Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 26d. 21:22

„Makaliaus“ 10-mečio šventėje – būrys žinomų svečių: ką jiems pavyko pasiekti per šį laikotarpį?

„Makaliaus“ 10-mečio šventės svečiai
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / „Makaliaus“ 10-mečio šventės svečiai

Kelionių internetu pardavėjas ir kelionių organizatorius „Makalius" švenčia 10-ies metų jubiliejų ir ta proga trečiadienio vakarą pakvietė į išskirtinį renginį. Gimtadienis paminėtas garsių svečių būryje, susirinkusius džiugino Lino Adomaičio koncertas bei Jono Nainio diskoteka. Negana to, kartu įvyko ir įkurtuvės naujose erdvėse bei pristatyta karščiausia vasaros naujiena, kuri iki pat renginio pradžios akylai saugota paslaptyje.

Šventė surengta naujose „Makaliaus“ patalpose. Pasveikinti Rimvydo Širvinsko-Makaliaus su įmonės dešimtmečiu atvyko Ugnė Galadauskaitė su sužadėtiniu Mariumi Sipariu, Nerijus Juška su žmona ir vaikais, Simona Nainė, Naglis Bierancas, Petras Daunys, Elena Puidokaitė-Atlanta, Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė, Saugirdas Vaitulionis, Jolanta Svirnelytė, Joringis Šatas, Jurga Baltrukonytė, Monika Pundziūtė-Monique, Ignas Lelys, Tadas ir Liucina Rimgailos.

Renginyje pristatyta ir karščiausia vasaros naujiena – kelionės „Makaliaus“ oro balionais.

„Pradėsime nuo baliono, užbaigsime lėktuvu“, – šypsodamasis pridūrė R.Širvinskas-Makalius.

Dešimt metų – laikotarpis, per kurį galima išties daug nuveikti, o tą puikiai iliustruoja ir Makaliaus pavyzdys. Todėl 15min nusprendė pasiteirauti paties šventės kaltininko ir jos svečių, kaip pavyko pasiekti tai, ką turi dabar.

„Makaliaus“ šventės dešimtmečio akimirkos – galerijoje:

Prisimindamas karjeros pradžią, Rimvydas Širvinskas 15min sakė prieš dešimtmetį net neįsivaizdavęs, kad jo pomėgis išaugs į verslą. Jis tiesiog darė tai, kuo tikėjo – dalijosi kelionių įspūdžiais, patarimais. Be to, neslepia sulaukęs ir kritikos, kurią tąkart priėmė skaudžiai.

„Dėl jos netgi keturiems mėnesiams nutraukiau veiklą ir visiškai nieko nedariau, pamaniau, kad tikrai niekam nereikalingi mano patarimai, neįdomu, ką aš veikiu, nes visi komunikuoja, kad ir patys moka savarankiškai keliauti. Tai gerai, kad šalia atsirado žinomų žmonių, kurie man pasakė – nejaugi tu kreipi dėmesį į kažkokius komentarus, varyk toliau, nesustok, dėl to aš sugrįžau ir vėl dariau kas man patinka“, – prisiminė Makalius ir pridūrė, kad vėliau vis dėlto atsižvelgė į tam tikrą kritiką, tačiau išmoko ją atskirti nuo nepagrįstos.

Kaip pasakojo Rimvydas, vėliau viskas vystėsi palaipsniui, o po kelerių metų jis nusprendė įkurti ir įmonę. Vis dėlto nesitikėjo, kad jos veikla bus tokia sėkminga, kokia yra dabar.

„Atsirado daugybė prašančių suplanuoti kelionę ir siūlė patys susimokėti, dėl to kilo idėja pradėti verslą, bet nemaniau, kad tai gali tęstis taip ilgai. Maniau, kad tai tik karjeros pradžia, netikėjau, kad galėčiau vadovauti, nes nemokėjau to daryti. „Makalius“ buvo ir yra vienintelė mano darbovietė, ir dabar nemanau, kad tai, ką jau pasiekiau yra pabaiga – galima pasiekti dar žymiai daugiau“, – kalbėjo R.Širvinskas.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Rimvydas Širvinskas-Makalius
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Rimvydas Širvinskas-Makalius

Paklaustas, dešimt metų yra daug ar mažai, jis neabejoja, kad verslui tai išties ilgas laikotarpis – remiantis statistika, dauguma verslų taip ilgai neišsilaiko, todėl Rimvydas džiaugiasi, kad pasirinko teisingą kelią: „Mes bandėme viską daryti žingsneliais, neskubėdami, daug dėmesio kreipėme į skaitytojų atsiliepimus ir tai mums padėjo būti tokiais, kokie dabar esame.“

O kokia, pasak Makaliaus, yra sėkmės formulė? Jis įsitikinęs – negalima nieko daryti per prievartą, svarbu, kad tai patiktų pačiam žmogui.

„Visų pirma reikia degti savo idėja, išjausti, neskubėti. Daugeliui jaunų žmonių sakau – neatsisėskite ant suoliuko ir negalvokite, ką veikti gyvenime, tai ateis su laiku, ir nebijokite, kad suėjo 30 metų, o dar nežinote, ko norite iš gyvenimo. Savo kolektyve turiu daugybę neapsisprendusių žmonių, kurie studijavo fotografiją arba madą ir kai jiems suėjo 30-imt metų, suprato, kad nori dirbti kelionių srityje“, – patarimais su 15min skaitytojais dalijosi R.Širvinskas-Makalius.

Makalius pridūrė, kad jam pasisekė ir todėl, jog nesivadovavo taisyklėmis: „Netikiu, kad gali sukurti sėkmingą verslą vien dėl to, kad ten yra mažiausiai konkurentų. Dėl to man niekas nerekomendavo steigti turizmo verslo, bet nusprendžiau, kad jeigu tai darysiu šiek tiek kitaip, tuomet pavyks sėkmingai. Ir pasirinkau kai ką kitokio – kalbėti apie pigias keliones, jų planavimą ir teikti žmonėms nemokamą pagalbą.“

Makalius labiausiai norėtų padėkoti savo kolektyvui. Jis sakė ne su visais komandos nariais spėjantis pabendrauti, tačiau jie yra be galo svarbūs: „Be jų tikrai nebūtų manęs.“

Ko Rimvydas palinkėtų sau ir įmonei ateinantiems dešimčiai metų? „Išsilaikyti tokiais, kokie esame, augti, bet nestaigiai ir nesprogstančiai, kad galėčiau susikalbėti su savo kolektyvu, toliau degti aistra kelionėms ir kad mano pomėgis, pavirtęs darbu, netaptų man ir visam kolektyvui rutina, nes dėl to tiesiog nebeteksiu malonumo gyventi“, – linkėjo šventės kaltininkas.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Rimvydas Širvinskas-Makalius
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Rimvydas Širvinskas-Makalius

Renginį vedė aktorius Audrius Bružas. Jis pasidžiaugė, kad malonus sutapimas, jog dešimtmetį mini ne tik Makaliaus įmonė, bet ir Audriaus įkurtas improvizacijų teatras.

„Teatrui „Kitas kampas“ – taip pat dešimt metų, su kolektyvu atšventėme jubiliejų. Todėl man labai džiugu dalyvauti šioje šventėje, nes žinau, kiek tai yra reikšminga ir kiek per dešimtmetį visko daug įvyksta. Juk „Kitas kampas“ ne tik tapo profesionaliu teatru Lietuvoje, bet ir pradėjo dalyvauti festivaliuose užsienyje. O dešimt metų yra daug, nes jeigu žmogus gyvena vidutiniškai 60-imt, tai yra šeštadalis gyvenimo“, – pasiekimus vardijo A.Bružas.

Audrius patikino, kad Makaliaus pavyzdys – įkvepiantis. Juk ne kiekvienam pasiseka pasiekti tiek, kiek pavyko jam.

„Dešimt metų – tikrai rimtas periodas, 90 procentų įmonių per tiek laiko bankrutuoja, tai pereiti tą slenkstį yra labai didelis darbas. Todėl mano širdis džiaugiasi, kad yra iniciatyvių žmonių, tokių kaip Makalius. Per tą dešimties metų ciklą daug kas keičiasi, ir mūsų branda, požiūris vienaip ar kitaip keičiasi, požiūriai keičiasi, su darbuotojais ir kolektyvu daug niuansų, tad turi būti labai rimtas, dėmesingas vedlys ir kolektyvui, ir įvairioms permainoms. Rimvydas toks ir yra“, – 15min teigė A.Bružas.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./„Makaliaus“ dešimtmečio šventės akimirka
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./„Makaliaus“ dešimtmečio šventės akimirka

Audrius pasidalijo ir linkėjimu Makaliui ateinantiems dešimčiai metų: „Svarbiausia išlaikyti koordinaciją, pusiausvyrą, tęsti tai, ką turi dabar, išlaikyti sveiką nuovoką ir toliau kurti.“

O pats A.Bružas gruodį švęs savo keturiasdešimtmetį. Tą progą jis ketina paminėti išskirtinai. „Galvoju padaryti improvizacinę programą, į kurią galės ateiti žiūrovai ir švęsti kartu todėl, kad teatras yra svarbi mano gyvenimo dalis, o be žiūrovų teatro nebūtų“, – su 15min planais dalijosi A.Bružas.

Renginyje apsilankė ir atlikėjas bei radijo laidų vedėjas Petras Daunys. „Dešimties metų periodas – visai nemaža atkarpa bet kokiai profesijai, bet kokioje veiklos srityje. Aišku, dešimtmečiai ne amžiai, bet tai vis tiek svarbi proga pasidžiaugti kartu su Makaliumi ir jo artimaisiais“, – sakė jis, šventės kaltininkui palinkėjęs kuo daugiau klientų ir kuo geresnių kelionių.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Petras Daunys
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Petras Daunys

O paties Petro didžiausias pasiekimas, jo teigimu, dar tik prieš akis, bet jau visai ne už kalnų: „Rudenį džiaugsiuosi savo pirmuoju albumu, kuriame bus vienuolika dainų. Turiu daug veiklos ir daug darbų.“

P.Daunys neslėpė, kad mėgsta keliauti, todėl per artėjančius dešimt metų taip pat sieks pamatyti kuo daugiau pasaulio.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką