Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Mados infekcija“ užsibaigė su Chaplinu, šuniukais ir gigantišku šou (nuotraukos)

Kičo karaliumi tituluojamo Andrej Bartenev kolekcijos pristatymas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Kičo karaliumi tituluojamo Andrej Bartenev kolekcijos pristatymas
Šaltinis: 15min
0
A A

Paskutinė jubiliejinio festivalio „Mados infekcija“ diena žiūrovams suteikė bene labiausiai kontrastingų vaizdų. Ant stilizuoto podiumo savo legendiniais žingsneliais vaikščiojo Charlis Chaplinas su draugais, siautė karingai nusiteikę vyrai, o moterys su šuniukais ant rankų grįžo šimtmečiu atgal. Tačiau vakaro ir viso festivalio kulminacija tapo rusų dizainerio Andrej Bartenev įspūdingų gabaritų, formų ir ryškių spalvų kūrinių šou, privertęs publiką šėlti.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Vakaras prasidėjo šarmingu Giedriaus Šarkausko kolekcijos pristatymu-mini spektakliu, kai grojant muzikai iš C.Chaplino filmų modeliai mažais žingsneliais bėgiojo podiumu, sveikinosi su žiūrovais ir teatrališkai bendravo vienas su kitu. Ištikimas linui kūrėjas naujojoje kolekcijoje pristatė įvairių spalvų moteriškas sukneles, tunikas, platėjančias kelnes, liemenes ir nepamiršo visų papuošti Chaplino stiliaus skrybėlėmis. Vieną kolekcijos modelį tradiciškai pristatė festivalio prodiuserė Renata Mikailionytė, dizainerio dukra Rūta, o pats Giedrius įkūnijo patį Chapliną. Publika už šį jaukų reginį negailėdama atsidėkojo plojimais.

Ieva Ševiakovaitė ir Jolanta Rimkutė lietuvių tautinę tapatybę pristatė ryškių ir sodrių spalvų laisvalaikio tipo drabužiais. Menininkės naujosios kolekcijos drabužius aprašinėjo erotika dvelkiančiomis eilėmis iš lietuvių tautosakos, panaudojo rūtos ir kitus tautinius motyvus.

Tuo tarpu dizainerė Ramunė Strazdaitė žiūrovus nuteikė romantiškai – ji ant podiumo sugrąžino anų laikų moteris ilgomis plačiomis suknelėmis, plevėsuojančiais sijonais, o galvas papuošė iš vilnos sukurtais ir gėlėmis puoštais dangalais, primenančiais kepuraites. Keli modeliai ant rankų ramiai nešėsi mažučius gyvus šunelius, kurie dar labiau sustiprino kolekcijos romantizmo atmosferą.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Kičo karaliumi tituluojamo Andrej Bartenev kolekcijos pristatymas
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Kičo karaliumi tituluojamo Andrej Bartenev kolekcijos pristatymas

Fizinei ir dvasinei donorystei kvietė kūrėja Gabrielė Januškevičiūtė, kurios manekenės mūvėjo vyriškais batais, o ant drabužių švietė kūno vidaus organų fragmentai. Dizainerė pristatė įdomių kirpimų apsiaustų, švarkų, kombinezonų, varijuodama spalvomis nuo juodos iki ryškiai geltonos.

Visą būrį karingai nusiteikusių vyrų ant podiumo išleido dizaineris Giedrius Paulauskas. Menininkas naujausioje kolekcijoje pristatė ne tik tradicinės mėlynos džinso spalvos kombinezonus, o taip pat parodė naujų jų siuvimo modelių. Dabar vyrai, įšokę į ilgus džinsus, galės atrodyti lyg su plačiais šortais! Naują kolekciją modeliai pristatė, ant galvų nešiodami įvairių gyvūnų stilizuotas galvas.

„Mados injekcijos“ nugalėtojos Diana Kuzmickaitė ir Aušra Urbanavičiūtė moteris pamatė kovojančias su infantilumu. Iš plačių pečių netikėtai išlindo meškiuko ausų motyvas, o ryškios spalvos buvo taikli aliuzija į vaikystę.

Niekam ne paslaptis, kad žiūrovai su nekantrumu laukė svečio iš Rusijos A.Bartenev, „The Guardian“ pavadinto kičo karaliumi, kolekcijos pasirodymo. Ji prasidėjo su griausminga muzika ir nušvitusiais visais įmanomais prožektoriais. Klykiančiomis spalvomis, daugybe aplipusių formų, padarytų iš balionų, ir netradiciniais iššaukiančiais judesiais modeliai per kelias akimirkas privertė toliau sėdinčius atsistoti, o pirmųjų eilių žiūrovai ėmė garsiai ploti.

Dizaineris, šaipydamasis iš visko, kostiumams panaudojo komiksų motyvus, ančiuką Donaldą, ant kojų modeliui nepasikuklino sumauti tuščių kartoninių dėžių. Modeliai klaupėsi prieš žiūrovus ir vizgino užpakaliukais, ant kurių buvo pritvirtinti medžiaga patraukti įvairių formų balionai. Ant podiumo išėjo ir ledų porcija, ir net išjojo guminis arklys. Galbūt šis šou, kurio festivalis per dešimt gyvenimo metų dar nebuvo matęs, duos naują toną būsimai „Mados infekcijos“ istorijai...

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką