TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Mados infekcija“: sunkmečiu drabužiai – vietoj vaistų

Festivalis „Mados infekcija“
Alvydo Opulskio montažas / Festivalis „Mados infekcija“
Šaltinis: 15min
0
A A

Jau devintą kartą Vilnius kovo 20–21 dienomis užsikrės madingiausia liga – „Mados infekcija“. Šiemet Šiuolaikinio meno centre savo kolekcijas, kuriomis stengiamasi kovoti su šių dienų sunkumais, pristatys 19 Lietuvos dizainerių bei svečiai iš Prancūzijos, Ispanijos, Vokietijos, Estijos.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Tai madingiausias pavasario virusas, reflektuojantis aktualiausias šių dienų estetines tiesas“, – sakė festivalio idėjos autorė Sandra Straukaitė, kuri pati šiais metais savo kolekcija bandys parodyti „ne ką nešioti, o kaip“.

Nuo nūdienos nuojautų iki revoliucijos

„Mados infekcijoje“ naujausias kolekcijas pristatys festivalio senbuviai: dizaineriai Kristina Kruopienytė ir Egidijus Sidaras, Giedrius Šarkauskas, Diana Paukštytė, Jurgita Januškevičiūtė-Žiugždienė, Sonata Bylaitė, Giedrius Paulauskas, Laura Dailidėnienė, „Swan Pharmaceutics“ (Gabrielė Januškevičiūtė, Ramunė Strazdaitė, Ieva Ševiakovaitė ir Jolanta Rimkutė, Seržas Gandžumianas), Sandra Straukaitė, Vitalis Čepkauskas.

Norime pristatyti drabužius kaip terapinę priemonę, kuri padeda moteriai susigrąžinti energiją, gerą nuotaiką, pasitikėjimą savimi.Po metų pertraukos kūrėjas G.Šarkauskas savo kolekcijoje žada atskleisti nūdienos nuojautas.

„Lino drabužiai atspindi daug naujų išradimų su audiniu, juose daug rankų darbo“, – išdavė menininko sesuo Aušra.

Dizainerė S.Bylaitė savo kolekcijoje moterims pabrėš glaudų lino ryšį su moters kūno formomis.

Tuo tarpu vyrams drabužius kuriantis G.Paulauskas savo kolekciją pavadino „Jaunieji revoliucionieriai“.

„Dabar vyksta realūs pokyčiai, todėl rodydamas kolekciją noriu, kad žmogus žiūrėtų ne į drabužį, o į jo istoriją. Tai tam tikra mano paties revoliucija, atsisukimas į paprastus žmones“, – sakė dizaineris.

Nuo vaistų iki „Pliurpologijos“

Bendrą darbą festivalyje pristatys ir penki Lietuvos mados pasaulio profesionalai: Seržas Gandžumianas, Gabrielė Januškevičiūtė, Ramunė Strazdaitė, Ieva Ševiakovaitė ir Jolanta Rimkutė.

„Tai antra mūsų kolekcija, kai mes, penki skirtingi dizaineriai, dirbame po vienu stogu. Aišku, mes derinome audinius, spalvas, koncepciją, bet konkretūs modeliai, sprendimai priimami kiekvieno dizainerio virtuvėje atskirai, – apie bendrą kolekciją, pavadintą „Naudoti nepasitarus su gydytoju“, pasakojo dizainerė G.Januškevičiūtė. – Norime pristatyti drabužius kaip terapinę priemonę, kuri padeda moteriai susigrąžinti energiją, gerą nuotaiką, pasitikėjimą savimi.“

Dizainerių K.Kruopienytės ir E.Sidaro duetas šiais metais parodys kolekciją „Pliurpologija“, kuria kūrėjai nagrinės plepėjimo temą.

„Manome, kad pati mada yra menas kalbėti ir nieko nepasakyti, todėl šiais metais pasirinkome tokią temą“, – sakė E.Sidaras.

Manome, kad pati mada yra menas kalbėti ir nieko nepasakyti, todėl šiais metais pasirinkome pliurpologijos temą.Pirmą kartą festivaliui ruošiasi ir trijų kolekcijų autoriai, kurie laimėjo konkursą „Injekcija“ – Dainius Bendikas ir Benas Staškauskas, Jurga Sutkutė bei Eglė Žiemytė. Pasak dizainerės S.Straukaitės, visos trys konkursą laimėjusios kolekcijos yra konceptualios, išgrynintos, išsiskiriančios savitu dizainu, mados pajautimu, kokybe – formuojasi nauja stiprių dizainerių karta.

Mados pasaulio svečiai, parodos, seminarai

Tradiciškai „Mados infekcija“ ir šiemet sulauks svečių iš užsienio. Savo naujausią Madrido mados savaitėje pristatytą kolekciją „Super Furry Animals“ demonstruos ispanių „El Delgado Buil“ duetas. Festivalyje savo darbus pristatys aukštosios mados poete vadinama viešnia iš Prancūzijos Sakina M’sa, kurdama naudojanti audinius, kurie pirmiausia užkasami ir kurį laiką palaikomi po žeme.

Antverpeno karališkosios menų akademijos išugdyta vokietė Annette Kolling, dirbusi vieno garsiausių pasaulio menininkų Jano Fabre studijoje, turėtų nustebinti pasakomis, mitais ir legendomis dvelkiančia kolekcija, išsiskiriančia belgiška kryptimi. Devintojoje „Mados infekcijoje“ savo kolekciją pristatys ir dizainerio Aldo Jorvsoo bei juvelyro Tanelo Veenre duetas iš Estijos.

Antrąją festivalio dieną, kovo 21-ąją, šeštadienį, Šiuolaikinio meno centre tradiciškai bus rengiami seminarai madai aktualiais klausimais, kuriuose dalyvaus pranešėjai iš užsienio, o žiūrovai juose galės apsilankyti nemokamai. Jau patvirtinta, kad šiais metais pranešimą skaitys viešnia iš Vokietijos Martina Glomb, dirbusi su garsiąja dizainere Vivienne Westwood. Mados dizaino profesorė M.Glomb skaitys paskaitą apie V.Westwood kūrybos metodus.

Savo fotografijų parodas pristatys su mados pasauliu susiję ir jį iš vidaus gerai pažįstantys fotografai Gedmantas Kropis, Aistė Valiūtė ir Daumantas Plechavičius bei kompanijos „Max Factor“ vizažistas Aurimas Juodiškis, stilistė Karina Leontjeva.

Gimstanti nauja tradicija

Pasibaigus festivaliui, šiemet pirmą kartą žiūrovams bus suteikiama galimybė tiesiogiai pabendrauti su dizaineriais ir aplankyti jų studijas. Naujo renginio „Mados inventorizacija“ metu kovo 27–28 dienomis 12–18 val. madai neabejingi žiūrovai bus pakviesti pasivaikščioti festivalio sudarytu maršrutu ir aplankyti „Mados infekcijos“ dizainerių kūrybos studijas.

„Pirmą kartą rengiame tokį susitikimą, norisi, kad atsirastų artumas tarp dizainerio ir jo talento gerbėjų. Bandysime, kad kūrėjas ir žiūrovas susitiktų akis į akį dizainerių studijose, kad galėtų iš arti pamatyti ant podiumo demonstruotus daiktus, juos paliestų, galbūt pasimatuotų ir užsisakytų. Tikiuosi, kad „Mados inventorizacija“ taps gražia festivalio tradicija savaitę po festivalio žiūrovams ir dizaineriams susitikti ten, kur yra tikrieji drabužių namai“, – tikėjosi festivalio prodiuserė R.Mikailionytė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką