Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 26d. 12:28

Lukiškių paplūdimys įaudrino ir pramogų pasaulį: pasisakė net į diskusijas nesiveliančios žvaigždės

Oskaras Koršunovas, Dominykas Vaitiekūnas, Jurgis Didžiulis
15min nuotr. / Oskaras Koršunovas, Dominykas Vaitiekūnas, Jurgis Didžiulis

Prieš porą dienų Vilniaus Lukiškių aikštėje atsiradęs pliažas jau spėjo įplieksti itin aštrių diskusijų – kam paplūdimys pasirodė kaip nejautrus sprendimas, kam, atvirkščiai, kilo minčių, jog su sovietine praeitimi geriau kovoti šypsena ir juoku. Į viešą pokalbį itin aktyviai įsitraukė ir Lietuvos garsenybės.

Šią savaitę Lukiškių aikštėje supiltas 1600 kvadratinių metrų ploto paplūdimys, tam panaudota apie 300 kubinių metrų smėlio. Kaip pranešė savivaldybė, paplūdimys aikštėje bus visą vasarą, šalia jo iki liepos pabaigos stovės didžiulis ekranas, per kurį bus transliuojami Baltijos jūros vaizdai ir filmai.

Visgi toks statinys memorialinę reikšmę turinčioje aikštėje patiko ne visiems. Kultūros paveldo komisija sukritikavo skubotą sprendimą, taip pat internete nusidriekė kritikos banga. Tačiau lygiai taip pat aktyviai socialiniuose tinkluose pasirodė ir R.Šimašių ginanti pusė. Ne išimtis – ir daugeliui žinomi veidai.

Paplūdimio atidarymo akimirkos – galerijoje:

Į kilusias kalbas apie Lukiškių aikštėje nugulusį pliažą dėmesį atkreipė atlikėjas Dominykas Vaitiekūnas.

„Permečiau akimis tą pliažo ažiotažą ir vis tiek nelabai supratau, kuo tas pliažas užkliuvo. Skaičiau, kad kliūna pirmiausia, kad jį inicijavo Šimašius. Neįsikirtau kuo kliūna, bet kliūna. Supratau, kad kai kuriems žmonėms trūksta monumentų ir paminklų Vilniuje, kitiems kliūva, kad bambų plikų pilna, tarsi nebūtų jų ir šiaip tokiu oru Gedo pr.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Dominykas Vaitiekūnas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Dominykas Vaitiekūnas

Supratau, kad yra besipiktinančių nelietuviškais užrašais. Skaičiau, kad blogai, kad pilna aikštė, o dideli renginiai dar negali legaliai vykti. Dar blogai, kad Vilnius yra per daug savarankiškas ir nepaklūsta“, – rašė dainininkas.

Grupės „8 kambarys“ vadybininkas Ričardas Fedasiukas taip pat nepraleido progos įsilieti į diskusiją. Jis iniciatyvą pastatyti pliažą pagyrė, o kritiškus žvilgsnius skatino nukreipti į kitas miestiečių problemas:

„Šiandien aktualiausia tema. Dar norėjau kažkada parašyti, kad pats matau mieste vien trinkeles, net gyventojai skundžiasi internete, kad kuriamoje Vilniaus aplinkoje trūksta žalių zonų. O ši iniciatyva ne tik, kad užkabino politikus, mokėjimą džiaugtis laisve, bet ir aiškiai parodo, kad dar tik vaduojamės iš labai sustabarėjusio mąstymo, o kažkas lengvai gainiojasi reitingų. Gal užteks jau tų draudimų ir metas sąmoningumui.

P.S. Jau geriau dėmesys būtų sutelktas į tai, kad Lazdynų baseinas būtų pastatytas greičiau.“

Ir socialinių tinklų žvaigždė Deividas Bendžius instagrame stojo R.Šimašiaus pusėn. Vaikinui apskritai kilo klausimų dėl kritikų argumentų.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Deividas Bendžius
Arno Strumilos / 15min nuotr./Deividas Bendžius

„Šiaip labai liūdna, kad gyvename tokioje atsilikusioje šalyje, kur niekam niekas neįdomu, kur nėra tobulėjimo, nes jį stabdo patys žmonės... Kad žmonės be galvų domisi tik kažkieno skyrybomis arba tuo, kas ir kiek uždirba... Ir tie visi idiotiški pasisakymai.

1. Kodėl anglų kalba? Nes angliškai paplūdimio dekoracijos atrodo geriau nei lietuviškai, ir mes Vilniuje turime turistų, jeigu ką.

2. Čia kankino žmones, jie čia mirė ir dabar paplūdimys? Amm, alio. Žiemą čiuožykla niekam nemaišo toje pačioje vietoje“, – nuomonę išreiškė socialinių tinklų žvaigždė.

Panašiai atsiliepė ir dainininkas Deivydas Zvonkus. Anot jo, užrašai anglų kalba tokiame pliaže yra puikiai tinkami.

„Turbūt pirmas kartas per 30 LR nepriklausomybės metų, kai pritariu viešiems užrašams anglų kalba. Fontanai, pusnuogiai ES/NATO šalių piliečiai ir angliški žodžiai tiesiai prieš buvusius KGB rūmus yra geriausia, kas galėjo nutikti šiai aikštei.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Deivydas Zvonkus 15min studijoje
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Deivydas Zvonkus 15min studijoje

Priklausau kartai, kuri dar spėjo pamatyti šioje vietoje Lenino skulptūrą. Nuo tada aikštė neatpažįstamai pasikeitė. Į gerąją pusę“, – instagrame rašė jis.

Apie Lukiškių aikštėje atsiradusį pliažą savo nuomonę turi ir socialinių tinklų žvaigždė Saugirdas Vaitulionis. Idėjai jis nepagailėjo liaupsių.

„Jėzusmarja, seniai koronos nebuvo, nes didžiausia bėda Vilniuje – pliažas miesto centre. Puikus projektas. Puikus. O jei jau pagal logiką, kad tas pliažas yra baisi nepagarba istorijai ir per mažai dar gedulo šioje šalyje – skubiai kviečiu apsvarstyti muzikos akademijos iškeldinimą iš Lukiškių aikštės į kokius Fabus, nes tame pastate kasdien non stop skamba muzika. Dažnu atveju – linksma. Siaubas!

Ko nepiketuojat prieš Kaziuko mugę? Jei ką, tai beveik po KGB muziejaus langais kioskuose kepamos dešros ir maukiamas alus! Ai, nekliūna.... O kur dar tas siaubas kaip gatvės muzikos diena, kur pilna aikštė muzikantų, ten – atvira Pandoros skrynia!

Organizatorių nuotr./Saugirdas Vaitulionis
Organizatorių nuotr./Saugirdas Vaitulionis

Nebenukvakit galutinai.

Dėl Dievo meilės, nuo to, kad kažkas priguls mieste ant gulto su knyga ar vaikai prabėgs smėliuku – istorija ir pagarba jai nepasikeis“, – feisbuke rašė S.Vaitulionis.

Vėliau jis pridėjo ir kiek aštresnę pastabą, apeliuojančią į daugeliui gerai žinomą politikę:

„Isterikuoja, draskosi, skubos tvarka įstatymus priiminėja... Durniai, išduodu paslaptį, kaip per minutę tą pliažą uždaryti. Tiesiog, paleiskit ten Širinskienę su bikiniu mūsų karšta vasara pasimėgauti!

Užsidarytų pliažas negrįžtamai. 100%“, – situaciją komentavo komunikacijos ekspertas.

Kiek kritiškiau ir su humoru į situaciją pažvelgė režisierius Oskaras Koršunovas. Jis šmaikščiai kvestionavo R.Šimašiaus moralę.

„Tiesą pasakius, Šimašius mane ir vėl gerokai nustebino. Perspjovė net Auksinio liūto merginas. O ir Zuoką perspjovė. Jeigu Zuokas dabar sugalvos atvažiuoti į Lukiškių aikštę su tanku, tai veikiausiai tiesiog užstrigs smėlyje. Zuokui buksuoti, žinoma, ne naujiena. Tik tiek, kad jo sukeltos smėlio dulkės dar ilgai girgždės miestelėnų dantyse.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Oskaras Koršunovas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Oskaras Koršunovas

Bet įdomiausia čia Šimašiaus koncepcija. Pasirodo, laisvės gynėjai kovojo už tai, kad mes degintumėmės jų kovų spinduliuose. Moralė, švelniai tariant, keista, bet ir vėl Šimašius čia nepralenkiamas. Pasirodo, keistumas – tai jo taktika ir strategija. Nu valio, aš irgi už keistumą, tik ne už tokį globalų – savo keistumu aš dabar galėsiu pasigirti tik trisdešimčiai žmonių (kol kas į sales leidžia minimaliai mažai žiūrovų). Nebent aš sugalvočiau pastatyti Philipo Glasso Einšteinas pliaže“, – feisbuke rašė režisierius.

Kitoje barikadų pusėje nei daugelis atsidūrė atlikėjas Jurgis Didžiulis. Ir net ne dėl to, kad būtų kritikavęs istorinius neatitikmenis ar politikų nejautrumą. J.Didžiuliui labiausiai užkliuvo jam ypač aktuali Vilniaus žalumo problema.

„Karštą vasarą mieste norisi daugiau medžių pavėsio, o ne smėlio aikštėse“, – feisbuke rašė atlikėjas. Komentuojantiems jo įrašą J.Didžiulis rekomendavo patiems apsilankyti vadinamajame paplūdimyje ir pateikti savo, kaip vartotojo, patirtį.

„Sumanymas realiai tinkamas antraštėms o ne tam, kad maloniai pabūtum mieste... O šiaip karštų dienų daugėja (ir turbūt daugės), o žaluma yra įrodytas būdas suvaldyti miesto mikroklimatą...

Organizatorių nuotr./Jurgis Didžiulis
Organizatorių nuotr./Jurgis Didžiulis

Taip.... jis (Vilnius – aut. past.) žalias, ir tai yra miesto išskirtinumas, bet žalumos mažėja. Toje pačioje aikštėje pripilo betono iš fantazijos ir bendro sutarimo trukumo. Laikinas atrakcionas fainas, bet galima pakraupti nuo to, kas realiai vyksta su miesto erdvėmis. O tai ir labiausiai reikia saugoti“, – teigė J.Didžiulis.

Komentarai: 52

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:06
01:38
01:19

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką