Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 21d. 11:33

Lytį pakeitęs vizažistas tapo modeliu: įkvepiančioje fotosesijoje paslėpta graži žinutė

Danielės Stelmokienės fotosesijos akimirkos
Baltas Media nuotr. / Danielės Stelmokienės fotosesijos akimirkos

„Nors tarptautinę tolerancijos dieną pasaulis minės dar tik po kelių savaičių, lapkričio 16-ąją, esu įsitikinusi, jog apie tai kalbėti nebus per anksti ar per daug. Mano aplinkoje yra nemažai žmonių, kuriems ji – aktuali. Būtent todėl ir nusprendžiau savitai pasidalinti mintimis apie tai, kuo pasaulis mus kartais nustebina“, – sakė plaukų priauginimo specialistė Danielė Stelmokienė, kuri nuotraukomis skleidžia humanišką idėją ir skatina būti vienas kitam atlaidesniems, kantresniems.

Jos iniciatyva į Užutrakio dvarą suvažiavo modeliai ir grožio srities meistrai, tarp kurių buvo ir lytį pakeitęs vizažistas, ir skirtingų rasių damos.

„Rezultatas – sukeliantis kiek dramatiškus, dviprasmiškus jausmus. Bet juk tokia ir yra tolerancijos tema – neretai tai, ko nežinome, mus ima bauginti, o kartu išprovokuoja pyktį ar net agresiją“, – sakė pašnekovė.

Fotosesijos akimirkos – galerijoje:

Danielei pademonstruoti tai, kad, nepaisant skirtingų lyčių, rasių, religinių įsitikinimų, auklėjimo, visi esame iš kūno ir kraujo, padėjo dizaineris Liutauras Salasevičius ir „Icon“ akademijos meistrai. Visoms dalyvėms ji pati priaugino plaukus, pagausino šukuosenas dirbtinėmis kasomis ar tresais. Tam, pasak Danielės, reikėjo nemažai kruopštumo – kiekvienas modelis, anot jos, turėjo grožio specialistų apsuptyje praleisti po dvi–tris valandas.

Baltas Media nuotr./Danielės Stelmokienės fotosesijos akimirka
Baltas Media nuotr./Danielės Stelmokienės fotosesijos akimirka

„Aštuonis mėnesius žengiu nauju savo keliu ir dviprasmiškos replikos mano širdį vis rečiau pasiekia. Tuomet, kai dar nebuvau priėmęs sprendimo viską keisti, buvo daug sunkiau“, – sakė Lietuvoje sėkmės sulaukęs ir daugiau nei prieš metus į Londoną emigravęs vizažistas Egidijus Krocas. Dabar jis – Didžiosios Britanijos didmiestyje dirbanti barista Zofija.

„Mano pasirinkimas nėra susijęs su kokiais nors nepadoriais siekiais. Atvirkščiai. Jis buvo reikalingas tik man. Dar paauglystėje supratau turintis moterišką požiūrį į pasaulį. Tačiau nieko nesiėmiau dėl vėliau sėkmingai susiklosčiusios karjeros – nenorėjau prarasti to, ką pasiekiau“, – atviravo pašnekovas.

Tikrai laimingas Egidijus pasijuto tuomet, kai, prieš keletą metų viešėdamas Londone, jis išdrįso į gatvę išeiti apsirengęs suknele.
„Niekas į mane nekreipė dėmesio, o potyriai buvo nuostabūs!“, – sakė E.Krocas.

Per gyvenimą išgirstų žodžių ar replikų jis stengiasi neprisiminti – sunkiausia tai ištverti, kai būni paauglys.

Tą patvirtino ir Lietuvoje nuo gimimo gyvenanti, Danielės surengtoje fotosesijoje dalyvavusi kinė Qi Ding.

„Netolerancijos protrūkiai ryškiausi būna tuomet, kai dar nesame susitaikę su savimi, kai patys bręstame, ieškome. Vėliau visa tai nurimsta ir žmonės tampa pakantesni vienas kitam“, – įsitikinusi pašnekovė.

Anot jos, paauglystėje užkliūna ne tik kita odos spalva ar išvaizda. Tiems, kas imasi pašaipūnų vaidmens, gali neįtikti bet kas – apranga, muzikinis skonis, nosies forma, tartis, šukuosena ir daugybė kitų dalykų, į kuriuos suaugęs nebekreipi dėmesio.

„Žinoma, kai kurie savo vaikiškumo nepalieka ir vėliau. Tokie žmonės, neturėdami tolerancijos, sukelia skausmą ne tik kitiems, bet ir sau“, – sakė pašnekovai.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

16:44
03:16
03:00

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką