Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LTV rudens sezonas – tai, kas svarbiausia

„Labo ryto“ vedėjai G.Pečiulytė ir I.Krupavičius
LRT nuotr. / „Labo ryto“ vedėjai G.Pečiulytė ir I.Krupavičius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos televizija rudens sezoną pradės rugsėjo 13 dieną. Didžiąją LTV programos dalį sudarys informacinės laidos. LTV žiūrovai pirmieji sužino ir sužinos tai, kas svarbiausia, – naujausia informacija žinių laidose pranešama nuo pat 6 val. ryto.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

LTN laidos – beveik 5 valandos eterio per dieną

Lietuvos televizijos naujienų tarnyba kiekvieną darbo dieną eteriui parengia beveik 5 valandas produkcijos. LTV žiūrovai ne kartą galėjo įsitikinti, kad neeilinių įvykių dienomis LTN tarnyba greitai ir operatyviai rengia ir specialias tiesiogines laidas. Lietuvos televizijos naujienų tarnyboje dirba apie 40 žurnalistų. O iš viso su TV operatoriais, režisieriais, garso, montažo režisieriais, orų komentatoriais, vertėjais į gestų kalbą – daugiau kaip 90 žmonių.

Kiekvieną darbo dieną nuo 6 iki 9 val. ryto Lietuva pradės rytine informacine laida „Labas rytas“. Kas svarbiausia ryte? Naujausios žinios, sporto pranešimai, spaudos apžvalgos, išsami orų prognozė, pokalbiai su studijos svečiais aktualiausiomis temomis, gera nuotaika ir muzika.

„Labas rytas“ – viena iš seniausių laidų Lietuvoje. Pirmasis „Labas rytas“ eteryje pasirodė 1987 m. lapkričio 30 dieną. Nuo to laiko  studijoje šeimininkavo kone pusšimtis vedėjų. Dabar laidą veda Guoda Pečiulytė ir Ignas Krupavičius, žinias rengia Edvardas Špokas.

Po dienos darbų svarbiausias naujienas bus galima sužinoti trečią sezoną pradedančioje ir greitai išpopuliarėjusioje 18.15 val. žinių laidoje „Šiandien“. Laisvesnio pobūdžio pavakario žiniose LTV žiūrovai paprastai, ramiai ir be įtampos sužinos dienos naujienas bei aktualijas. Laidos „Šiandien“ vedėjai – Eglė Bučelytė, Irma Janauskaitė, Marijus Žiedas, Tomas Kavaliauskas.

Išsamiausia dienos įvykių apžvalga – klasikinėje informacinėje laidoje „Panorama“. Kaip ir praėjusį sezoną, ji truks 45 minutes, per kurias LTV žiūrovai sužinos visas svarbiausias dienos naujienas iš Lietuvos ir užsienio, su atskiromis verslo, kultūros bei sporto įvykių rubrikomis. „Panorama“ – ilgaamžiškiausia Lietuvoje televizijos laida, gyvuojanti jau 40 metų.

Nacionalinės televizijos pagrindinėje naujienų laidoje – karščiausi dienos įvykiai iš Lietuvos ir pasaulio. Paskui –  išsami verslo, kultūros, sporto informacija, orų prognozė. Reportažus  iš visos Lietuvos „Panoramai“ rengia  korespondentai ne tik Vilniuje, bet ir Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje. Svarbiausius įvykius karščiausiuose pasaulio įvykius iš arti stebi ir LTV žiūrovus informuoja Vykintas Pugačiauskas ir Jolanta Paškevičiūtė.

„Panoramos“ vedėjai – Eglė Bučelytė ir Marijus Žiedas.

„Versle“ – Irmos Janauskaitės ir Giedriaus Simonavičiaus parengtos kiekvienam suprantamos žinios apie verslą, ekonomiką ir finansus.

Dienos sporto naujienas apžvelgia Laima Janušonytė, Gintarė Grikštaitė ir Saulenis Pociūnas. Šios laidos kūrėjų komandoje yra ir daugkartinė Lietuvos ėjimo čempionė Brigita Virbalytė!
 
23 valandą pirmadieniais–ketvirtadieniais dienos įvykius apžvelgs „Vakaro žinios“. Paskutinę paros valandą – visos svarbiausios dienos naujienos ir tai, kas įvyko po „Panoramos“.

Laidos vedėjai – Marijus Žiedas, Giedrius Simonavičius ir Giedrius Vitkauskas.

Daugelį metų įprasta orų prognozę sužinoti per Lietuvos televiziją ir radiją.

Lietuvos televizijoje orų prognozės darbo dienomis skelbiamos net 7 kartus. „Labame ryte“ – 6.35, 7.05, 7.35, 8.05 val. Sinoptikai Ieva Nariūnaitė ir Silvestras Dikčius apie orus informuoja žiniose „Šiandien“ 18.42 val., „Panoramoje“ – 21.07 val. ir „Vakaro žiniose“ – 23.12 val. (išskyrus penktadienį), šeštadieniais – 16.07 ir 20.43 val., sekmadieniais – 16.07. Sekmadienio „Panoramoje“ išsami orų prognozė visai savaitei – 20.56 val.

Ketvirtadieniais „Labame ryte“ pateikiama išsami ateinančios savaitės orų prognozė. Komentarus rengia mokslų daktarė Audronė Galvonaitė.

Svarbiausius Lietuvos įvykius nuo sekmadienio iki sekmadienio laidoje „Savaitė“ apžvelgs Giedrius Simonavičius ir Tomas Kavaliauskas. „Savaitė“ bus rodoma sekmadieniais po „Panoramos“.

Pirmadienis – savaitės apžvalgų diena

Pirmadieniais po „Panoramos“ LTV žiūrovai matys analitines ir informacines savaitės apžvalgas.

Kiekvieną dieną valdžios atstovai priima sprendimus, kurie veikia mūsų gyvenimus. O kiek mes žinome apie tų sprendimų priėmimo užkulisius. Kieno ir kokie interesai slypi už politinių skandalų. Kas ir kodėl kuria įvairias politines intrigas. Kaip valdoma visų mūsų valstybė?

Tokie pagrindiniai klausimai keliami analitinėje diskusijų laidoje „Savaitės atgarsiai“. Politikai dažnai nenori atskleisti visos tiesos, bet jiems reikia užduoti tokius klausimus, kad negalėtų išsisukti.

Svarbiausių įvykių analizė laidoje „Savaitės atgarsiai“ kiekvieną pirmadienį iš karto po „Panoramos“. Laidos vedėjas – žurnalistas Virginijus Savukynas.

22.15 val., po „Savaitės atgarsių“, – savaitės sporto įvykių apžvalga „Sporto panoramoje“. „Sporto panoramoje“ aprėpsime svarbiausius Lietuvos ir pasaulio savaitės sporto įvykius. Lietuvoje tokios laidos pastaruoju metu trūko, sportininkai ir aistruoliai buvo likę nuošalėje. „Sporto panorama“ atgaivins sporto žurnalistikos žanrą“, – sako laidos vedėjas sporto žurnalistas Vytaras Radzevičius.

22.45 val. LTV žiūrovai matys laidą „Pasaulio panorama“ – joje bus pasakojama apie didžiausią atgarsį tarptautinėje bendruomenėje per savaitę sukėlusius įvykius. Apie jų pėdsaką Lietuvoje ir Lietuvos pėdsaką juose. Faktai, analizė, komentarai, kuriuos pristatys LTN žurnalistai Vykintas Pugačiauskas, Jolanta Paškevičiūtė ir Laura Tautvaišaitė.

Stabilumas – meistriškumo požymis

LTV eteryje ir šį sezoną žiūrovai matys pamėgtas laidas, kurių pristatyti nereikia: „Idėjų metas“ (vedėjas  – Domas Burkauskas), „Pinigų karta“ (Andrius Tapinas), „Žurnalisto tyrimas“ (Rūta Sinkevičienė), „Teisė žinoti“ (Rūta Miliūtė), „Gamtos patruliai“ (Daumantas Butkus), „Nacionalinė paieškų tarnyba“ (Palmira Galkontaitė), „Bėdų turgus“ (Edita Mildažytė), „Stilius“ (Violeta Baublienė), „Popietė su Algimantu Čekuoliu“.

Kultūros aktualijas gvildens laida „Durys atsidaro“ (Lolita Bytautaitė). Bus tęsiamas ir lietuviško kino istoriją tiriantis projektas „Kine kaip kine“ (Aistė Stonytė).

Naują kelionių dokumentikos 5 laidų ciklą parengė Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius. Šį kartą žurnalistai 3 savaites keliavo Kinijos keliais ir nuotykius bei įspūdžius įamžino laidose „Pagaminta Kinijoje“. Pasibaigus šių laidų ciklui, LTV eteryje vėl matysime Neringos Skrudupaitės laidą „Keliaukim“.

Erudiciją LTV eteryje šmaikščiai ir rimtai laidoje „Klausimėlis“ tikrins Juras Jankevičius.

Šeštadienio rytais geram savaitgaliui visada nuteiks „Ryto suktinis“ su Zita Kelmickaitė.

Sezono naujiena – gamtos ir gamtosaugos žinių laidą – viktorina „Gamtos kodas“. Laida – viktorina „Gamtos kodas“ skirta gamtos apsaugai ir unikalios Lietuvos augmenijos ir gyvūnijos pristatymui. Didelis dėmesys laidoje bus skiriamas ekologijai ir palankaus gamtai gyvenimo būdo propagavimui. Laidoje taip pat bus paskelbtas ekologinių filmų konkursas, pakviesiantis siųsti laidai savo sukurtus filmus, idėjas ir scenarijus. Geriausieji kartu su profesionalais gaus galimybę sukurti aštuonis dokumentinius filmus, kurie vainikuos laidų ciklą.

Laidos vedėjas – Rolandas Maskoliūnas, biologijos mokslų daktaras, nuo 1992 metų LTV televizijos laidų autorius ir vedėjas. Šiuo metu taip pat dirba Lietuvos mokslų akademijoje, yra įvairių mokslo populiarinimo projektų autorius.

„Triumfo arka“ ir kita gera muzika

Trečią sezoną LTV žiūrovus džiugins klasikinis ir išskirtinis nacionalinio transliuotojo projektas „Triumfo arka“. Šiame konkurse rungsis atranką įveikę Lietuvos muzikinių teatrų vokalistai bei kiti dalyviai. Šįmet į „Tiumfo arką“ panoro patekti ir dainininkai iš Rusijos, Rumunijos ir Latvijos.
Solistams pritars specialiai „Triumfo arkai“ suburtas orkestras, kurio pagrindinis dirigentas – Martynas Staškus.

Laidos vedėjai – Laura Imbrasienė ir Giedrius Masalskis.

„Triumfo arkos“ sezono pradžia — spalio 3-iąją. Laida bus rodoma sekmadieniais.
 
Prieš prasidedant „Triumfo arkai“ rugsėjo 12, 19 ir 26 dienomis LTV rodys vaikų „Eurovizijos“ atrankos konkursus. Finalinis vaikų „Eurovizijos“ konkursas lapkričio mėnesį vyks Minske.

Į LTV eterį grįžta kiek pasikeitusi laida „Mūsų dienos – kaip šventė“ (vedėjas Martynas Starkus). Ketvirtadieniais po „Panoramos“ girdėsime lietuviškos estrados šlagerius ir turėsime progą  išgirsti įdomius pokalbius su legendiniais atlikėjais.

Legenda galima pavadinti ir laidą „Duokim garo!”. Penktadienio vakarais kapelų muzika nepalieka abejingų ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Laiškus šiai laidai siunčia „LTV World“ žiūrovai iš viso pasaulio. Kartu su Stanislovu Kavaliausku laidą ves aktorė Daiva Siurblytė – naujokė pakeis motinystės atostogų netrukus išeisiančią Loretą Sungailienę. Pirmojoje sezono laidoje ji perduos estafetę Daivai.

Regina Jakubauskaitė sekmadieniais kvies praleisti popietę su „Sveikinimų koncertu“.

Alfredas Bumblauskas eteryje tikrins studentų žinias

Lietuvos studentus LTV spalį kvies dalyvauti naujame žaidime „Lietuvos universitetų žinių lyga — ateities lyderiai“. Šioje laidoje 14 šalies aukštųjų mokyklų komandos varžysis žinių viktorinoje. Kiekvieno universiteto rinktinėje, kaip krepšinyje, bus po penkis žaidėjus. Žaidimo metu startinio penketuko žaidėjus bus galima keisti dviem atsarginiais.

Per minutę komandos turės atsakyti į įvairių mokslo sričių klausimus, spręsti logikos uždavinius, detektyvines mįsles. Žaidėjų atsakymus vertins trijų teisėjų taryba. Kad atsakymas būtų įskaitytas, reikės dviejų teisėjų teigiamo įvertinimo.

Šiam LTV projektui diriguos istorikas Afredas Bumblauskas, pats jaunystėje dalyvavęs panašiose studentiškose intelekto varžybose.

LTV eteryje žinių konkurse toliau varžysis ir būsimieji studentai. Penktadieniais Žygis Stakėnas ir Vaida Genytė kvies į mažų ir didelių žiūrovų pamėgtą viktoriną „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“.

Mažiausieji žiūrovai sekmadieniais daug naudingo sužinos Audriaus Rakausko kuriamoje laidoje „Gustavo enciklopedija“.

Mažųjų laukia ir sezono naujiena – kiekvieną šeštadienį vaikams skirta laida „Linksmoji šeimynėlė“. Laidos personažai – šypseną keliančios lėlės sudomins mažuosius linksmais pasakojimais ir nuotykiais.

„Talentų ringas“ vėl kvies į studiją varžytis dainuojančius, šokančius ir kitus įspūdingus sugebėjimus demonstruojančius vaikus ir paauglius.

„Giminės“ po 20 metų

Kultinis LTV serialas grįžta į eterį. Režisieriaus Sauliaus Vosyliaus ir scenaristo Broniaus Bušmos kuriamame „Giminių“ ir „Atžalų“ tęsinyje vėl pamatysime Antaną Šurną, Gediminą Girdvainį, Reginą Varnaitę, Iloną Balsytę, Dalių Mertiną, Vaivą Mainelytė, Vytautą Rumšą, Saulių Bareikį, Giedrių Arbačiauską, Rimvydą karvelį, Vidą Petkevičių, Dalią Brenciūtę, Elvyrą Piškinaitę ir kitus.

Nauju amplua debiutuos daininkė Rūta Ščiogolevaitė – serialo tęsinyje „Giminės po 20 metų“ jį sukūrė verslininkės vaidmenį.

Filmai ir serialai

Naujajame LTV sezone verta atkreipti dėmesį į filmus, su kuriais apkeliausite visą pasaulį.
Tai festivaliuose gausiai apdovanoti filmai, pasižymintys įsimintinais scenarijais, nagrinėjantys esmines žmogaus būties problemas, skatinantys mąstyti arba panirti į kito žmogaus gyvenimą, kviečiantys pramogauti, juoktis, liūdėti...

Nuo rugsėjo mėnesio programoje – talentingi aktoriai, jaudinančios dramos ir puošnios literatūros klasikos ekranizacijos. Gabrielio Garsijos Markeso romano „Meilė choleros metu“ kino versija su Chavjeru Bardemu, nominuota „Aukso gaubliui“. Arba šmaikščiosios britų rašytojos Džeinės Ostin romano ekranizacija „Maištingoji Džeinė“ („Becoming Jane“) su An Hatavei, pelniusia Nepriklausomo britų kino apdovanojimą (British Independent film award) už geriausią moters vaidmenį. Taip pat jaudinanti Džiulijano Šnabelio drama „Skafandras ir drugelis“, pasakojanti apie visiškai paralyžiuotą žmogų, parašiusį knygą, nominuota keturiems „Oskarams“ ir pelniusi per 40 įvairių apdovanojimų visame pasaulyje. Lyrinė Honkongo režisieriaus Vong Kar Vajaus drama „Mano vaivorų naktys“ su Džiudu Lo ir Nora Džons, nominuota „Aukso palmės šakelei“ Kanų kino festivalyje.

Trileris „Maiklo Kleitono sukurta tiesa“, kuriame vaidina Džordžas Klunis, pelnė Oskarą“ ir dar 12 įvairių tarptautinių apdovanojimų.

Elito pozicijoje – muzikinė lyrinė airių drama „Kartą“, pelniusi „Oskarą“ už originalią dainą ir dar 14 apdovanojimų.  Nuo jo neatsilieka Meksikos režisieriaus Luiso Mandokio „Nekalti balsai“ („Voces Inocentas“) – 14 apdovanojimų, tarp jų Berlyno kino festivalio „Krištolinis Lokys“ geriausio filmo kategorijoje.

Čia tik keletas pavadinimų, kurie liudija, kad Lietuvos televizija savo žiūrovams siūlo vertingiausias kino juostas, sukurtas įvairiose pasaulio šalyse pastaraisiais metais.

Lietuvos televizija rudenį nudžiugins serialo „Dingę“ („Lost“) gerbėjus. Mistinis dramos serialas, prikaustęs milijonus žiūrovų visame pasaulyje kerinčiais nuotykiais, įvykiais, charakteriais, mitologija ir paslaptimis, neaplenkė ir Lietuvos gero kino mėgėjų.

Lietuvos televizija parodė jau keturis serialo „Dingę“ sezonus, o rudenį  transliuos penktąjį.

Pasaulinė serialo „Dingę“ premjera įvyko 2004 metais. Dėl didelio personažų skaičiaus ir filmavimo nuošaliose vietovėse šis serialas – vienas brangiausių pasaulyje. „Dingę” pelnė daugybę apdovanojimų, tarp jų „Emmy” (2005) ir „Auksinį gaublį” (2006).

Serialo siužetas prasidėjo lėktuvo, skridusio iš Sidnėjaus į Los Andželą, katastrofa, po kurios 48 likę gyvi keleiviai atsiduria paslaptingoje, iš pirmo žvilgsnio negyvenamoje Ramiojo vandenyno saloje. Tačiau netrukus paaiškėja, kad išgyvenusieji saloje ne vieni… Prasideda mįslingi, paslaptingi ir nepaaiškinami įvykiai, kuriuos sekdami serialo gerbėjai kartais juokauja – ar patys serialo „Dingę“ kūrėjai žino, kas bus toliau?

Dar dviejų serialų nauji sezonai per Lietuvos televiziją

„Specialioji jūrų policijos tarnyba“, detektyvinis veiksmo serialas, penktasis sezonas.
Žmogžudystės, šnipinėjimas, terorizmas, pagrobti povandeniniai laivai – tai nusikaltimai, kuriuos pasaulio jūrose tiria šaunus specialiųjų agentų ketvertas.

„24 valandos“, ne vieną apdovanojimą, tarp kurių kelis „Emmy“ ir „Auksinius gaublius“ pelnęs veiksmo serialas, šeštasis sezonas.

Pirmasis televizijos serialas, sukurtas realiu laiku. Kiekviena serija – tai viena agento Džeko Bauerio gyvenimo valanda. Šis drąsus, sumanus ir ryžtingas patriotas gelbėja pasaulį nuo klastingų priešų, kurie grasina sunaikinti mūsų planetą. Kad sustabdytų nusikaltėlius ir išgelbėtų daugybę gyvybių, kiekvieną kartą jis turi tik vieną parą. Taigi – 24 valandas.

Lietuvos televizija rudens sezoną pradės rugsėjo 13 d.

15min.tv – nemokama televizija internete.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką