TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Maltoje atostogavusi radijo laidų vedėja Simona Albavičiūtė-Bandita laikėsi kelionių tradicijos apsikirpti pas vietinį kirpėją

Simona Albavičiūtė
Asmeninio albumo nuotr. / Simona Albavičiūtė
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį radijo stoties „Zip fm“ laidų vedėja Simona Albavičiūtė-Bandita grįžo iš Maltos, kur ilsėjosi su mama Irena. Simona pasakojo, kad tai Mamos dienai skirta kelionė, mat kiekvienais metais ji kartu su mama Irena bent kartą per metus bando kur nors išvykti drauge pailsėti.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

S.Albavičiūtė planavo į Maltą išvykti ilgajam savaitgaliui, tačiau išėjo taip, kad atostogos pailgėjo iki šešių dienų. „Visada patinka vykti ten, kur yra žydri paplūdimiai. Daug apie Maltą nebuvau girdėjusi, bet buvau mačiusi nuotraukų, kad ten yra gražu. Tai nauja kryptis, atsiradusi neseniai, todėl patraukė mano dėmesį. O kitas dalykas – ieškojau, kur vykti ilgajam savaitgaliui, ir radau bilietus į Maltą. Paskui pagalvojau, kad mažai tų kelių dienų, tai dar dvi dienas prisidėjome“, – portalui Žmonės.lt pasakojo laidų vedėja. Simona juokėsi, kad labai rekomenduoja visiems vykti nors kartą su mama, nes ne tik pabūni ir skiri laiko jai, bet ir pailsi, išsimiegi, o po atostogų nereikia vėl kitų atostogų.

„Važiavome tiesiog pailsėti, todėl norėjosi ramesnio laiko, jokių ekskursijų. Tiesiog pagulėti prie baseino, nieko nedaryti, jokių ilgų ir varginančių vaikščiojimų, tačiau oras mus privertė apžiūrėti Maltą, ir dabar tuo džiaugiuosi“, – teigė radijo laidų vedėja.

Simona pasakojo, kad pati Malta kaip sala nėra graži, nes yra uolėta ir joje mažai augmenijos. Atvirkščiai, jai patinka lankytis tokiose vietose, kur žalia, o reljefas būna nelygus, kalnuotas. „Malta tokia nėra. Tai gana plika sala, kurioje auga kaktusai, vos keli medžiai ir kelios palmės. Tačiau yra labai gražių vietų, dėl kurių vertą aplankyti šią šalį. Neturėjome laiko visko apvažiuoti, nes buvo tik keturios dienos, o norėjosi ir pailsėti. Keletą dienų tiesiog prie baseino pragulėjome, o likusias važiavome į tas vietas, į kurias būtina nuvažiuoti besilankant saloje. Labai graži yra Maltos sostinė Valeta. Labai maža, bet joje nėra nei vieno nereikalingo pastato. Viskas koncentruota. Nereikia blaškytis: eini, o pakeliui yra pilis, katedra, Prezidento rūmai ir viskas labai aiškiai ir tvarkingai sudėliota“, – apie salą pasakojo S.Albavičiūtė.

Asmeninio albumo nuotr./Simona Albavičiūtė su mama
Asmeninio albumo nuotr./Simona Albavičiūtė su mama Irena

Kartu su mama ji nuvyko į garsųjį Popajaus kaimą, kuris buvo pastatytas 1980 metais ir jame buvo filmuojamas „Walt Disney“ kino kompanijos sukurtas filmas. Simona pasakojo, kad ši vieta ypač traukia mažamečius. Nors jos jau nebe vaikai, tačiau Simona ir jos mamą sužavėjo šis kaimas ir padarė gerą įspūdį. Taip pat dukrą ir mamą sužavėjo ant kalno esanti senoji Maltos sostinė Mdina. S.Albavičiūtė gyrė šio miesto architektūrą ir išskirtinio grožio pilį.

„Šią žiemą niekur nepavyko išvykti paatostogauti, tai kelionė į Maltą buvo pirmas kontaktas su saule. Pirmą dieną gerai įdegėme. Nebūtumėme tiek deginusios, jei būtumėme žinojusios, kad kitomis dienomis mūsų laukia geras oras. Prieš išvykstant pažiūrėjau orų prognozes ir žinojau, kad kitomis dienomis bus labai vėjuota, tai buvo keletą dienų, kad ryte palydavo. Nors saulė išlįsdavo, tačiau vėjas nenurimo. Paskutines dvi dienas vėl saule kepino ir palikome atostogautojus besimėgaujančius ja“, – apie orą pasakojo mergina.

Asmeninio albumo nuotr./Simona Albavičiūtė
Asmeninio albumo nuotr./Simona Albavičiūtė

Kalbėdama apie maistą Simona prisipažino, kad kiekvieną dieną su mama valgydavo vis kitokį, bet ne kiekvieną  vakarą galėjo pasakyti: „Ocho, kaip mes skaniai valgėme.“ „Prisipažinsiu, kad kartais nusivildavome maistu. Manėme, kad bus skanu, nes mėgstame jūros gėrybėmis, bet deja. Daugiausiai bandėme Viduržemio jūros virtuvę. Žinau, kad yra jų nacionalinis patiekalas – triušis, bet kažkaip nesusigundėme ir neparagavome“, – pasakojo S.Albavičiūtė.

Šioje kelionėje Simona nepamiršo savo tradicijos – nueiti apsikirpti. „Su mama nuėjome tai padaryti pas tokį juokingą britų kirpėją. Jis buvo lyg kokių bobučių kirpėjas – visiškai įsijautęs į darbą, parodė, kaip reikia kirpti. Išeinant pakvėpino mus savo vyriškais kvepalais. Turbūt jis visas savo bobutes kvėpina, kad išėjus visi žinotų, kad pas jį kirposi“, – juokėsi radijo laidų vedėja.

Asmeninio albumo nuotr./Simona Albavičiūtė
Asmeninio albumo nuotr./Simona Albavičiūtė

Paklausta, kokį įspūdį paliko vietiniai gyventojai, mergina atviravo, kad su tikrais maliečiais joms neteko susidurti. „Eismas Maltoje vyksta kaire puse. Visada kelionėje aš išsinuomoju automobilį, o čia sudvejojau, nes niekada nesu vairavusi kaire puse. Nenorėjau rizikuoti. O dar ir draugai pasakojo, kad viešasis transportas ten yra išvystytas, tai pasirikome keliones autobusu. Vieną vakarą važiavome į Valetą. Šalia autobuse sėdėjo vietinis vyras, kažkoks darbininkas, aš jo kažko paklausiau, tai jis labai maloniai pasakojo. Jis buvo vienintelis maltietis, su kuriuo teko susidurti, nes viešbutyje dirbo užsieniečiai. Kartais būna kelionėse susitinki ten gyvenančius pažįstamus, užsuki pas juos į svečius, o šį kartą buvo atostoginė kelionė, kur pačios sau. Mėgstu kelionėse su žmonėmis pabendrauti, pamatyti vietinių gyvenimą, tačiau ne šį kartą“, – portalui Žmonės.lt pasakojo Simona.

S.Albavičiūtė prisipažino, kad per šią kelionę spėjo pailsėti ir dar kartą mielai apsilankytų šioje šalyje. „Kitą kartą važiuočiau gegužės antroje pusėje, kad nebūtų didelių oro permainų, nes nelabai norisi su švarkeliu vaikščioti ir vėją jausti. Nuo birželio jau ten prasideda tikrasis sezonas. Taip pat buvo vietų, kurių neaplankiau. Viena iš jų – Mėlynoji lagūna kitoje saloje. Skrisdamos matėme, kad labai gražu, bet nesinorėjo plėšytis, norėjosi pailsėti“, – teigė Simona.

Asmeninio albumo nuotr./Simona Albavičiūtė
Asmeninio albumo nuotr./Simona Albavičiūtė

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką