TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Maisto pakuotėse esantis chemikalas gali katastrofiškai paveikti vyrų seksualumą?

Vyras ir moteris: ar visada jausmi tikri?
Photos.com / Vyras ir moteris: ar visada jausmi tikri?
Šaltinis: 15min
0
A A

Mokslininkai perspėja, maisto pakuočių gamyboje naudojamas chemikalas gali sumažinti vyrų sugebėjimą sužavėti moteris, – praneša dailymail.co.uk.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Misūrio universitete buvo atliktas tyrimas, kurio metu buvo stebimi maži pelių patinėliai, paveikti bisfenolio A chemikalo. Mokslininkai pastebėjo, kad minėtas chemikalas demaskulinizavo patinėlius, t. y. jie pradėjo elgtis panašiai kaip patelės.

Tyrimo autorius, profesorius Cherylas Rosenfeldas tvirtina, kad bisfenolis A sumažino ankstyvą testosterono produkciją organizme, o šio hormono trūkumą vyro organizme gali jausti visos moterys.

Tirti pelių patinėliai iš pažiūros atrodo visiškai sveiki, nėra jokių vizualinių pakitimų, vis dėlto jie buvo kitokie. Patelės visiškai nenorėjo su jais poruotis, negana to, chemikalo paveikti patinėliai kur kas blogiau atliko erdvinės navigacijos užduotis, kuriomis įvertinamas patinėlių sugebėjimas rasti partneres laukinėje gamtoje“, – teigia C. Rosenfeldas.

Atlikti tyrimai gali atskleisti ir tai, kaip bisfenolis A gali paveikti žmogaus vystymąsi ir elgesį.

Minėtu chemikalu paveikti pelių patinėliai visiškai nesulaukė dėmesio iš patelių. Tai reiškia, kad patelės nelaikė šių patinėlių tinkamais poruotis.Šios išvados yra labai svarbios ir kitų rūšių gyvūnams, įskaitant ir žmones, juk tarp vyrų ir moterų elgesio yra įgimtų skirtumų. Vis dėlto dar nėra aišku, ar šis chemikalas gali paveikti žmonių sveikatą, tačiau susirūpinti tikrai vertėtų“, – tvirtina profesorius. 

Bisfenolis A, kuris yra naudojamas plastiko sukietinimui, yra vienas iš pasaulyje dažniausiai naudojamų chemikalų. Jis aptinkamas daugelio kasdien vartojamų daiktų sudėtyje: vaikiškuose buteliukuose, kompaktinių diskų dėkluose, maisto ir gėrimų pakuotėse.

Kadangi chemikalas imituoja estrogeną, daugelis mokslininkų mano, kad jis trukdo organizmui perdirbti hormonus.

Nepaisant to, keli su gyvūnais atlikti tyrimai parodė, kad šis chemikalas nėra kenksmingas. Žinoma, yra ir kitokių nuomonių, kai kurie mokslininkai mano, kad šis chemikalas padidina krūties vėžio tikimybę, gali pakenkti kepenims, sukelti diabetą ar vaisingumo problemas.

Per tyrimą pelių patelėms likus dviem savaitėms iki veisimosi, o vėliau ir žindymo laikotarpiu, buvo duodamas maistas su bisfenolio A chemikalu. Joms buvo duota tokia dozė, kurią Amerikos maisto ir vaistų kompanija laiko netoksiška ir saugia motinoms.

Šių patelių atžaloms taip pat buvo duodamas bisfenolis A, o kai šie suaugo, mokslininkai stebėjo, kaip jų elgesys skyrėsi nuo sveikų patinėlių. Minėtu chemikalu paveikti pelių patinėliai visiškai nesulaukė dėmesio iš patelių. Tai reiškia, kad patelės nelaikė šių patinėlių tinkamais poruotis.

Dėl šio tyrimo mes galime išsiaiškinti, kokią įtaką bisfenolis A gali padaryti žmogaus organizmui, ir, žinoma, stengtis kiek įmanoma labiau sumažinti tikimybę, kad maži vaikai bus jo paveikti“, – tvirtina Davidas Geary, psichologijos mokslų profesorius. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką