TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Mantas Jankavičius teatro scenoje debiutuos Dainiaus Kazlausko spektaklyje „Laisvi drugeliai“

Mantas Jankavičius spektaklyje „Laisvi drugeliai“ vaidina su aktore Egle Špokaite
15min.lt, Pauliaus Gasiūno nuotr. / Mantas Jankavičius spektaklyje „Laisvi drugeliai“ vaidina su aktore Egle Špokaite
Šaltinis: 15min
0
A A

Dainininkas Mantas Jankavičius puikiai pasirodė kine, suvaidinęs legendinį Tadą Blindą filme „Tadas Blinda. Pradžia“, tačiau tuo jo aktoriniai iššūkiai nesibaigė. Kartu kino juostoje vaidinęs aktorius ir režisierius Dainius Kazlauskas pakvietė Mantą atlikti pagrindinį vaidmenį jo Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre statomame spektaklyje „Laisvi drugeliai“.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Pagal Leonardo Gershe‘o pjesę „Laisvi drugeliai“ statyto D.Kazlausko premjera įvyks balandžio 14-15 dienomis. Šiomis dienomis M.Jankavičius su kolege aktore Egle Špokaite (balerinos E.Špokaitės bendrapavardė, – aut. past.) aktyviai repetuoja Panevėžyje.

Kaip Žmonės.lt sakė filmo „Tadas Blinda. Pradžia“ prodiuseris Žilvinas Naujokas, M.Jankavičius jam pasakojo, kad Panevėžyje praleis visą savaitę. „Kaip supratau, jis dėl to nevažiavo su mumis į filmo pristatymą Ukrainoje, Kijeve, praėjusią savaitę. Mantas su Dainiumi pažįstami nuo vaikystės, atrodo, jie kartu stovyklose dalyvavo, tačiau detalių nežinau“, – sakė jis.

Mantas dainuos savo kurtas dainas

Juozo Miltinio dramos teatro scenoje debiutuojantis M.Jankavičius teatro atstovams tikino D.Kazlausko kvietimą vaidinti Donaldą vertinantis kaip iššūkį, kurį priėmė su didžiule atsakomybe. Pjesės žiūrovai išvys ne tik daug smagių dialogų, bet ir dainas, dalį kurių sukūrė ir pats atliks M.Jankavičius.

L.Gershe – Brodvėjuje dirbęs Amerikos dramaturgas. Pjesė „Laisvi drugeliai“ (angl. „Butterflies Are Free“) – tai laisva teisininko Haroldo Krentso gyvenimo interpretacija. Istorija sukasi apie aklą vyrą Manhetene, o jo gyvenimą kontroliuojanti motina nepritaria draugystei su laisvų pažiūrų hipe. Kūrinio pavadinimą įkvepė Charleso Dickenso knygos „Šalti namai“ eilutės: „Prašau tik būti laisvas. Drugeliai yra laisvi. Žmonija neatims iš Haroldo Simpole‘o to, ką gamta suteikė drugeliams.“

Istorija apie jaunuolio proveržį į savarankišką gyvenimą

Pjesės veiksmas vyksta jauno dainininko ir gitaristo Donaldo Beikerio (22 m.) (aktoriai Mantas Jankavičius ir Deividas Rajunčius) išsinuomotame bute, „kažkur Manhetene“. Jo tikslas – palikus tėvų namus pradėti savarankišką gyvenimą.

Vaikino motina – keletą knygelių parašiusi Florans Beiker (aktorė Asta Preidytė) įsitikinusi, ir tam turi pagrindą, kad sūnus negali gyventi be jos globos. Todėl, kaip sako pats Donas, motinai „iš anksto nepatinka“ jo išsinuomotas butas, jo gyvenimo būdas, o ypač devyniolikmetė, bet jau spėjusi išsiskirti sūnaus kaimynė Džila Terner (aktorės Inga Jarkova ir Eglė Špokaitė).

Anot Donaldo, jo gyvenimą kontroliuojanti mama „įsikalusi į galvą, kad ji – ir motina, ir tėvas, sesuo ir brolis, tetulė, gydytoja, advokatė, prezidentė, FTB, CŽV ir Aukščiausiasis Teismas...“ Mamos nuomonę mėgina keisti Džila, sakanti, jog „akliausias tas, kuris nenori matyti“, tačiau mergina, kuri nesusitvarko su savo gyvenimu ir kuriai rūpi „tik vienintelis dalykas – tai maistas“, brandžiai moteriai ne autoritetas.

J.Miltinio teatro nuotr./Mantas Jankavičius ir Eglė `pokaitė vaidins Dainiaus Kazlausko spektaklyje Laisvi drugeliai
/Mantas Jankavičius ir Eglė Špokaitė vaidins Dainiaus Kazlausko spektaklyje „Laisvi drugeliai“

Neįtikėtina sėkmė Brodvėjuje

L.Gershe'o pjesė „Laisvi drugeliai“, pirmąsyk žiūrovams pristatyta 1969 m., kaip mat tapo vienu sėkmingiausių pastatymų Brodvėjuje. Rekordinis skaičius spektaklių (net 1100) ir neįtikėtina sėkmė net tris sezonus iš eilės atnešė šlovę autoriui. Vėliau pjesė sėkmingai buvo statoma ir mažesniuose Amerikos miestų teatruose.

Tai liudija, kad autoriaus gvildenamos problemos – amžinos ir aktualios visais laikais: vaikų ir tėvų santykis, jaunatviška meilė ir įsipareigojimas, atsakomybė ne tik už savo gyvenimą, bet ir kito likimą. Jaunuolio iš mažo miestelio  ryžtas atsisakyti motinos globos, jo pasirinkimas pradėti naują gyvenimą megapolyje – Niujorke jaudina žiūrovus.

Jaunos panelės siekis niekuo nesirūpinti – būti dailiu „laisvu drugeliu“, į nieką per daug nesigilinti, gyventi šia diena, kertasi su gyvenimo realijomis. „Norint, kad kažkas nuolat rūpėtų, reikia apie tai per daug žinoti. O aš niekada į nieką giliai nelendu“, – Donui užtikrintai kalba Džila. Ir jos laukia netikėtumas. Bet tai – viena iš pjesės intrigų, todėl geriau patiems pamatyti...  

Spektaklyje vaidina: Mantas Jankavičius, Deividas Rajunčius, Inga Jarkova, Eglė Špokaitė, Asta Preidytė, Laimutis Sėdžius, Vidmantas Fijalkauskas.

Scenografė, kostiumų dailininkė Indrė Pačėsaitė.

Muziką sukūrė Mantas Jankavičius, Ignas Juzokas, Romanas Klimčiauskas

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką