Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LŽS: Dagio priminimai žurnalistams apie jų moralinę atsakomybę turėtų būti nukreipti valdžiai

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / A.Siaurusevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Po kovo 3 dienos Lietuvos radijo laidos „Lietuvos diena“ kilo skandalas. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) reikalauja paneigti informaciją, jog SADM rengia įstatymo pataisas, numatančias Lietuvos gyventojų pensinį amžių prailginti iki 65 metų. Tuo tarpu Lietuvos žurnalistų sąjunga (LŽS) primena, kad pagrindinė žurnalistų pareiga yra tarnauti visuomenei ir ją informuoti.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Socialinės apsaugos ir darbo ministro Rimanto Jono Dagio vieši priminimai žurnalistams ir žiniasklaidos priemonėms apie jų moralinę atsakomybę šiuo sunkiu šaliai metu turėtų būti nukreipti visų pirma pačiai valdžiai. Taip pat būtent formalioji valdžia privalo tarnauti taip, kad apie jų moralinę atsakomybę netektų viešai priminti nei žurnalistams, nei kitoms visuomenės grupėms, teigiama pranešime.

Tema – ypatingai aktuali

LŽS nori valdžiai priminti jos Konstitucinę ir moralinę pareigą – dėl svarbių sprendimų pirmiausia tartis su visuomene, o tik po to juos priimti. Žurnalistų mėginimai viešai diskutuoti apie šiandieninį ekonominį sunkmetį ir galimus valdžios sprendimus – tai ne tik skatintina inciatyva, bet ir labai svarbi žurnalistų pareiga, teigiama pranešime.

LŽS mano, jog pensinio amžiaus trukmės peržiūrėjimo tema – ypatingai aktuali visuomenei ir jokiu būdu negali būti išbraukta iš žiniasklaidos darbotvarkės.

Todėl LŽS mano, jog pensinio amžiaus trukmės peržiūrėjimo tema – ypatingai aktuali visuomenei ir jokiu būdu negali būti išbraukta iš žiniasklaidos darbotvarkės. Jei šie debatai valdžios atstovams atrodo šiuo metu nesavalaikiai, neatsakingi ir didinantys įtampą visuomenėje, tuomet pati valdžia turi nedelsdama aiškiai atsakyti į visuomenės ir žurnalistų keliamus klausimus bei prisiimti moralinę atsakomybę už tai, jog tokie debatai skatintų susitarimus, o ne bereikalingas įtampas.

Reikalauja paneigti klaidingas žinias

Tuo tarpu Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) Teisės skyriui pavesta rengti dokumentaciją dėl reikalavimo paneigti tikrovės neatitinkančias žinias.

„LRT žurnalistai iš tikrųjų turi teisę ir pareigą informuoti visuomenę apie aktualius dalykus, bet netiesos skleidimas nesuderinamas su laisvu žodžiu“, – sakė SADM Ryšių su visuomene vyriausiasis specialistas Gediminas Stanišauskas.

Pasak SADM, ministerija nerengia jokių įstatymo pataisų, numatančių prailginti šalies gyventojų pensinį amžių iki 65 metų. Apie tai ir prieš radijo laidą buvo informuoti ir jos rengėjai. Trečią kartą per pastarąsias dvi savaites SADM patikina, kad šiuo metu nerengiami teisės aktai pensinio amžiaus prailginimo klausimu.

Ministerijoje yra suburta darbo grupė, kuri dar tik svarsto, kokių priemonių gali prireikti, jei iškiltų grėsmė „Sodros“ biudžetui. Šiai darbo grupei vadovauja viceministras Klaudijus Stanionis.

Pensinio amžiaus prailginimas yra tik viena galimų priemonių, kurią siūlo ekspertai, tačiau jie dar nėra pateikę nei preliminarių išvadų, nei skaičiavimų, kaip, kada ir kokiais būdais užtikrinti „Sodros“ sistemos finansinį tvarumą, teigiama pranešime.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką