Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mados fotografijos kūrėjai ir mėgėjai penktadienį susitiko parodoje „Madamorfozes 2011“

Metų mados fotografės mėgėjos Almos Totorytės darbas
Almos Totorytės nuotr. / Metų mados fotografės mėgėjos Almos Totorytės darbas
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį džiūgavo estetikos mėgėjai, mat publikai Vilniuje buvo pristatyta elegancija ir grožiu dvelkianti mados fotografijos paroda „Madamorfozes 2011“.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Parodoje eksponuojamos 49 fotografijos, kurios buvo atrinktos iš daugiau nei pusės tūkstančio konkursui siųstų fotografijų.

Tarptautinės mados fotografijos konkursinės parodos „Madamorfozės 2011“ nugalėtojus šiemet rinko net dvi komisijos: profesionalų ir mados fotografijos gerbėjų. Pirmoji laimėtojus atrinko „Metų mados fotografas profesionalas“ ir „Metų mados fotografas mėgėjas“  kategorijose, taip pat įteikė specialų komisijos prizą.

Profesionalų komisiją sudarė fotografijos, mados ir žiniasklaidos atstovai: Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis, praeitų metų „Madamorfozių“ profesionalų kategorijos laimėtoja fotografė Milda Vasiliauskaitė, fotografai Saulius Žiūra ir Vaiva Abromaitytė, mados dizaineriai Aleksandras Pogrebnojus ir Seržas Gandžumianas, taip pat žurnalo „Ieva“ redaktorė Aušra Kurtkutė.

Kaip teigė vienas komisijos narių dizaineris Aleksandras Pogrebnojus, fotografai profesionalai pasirodė net prasčiau nei neprofesionalai. Jam pritarė ir dizaineris Seržas Gandžumianas, kurio manymu, fotografai mėgėjai šiemet pasirodė kūrybiškesni.

Rinkdama laimėtojus, komisija buvo gana vieninga: iš pradžių buvo atrinktos kelios stipriausios fotografijos, iš kurių ir buvo renkami laimėtojai.

Metų fotografo mėgėjo kategorijoje sužibėjo ir „Metų mados fotografas mėgėjas“ titulą laimėjo Alma Totorytė. „Metų mados fotografu profesionalu“ išrinktas Linas Masiokas. Specialų prizą komisiją skyrė fotografei iš Rusijos – Valerijai Rešetnicovai.

Dėl „Mados fotografijos gerbėjų komisijos prizo“ sprendė verslininkai Eglė Markauskaitė ir Liutauras Jasiūnas, Lietuvos someljė asociacijos prezidentas Arūnas Starkus, plastinės chirurgijos specialistas Darius Radzevičius, prekybos ir renginių centro VCUP direktorė Ona Nevinskienė. Didžiausią įspūdį jiems paliko Rodney Ray iš Jungtinių Amerikos Valstijų nuotrauka, kurią jie ir išrinko nugalėtoja.

„Gana nesunkiai, tiesą pasakius, laimėtojas gimė, nors pradžioje tai nebuvo favoritas. Kuo ilgiau žiūrėjome į jau mūsų pačių atrinktas 4 fotografijas, tuo daugiau įžvelgėme privalumų vienoje. Kažkaip ji lindo iš visos masės ir dabar ji atrodo tiesiog fantastiška. Manau, geros nuotraukos požymis, kad ji yra ne plokščia, bet kaip savotiškas filmas“, – sakė Lietuvos someljė asociacijos prezidentas Arūnas Starkus.

„Madamorfozės 2011“ paroda apkeliaus Lietuvą. Ją bus galima pamatyti Birštone, Druskininkuose, Klaipėdoje ir Kaune.

Komisijos sprendimu apdovanoti:

Metų mados fotografas mėgėjas – Alma Totorytė
Metų mados fotografas profesionalas – Linas Masiokas
Komisijos specialusis prizas – Valerija Rešetnicova (Rusija)
Mados fotografijos gerbėjų komisijos prizas – Rodney Ray (JAV)

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką