Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 balandžio 28d. 19:37

Lygybės apdovanojimuose nominuotą Jazzu atlydėjo Justinas Jankevičius, Romą Zabarauską – Agness Landau

Justė Arlauskaitė-Jazzu ir Justinas Jankevičius, Agness Landau ir Romas Zabarauskas
Viganto Ovadnevo / 15min nuotr. / Justė Arlauskaitė-Jazzu ir Justinas Jankevičius, Agness Landau ir Romas Zabarauskas
Antradienio vakarą Vilniuje vyko Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai. Tarp nominantų buvo ir žinomų veidų – dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu, grupė „Biplan“ ir režisierius Romas Zabarauskas.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Renginio akimirka
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Viktoro Dailidėno kurtos statulėlės

Apdovanojimai įteikti Lyčių lygybės, Etno dialogo, Vaivorykštės, Auksinio amžiaus, Įveiktos kliūties, Religijų įvairovės, Metų proveržio, Metų žurnalisto kategorijose, taip pat skirtas apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus.

Tarp nominuotųjų – Alytaus pataisos namai, „Info TV“, grupė „Biplan“, trečiojo amžiaus universitetas, dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu, režisierius Romas Zabarauskas, profesorė Dalia Leinartė, „Beigelių krautuvėlė“ ir kiti. Visus nominantus rasite čia.

Laimėtojams buvo įteiktos menininko Viktoro Dailidėno kurtos stiklo statulėlės – stikliniame stačiakampyje pavaizduotas delno įspaudas, simbolizuojantis žmogiškumą, vienybę ir kiekvieno žmogaus unikalumą.

Jazzu: „Tik pasakiau Lietuvai ką galvoju“

Dainininkė Jazzu nominuota „Vaivorykštės apdovanojimui“, kuris skiriamas už nuopelnus LGBT teisių atstovavimo srityje, mažinant homofobijos, transfobijos ir bifobijos daromą žalą bei skatinant atvirumą LGBT ir didesnę integraciją į visuomenę.

Ji nominuota už viešai apgintą LGBT bendruomenę M.A.M.A. muzikinių apdovanojimų metu. Reaguodama į 15 tūkstančių minios viešai demonstruojamą nepasitenkinimą dėl apdovanojimų metu scenoje pasirodžiusio LGBT bendruomenės lyderio Vladimiro Simonko, dainininkė šūktelėjo: „Muzika sulygina visus!“ Tokioje įtemptoje situacijoje atlikėja mandagiai ir kultūringai atsakė netinkamai besielgiančiai publikai. Šie keli jos žodžiai pelnė LGBT bendruomenės ir jų draugų simpatijas.

„Tiesiog buvo tokia nesurežisuota situacija, kurioje pasakiau, ką galvoju. Esu už toleranciją, tiesiog gal nebuvau to išreiškusi taip viešai. Pati situacija tai padiktavo: ką galvoju pasakiau Lietuvai, nes kitaip tiesiog negalėjau. Manau, kad pasielgiau teisingai“, – sakė Žmonės.lt kalbinta Jazzu.

Atlikėja prisipažino, kad po šio savo pasisakymo sulaukė labai daug prieštaringų reakcijų: „Tačiau jos manęs nė kiek nesujaudino, jaučiausi labiau sukrėsta, kai suvokiau, kiek daug yra abejingų arba priešiškai nusiteikusių žmonių.“

Ją į renginį atlydėjo širdies draugas humoristas Justinas Jankevičius. Prieš kurį laiką Jazzu socialiniame tinkle buvo pasisakiusi, kad yra „oficialiai laisva“, tačiau akivaizdu, kad pora jau pamiršo nesutarimus ir vėl yra kartu.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Justė Arlauskaitė-Jazzu ir Justinas Jankevičius
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Justė Arlauskaitė-Jazzu ir Justinas Jankevičius

Paklausta, ką jai reiškia ši nominacija, dainininkė teigė besidžiaugianti, jog netikėtas jos pasisakymas buvo pastebėtas, sukėlė diskusijų ir progą pakalbėti apie toleranciją Lietuvoje.

„Vis dėlto manau, kad yra vertesnių nominantų, kad ir, tarkime, Romas Zabarauskas – jis tuo gyvena, kovoja už lygias teises kasdien. Aš nesijaučiu verta, nes tikrai yra labiau nusipelniusių“, – šypteli Jazzu.

Romas Zabarauskas: „Kovoje už lygiateisiškumą pralaimėtojų nėra“

Pats R.Zabarauskas taip pat neslėpė, kad būti nominuotam „Vaivorykštės apdovanojimui“ jam – garbė ir džiaugsmas.

Savo homoseksualumo neslepiantis režisierius nominuotas už nuosekliai plėtojamą LGBT žmogaus teisių diskursą viešojoje erdvėje. Romo inicijuotas „LGBT friendly“ vietų Vilniaus mieste žemėlapis tapo reiškiniu ne tik LGBT bendruomenėje, bet ir viešumoje. Taip pat režisierius nevengia homoseksualumo temos savo filmuose „Porno melodrama“ ir „Streikas“, bei šiuo metu kuriamame filme „Nuo Lietuvos nepabėgsi“.

Į renginį R.Zabarauskas atėjo kartu su Agness Landau, kuri yra tapusi bene labiausiai žinoma transeksualė Lietuvoje.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Renginio akimirka
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Romas Zabarauskas ir Agness Landau

„Kovoje už žmogaus teises ir lygiateisiškumą pralaimėtojų nėra – laimi visi! Bet, žinoma, šis įvertinimas buvo maloni staigmena, dėl kurio džiaugiuosi. Tai įpareigoja ir toliau kurti, dirbti, pastovėti už save ir kitus“, – sakė R.Zabarauskas.

Vis dėlto „Vaivorykštės apdovanojimas“ atiteko trečiajam nominantui „Info TV“: už socialiai atsakingą sprendimą televizijos eteryje transliuoti asociacijos LGL sukurtą vaizdo klipą „Keisk“. Šis klipas ragina pripažinti visuomenės įvairovę ir pažinti mūsų aplinkoje gyvenančius LGBT asmenis.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Renginio akimirka
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Romas Zabarauskas ir Agness Landau

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

02:04
31:41
24:11

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką