Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 29d. 18:11

M.Starkaus ir V.Radzevičiaus kelionė po Vilnių: madingasis turgus ir skrydis oro balionu

Vytaras Radzevičius ir Martynas Starkus
TV3 nuotr. / Vytaras Radzevičius ir Martynas Starkus

Sekmadienį televizijos žiūrovai išvys paskutinę „Aplink Lietuvą. Miestai“ laidą. Laidos vedėjai Vytaras Radzevičius ir Martynas Starkus aplankys Vilnių – miestą, kuriame patys gyvena

Garsiausi šalies keliautojai vyks pusryčių į Halės turgavietę. Vietą aprodys gidė Giedrė Valtaitė. Ji papasakos pastato istoriją ir įdomias turgaus istorijas. Ši vieta išgyvena tikrą atgimimo etapą. Halės turguje įsikuria vis daugiau jaunimo pamėgtų užkandinių, picerijų, parduotuvėlių ir net biurų.

„Tiems, kas eina į turgų tik kažką nusipirkti, yra neįdomu. Turguje reikia bendrauti su prekeiviais ar vieniems su kitais. Tai yra socializacijos vieta, kur žmonės gali pasidalinti naujienomis. Turgus tampa socialinės kultūros dalimi“, – apie šiuolaikinį turgų kalbės V.Radzevičius.

TV3 nuotr./Vytaras Radzevičius
TV3 nuotr./Vytaras Radzevičius

Apžiūrėję Halės turgų, keliautojai patrauks į Valdovų rūmus. Tai – Lietuvos nacionalinis muziejus, skirtas paminėti Lietuvos didžiuosius kunigaikščius. M.Starkus ir V.Radzevičius bus sužavėti virtualiu 3D turu po didžiąją dalį Valdovų rūmų muziejaus ekspozicijų. „Pavadinimas „kelionė laiku“ nėra perkeltinis. Keliauji pro visus Vilniaus istorijos amžius. Pradedi aiškiai įsivaizduoti, kaip viskas buvo“, – apie interaktyvią-pažintinę pramogą kalbės V.Radzevičius.

TV3 nuotr./Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius
TV3 nuotr./Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius

Laidos vedėjai išbandys ir vaikams skirtą pramogą. Tai – unikalus miesto žaidimų žemėlapis „Vilnius vaikams“. Nauja pramoga kviečia leisti laiką mieste – įveikti maršrutą ir tapti Senamiesčio ekspertais.

Vilniaus turizmo informacijos centruose nemokamai dalijamuose žemėlapiuose sukurtas maršrutas su 15 netipinių lankytinų vietų, apie kurias net ir retas suaugęs nedaug ką žino. Užduotys leidžia atsiskleisti vaikų kūrybiškumui ir žaidžiant sužinoti naujų svarbių faktų apie miesto istoriją.

TV3 nuotr./Martynas Starkus
TV3 nuotr./Martynas Starkus

Pasivaikščioję po Senamiestį, M.Starkus ir V.Radzevičius aplankys Naujamiestyje įsikūrusią gatvės meno galeriją po atviru dangumi „Open Gallery“. Viena iš projekto sumanytojų Živilė Diawara papasakos, kaip gimė šis projektas. Loftų kieme organizuojamo festivalio metu rengėjai pritrūko erdvės menui. Taip gimė idėja papuošti pastatų sienas, stogus. Pagrindinė visų piešinių tema yra laisvė. „Ši teritorija buvo apleista. Mūsų idėja buvo parodyti, kad mes tikime industriniu grožiu ir norime jį parodyti visai kitomis spalvomis“, – pasakos Ž.Diawara.

Dar vienas objektas, kurį išvys kelionių laidos žiūrovai, tai Senųjų amatų dirbtuvės. Jame pristatomi Viduramžių laikotarpio amatai. Keliautojus ypač sudomins knygrišyklos centras. Jame atliekamos ypač senų knygų rekonstrukcijos, galima susipažinti, kaip senovėje gimdavo knygos.

TV3 nuotr./Laidos „Aplink Lietuvą. Miestai“ akimirka
TV3 nuotr./Laidos „Aplink Lietuvą. Miestai“ akimirka

Keliautojai nepraleis progos apžiūrėti Vilniaus iš paukščio skrydžio. Į dangų oro balionu juos pakels oreivis Vytautas Samarinas. „Gyvenime yra keletas dalykų, kuriuos reikia pajusti patiems. Apie juos pasakoti yra sunku. Tai – perduoti kalnų didybę ir skrydį oro balionu. Čia yra ypatingas dalykas. Ypač virš savo gimtojo miesto“, – įspūdžiais dalinsis M.Starkus.

TV3 nuotr./Laidos „Aplink Lietuvą. Miestai“ akimirka
TV3 nuotr./Laidos „Aplink Lietuvą. Miestai“ akimirka

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:19
00:58
01:38

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką