Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 9d. 20:07

M.Katleris ir M.Bartuševičius keliauja „Vespomis“ po Lietuvą: tikslas – IAE ir blynai su kanapėmis

Mantas Katleris ir Mantas Bartuševičius
Asmeninio albumo nuotr. / Mantas Katleris ir Mantas Bartuševičius

Karšto vasaros oro nepabūgo humoristai Mantas Katleris ir Mantas Bartuševičius, sekmadienį vyrai susikrovė kuprines ir išsiruošė į 11-kos dienų kelionę po Lietuvą. „Reikia pamatyti Ignalinos atominę elektrinę ir paragauti blynų su kanapėm“, – juokėsi M.Katleris. Vyrai tikisi, kad savo gerbėjams socialiniuose tinkluose galės parodyti ne tik nuostabų Lietuvos kraštovaizdį, regionų kulinarinius šedevrus, bet ir paskatins juos leistis į nuotaikingą, vasarišką kelionę.

Tiesa, į tokią išvyką humoristai susiruošia jau ne pirmą kartą – prieš porą metų vyrai sugalvojo aplankyti pačias gražiausias Lietuvos vietas ir jas parodyti savo sekėjų armijai. Jų projektas „Kaip Katleris ir Bartuševičius Lietuvą tyrė“ sulaukė kelių dešimčių tūkstančių peržiūrų. Tačiau, anot M.Katlerio, tuo metu pritrūko laiko pašniukštinėti ir savo akimis pamatyti visus gimtinės kampelius.

„Sukūrėme 10 laidų ir pamatėme, kad Lietuvoje yra labai daug gražių vietų, bet visų nespėjome aplankyti. Kartu su Mantu per porą metų nusipirkome „Vespas“ ir sugalvojome, kad reikia vėl išvažiuoti. Bartuševičius yra apėjęs visą Lietuvą, tai ją apvažiuoti – nėra čia ką veikti“, – 15min sakė M.Katleris.

Asmeninio albumo nuotr./Manto Katlerio ir Manto Bartuševičiaus kelionės po Lietuvą žemėlapis
Asmeninio albumo nuotr./Manto Katlerio ir Manto Bartuševičiaus kelionės po Lietuvą žemėlapis

Mantas tikino, kad tokį kelionės laiką jiedu pasirinkę dėl gero oro ir laisvo darbų grafiko: „Dabar gražus oras, todėl pagalvojome, kad reikia išvykti, nes liepą ir rugpjūtį turime darbų, birželis laisvesnis. Pats vasarą aš niekada nekeliauju, nes ir Lietuvoje nei per karšta, nei per šalta“, – kalbėjo M.Katleris.

Planuodami kelionę vyrai svarstė galimybę bendradarbiauti su Valstybiniu turizmo departamentu, tačiau pabūgo, supratę, kad tokiai išvykai prireiktų ne savaitės, o mėnesio. Atsisakę partnerystės idėjų, jie susidarė savo preliminarų trumpų atostogų planą ir susižymėjo lankytinas vietas žemėlapyje.

„Norime aplankyti keturis taškus – Lietuvos piečiausią, šiauriausią, rytinį ir vakarinį. Bandysime tai padaryti, kad galėtume sakyti, jog tikrai apkeliavome Lietuvą. Nes tas „aplink Lietuvą“... Gali nuvaryti autostrada į Klaipėdą, Panevėžį ir grįžti į Vilnių. Dzūkijoje planavome praleisti daugiau laiko, tačiau reikės apsisukti greičiau, nes 11-tą dieną Palangoje turime filmavimą“, – apie kelionės planą 15min pasakojo Mantas.

Viliuje prasidėjusi kelionė, toliau tęsis po visą Lietuvą, o jos finišas numatomas Plungėje, pas Mantą Stonkų. Tiesa, M.Katleris tikisi su savo „Vespa“ pasivažinėti ne tik po gimtinę, bet pasisemti ekstremalios patirties ir paragauti neįprastų patiekalų.

Asmeninio albumo nuotr./Mantas Katleris ir Mantas Bartuševičius
Asmeninio albumo nuotr./Mantas Katleris ir Mantas Bartuševičius

„Labai norime aplankyti ir Ignalinos atominę elektrinę, baigiau žiūrėti serialą „Černobylis“, tai įdomu, kaip ta elektrinė atrodo. Šį kartą išbandysime ir kulinarinį paveldą. Neseniai išėjo Beatos žurnalas su gastronominiu žemėlapiu, radome vietų, kuriose galima paragauti blynų su kanapėmis, būtinai užsuksime į Biržus alkoholinių saldainių“, – juokėsi M.Katleris.

Ir nors pradėję planuoti 11-kos dienų kelionę humoristai suprato, kad yra laukiami žmonių namuose, pas nepažįstamus apsistoti jie neketina: „Nakvosime arba nakvynės namuose arba viešbuty, o Panevėžyje pas gimines. Žmonės rašo, nori mus priimti, bet pas nepažįstamus nelabai norime prašytis.“

Paklausti ar nebijo kelionėse įvyksiančių netikėtumų ir ką darytų sugedus transporto priemonėms, Mantas nemirktelėjęs atšovė – juk Lietuva, giminių kraštas. O ir atstumai nedideli, galima namo bet kada grįžti su viešuoju transportu.

„Bandysim kažką panašiai daryti kaip Starkus su Radzevičiumi. Mano „Vespai“ per 3 metus nebuvo problemų, dokumentai visi sutvarkyti. Žinoma, mes nesakome, kad 100 proc. apvažiuosime Lietuvą. Bet, jei kas nors atsitiktų, per kelias valandas su autobusu galima grįžti namo“, – sakė M.Katleris.

O didžiausiu šios kelionės iššūkiu Mantas laiko... Drabužius: „Su „Vespa“ važiuojant daug rūbų neprisidėsime, todėl svarstome, kaip išlikti švariais rūbais. Jei kils koks lietus, bus nesmagu 5 dienas važinėti permirkusiais drabužiais. O išsiskalbti nelabai būna galimybės, čia ne Amerika, kai nuneši rūbus į laundromatą ir per valandą tau išskalbia. Bet manau išspręsime šią problemą. O bagažas mano mažas – tiek, kiek po šikna telpa ir tiek, kiek ant kupros.“

Asmeninio albumo nuotr./Mantas Katleris ir Mantas Bartuševičius
Asmeninio albumo nuotr./Mantas Katleris ir Mantas Bartuševičius

Ir nors šį kartą vaizdo įrašų „Youtube“ platformoje nebeišvysime, kaip sako M.Katleris, laikas skaniai pavalgyti ir pasimėgauti Lietuviška gamta, humoristai dienos įvykiais dalinsis savo instagramo istorijose.

„Aišku, žmonės mūsų nelauks grįžtančių su vėliavomis, juk kiti aplink pasaulį apiplaukia su jachtom ir tai, vos per žinias parodo. Mes tiesiog metame iššūkį sau“, – 15min sakė M.Katleris.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką