvėje“ žiūrovai Lietuvoje, bet ir tautiečiai, gyvenantys Londone. Virėjas Linas Samėnas trumpam paliks savo virtuvę ant ratų Lietuvoje ir išvyks į Anglijos sostinę susitikti su ten gyvenančiais lietuviais.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Per tuos metus, kai lankydavausi svečiuose pas laidos dalyvius, išsikalbėdavom, kad vos ne kas antroje šeimoje yra išvykusių į užsienį artimųjų – vyras, vaikai, anūkai. Atstumas skaičiuojant kilometrais yra didelis, bet tie žmonės neatitrūksta nuo Lietuvos gyvenimo, jie žiūri lietuvišką televiziją, žino viską, kas vyksta Lietuvoje, – apie idėją vykti pas tautiečius į Anglijos sostinę pasakoja Linas. – Lietuva yra ten, kur yra lietuviai, todėl mes ir atsidūrėm Londone.“

Kad lietuviai Londone gyvena lietuviškai, patvirtina ir portalo www.anglija.lt redaktorė Zita Čepaitė, padėjusi surengti susitikimus su ten išvykusiais mūsų šalies piliečiais. Pasak jos, neoficialiais duomenimis, Anglijoje yra įsikūrę apie 250 000 lietuvių. „Čia gyvena tiek lietuvių, kad tu gali nepastebėti anglų ir Londono. Lietuviai čia negali apsieiti tik be anglų viešojo transporto. Visa kita turim savo – parduotuves, kirpyklas, gydytojus, advokatus, laikraščius, televiziją“, – juokauja moteris.

Nuo pirmadienio TV3 žiūrovų laukia penki labai įdomūs virėjo Lino Samėno ir Londono lietuvių susitikimai. Virtuvės meistras kaip visuomet stebins kulinarine išmone – kartais tautiečius Londone palepins tikrais lietuviškais patiekalais, o kartais Lietuvai parodys, kaip gaminami tradiciniai britų valgiai. Bus daug įdomių pokalbių ne tik apie maistą, o ir apie gyvenimo būdą, kultūrinius skirtumus, apie britiškas keistenybes, gyvenimo Londone privalumus ir trūkumus, apie namų ir artimųjų ilgesį.

„Susitikimai buvo smagūs ir įdomus. Londone lietuviai kaip ir Lietuvoje – labai įvairūs. Ir, kiek mačiau, tikrai galiu paneigti mitą, kad lietuvis lietuviui Londone yra labiau priešas, o ne draugas. Man smagiausia tai, kad nė vienas jų nepamiršo lietuviškos namų virtuvės, puoselėja savo tradicijas ir bet kokį britą galėtų išmokyti skaniai ir sveikai gaminti, – įspūdžius Londone pasakoja Linas. – Londone aš lankiausi pirmą kartą. Pusę metų esu dirbęs Airijoje, bet į Londoną neturėjau progos atvykti. Įspūdingas megapolis, sužavėjo architektūra, bet, atvirai sakant, nors ir kaip smagu ten pabūti, gyventi nenorėčiau.“

Virtuvės šefas pasakojo, kad visą savaitę buvo labai užimtas ir neturėjo per daug progų pasidomėti tuo, kaip ir kokiuose restoranuose londoniečiai maitinasi. Bet ir plika akim matyti, kad Anglijos sostinėje vyrauja italų ir libaniečių virtuvės.

Nuotaikingos ir gardžios Lino Samėno pamokos tiesiai iš Londono – pirmadienį–penktadienį 18.25 val. TV3 laidoje „Susitikime virtuvėje“.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką