Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 5d. 17:24

Marija Lama viešėjo Paryžiaus mados savaitėje: kerinčios kolekcijos ir susitikimai su dizaineriais

Marija Lama su dizainere Ulyana Sergeenko (kairėje)
Asmeninio albumo nuotr. / Marija Lama su dizainere Ulyana Sergeenko (kairėje)

Mados pasaulyje jau daug metų besisukanti „Lama Model Management“ modelių agentūros vadovė Marija Lama kaip ir kasmet lankėsi viename įspūdingiausių mados pasaulio renginių – Paryžiaus aukštosios mados savaitėje. Renginys paliko neišdildomų įspūdžių – Mariją ypač sužavėjo dizainerių Jeano Paulo Gaultier bei Ulyanos Sergeenko kolekcijų pristatymai.

Tiesa, moteris ne tik grožėjosi mados šou renginiais, bet ir pati sulaukė pagyrų. Pasipuošusi dizainerio Roberto Kalinkino sukurto korseto su plunksnomis bei puošnaus mėlyno sijono deriniu pagyrų sulaukė iš dizainerio Sharono Severio, dirbusio su žymiausiais mados namais.

– Marija, jums tai jau ne pirmoji Paryžiaus madų savaitė, kas paliko didžiausią įspūdį šiemet?

– Madų savaitė buvo įspūdinga, kaip ir kiekviena kita, tik labai gaila, kad ji trunka vos 4 dienas – tiek daug įvykių, įspūdžių, tik įsijauti ir viskas jau baigiasi. Šių metų Haute Couture Fashion savaitė Paryžiuje buvo kaip įprasta lietinga, tačiau blogas oras tikrai neužgožė puikių įspūdžių. Dalyvavau Jeano Paulo Gaultier, Ulyana Sergeenko, Yuima Nakazato, Flora Miranda, Alexis Mabille, Celia Kritharioti, Galia Lahav, Xuan, Christophe Josse, Hyun Mi Nielsen ir Liu Chao madų šou bei įspūdinguose vakarėliuose.

– Girdėjome, kad ne tik grožėjotės dizainerių kolekcijų pristatymais, bet ir pati sulaukėte komplimentų. Pasidalinkite įspūdžiais.

– Tikrai taip! Ir už tai esu dėkinga savo mylimam dizaineriui Robertui Kalinkinui – būtent jo kurtais drabužiais puošiausi mados šventės metu. Galia Lahav madų pristatymo metu dėvėjau R.Kalinkino korsetą, dekoruotą plunksnomis ir žemę siekiantį mėlyną sijoną, kai prie manęs priėjo dizaineris Sharonas Severis. Jis paklausė, kas gi yra tas genialus šių drabužių kūrėjas.

Negalėjau nuslėpti džiaugsmo – juk Sharonas Severis tikrai patyręs mados pasaulyje, darbavosi tokiuose mados namuose kaip Christian Lacroix, Pierre Balmain, Carven, Alaia ir Balenciaga! Labai džiaugiuosi, jog R.Kalinkino talentas žavi didžius dizainerius – tai didelė garbė Lietuvai! Be galo smagu puoštis kokybiškais jo kurtais drabužiais ir labai tikiuosi greitu metu Paryžiaus madų savaitėje pamatyti ir Roberto Kalinkino kolekciją!

Asmeninio albumo nuotr. /Marija Lama su dizainerio Roberto Kalinkino kurta suknele
Asmeninio albumo nuotr. /Marija Lama su dizainerio Roberto Kalinkino kurta suknele

– Kurių mados kūrėjų kolekcijos išsiskyrė iš visų?

– Manau, įspūdingiausios šiemet buvo Ulyanos Sergeenko ir Jeano Paulo Gaultier kolekcijos. Neišdildomą įspūdį paliko Ulyanos kūriniai – ne tik drabužiai, bet ir pats pristatymas, kūrinių pateikimas – viskas buvo tobulai suderinta. Dizainerė senovinį rusišką stilių pavertė Haute Couture stiliumi, o jos drabužių nedemonstravo kaip įprasta modeliai – vietoj to kolekcija buvo iškabinta ant specialiai šou paruoštų negyvų manekenų.

Pristatymas buvo skirtas Rusijos porceliano fabrikui, veikiančiam nuo 1744-ųjų, tad jam buvo pasiruošta atitinkamai – padengtas didžiulis stalas, išpuoštas Haute Couture stiliumi bei reprezentuojantis klasikinę rusišką prabangą – porcelianiniai indai buvo pripildyti saldumynų, stalą puošė didžiuliai tortai, viskas skendėjo gėlėse. Salę puošė ir tradicinis senovinis židinys.

Kiekviena šios mados pasakos detalė buvo apgalvota, viskas išieškota iki mažiausių smulkmenų, taip, kad net gniaužė kvapą. U.Sergeenko puikiai parodė pasauliui, koks puikus gali būti senovinis rusiškas stilius ir kaip gražiai atrodo juo apsirengusios moterys. Kolekcijoje vyravo ilgos suknelės, audinių raštuose – tradiciniai rusiški ornamentai, ypač daug gėlių – gėlėti raštai dominavo suknelių apatinėje dalyje.

Dauguma suknelių – atvirų pečių arba ilgomis rankovėmis, „unidinėlės“ formos sijonu. Gėrintis šia kolekcija, atrodo, jog genialumas tikrai slypi paprastume – visos suknelės tokios trapios, lyg iš porceliano. Dizainerės kuriamas moters įvaizdis – namų židinio deivė, besirūpinanti šeima bei namų grožiu, tačiau tuo pačiu ir kerinti, atrodanti fantastiškai.

Asmeninio albumo nuotr. /Marija Lama su dizaineriu Jeanu Paulu Gaultier
Asmeninio albumo nuotr. /Marija Lama su dizaineriu Jeanu Paulu Gaultier

Dar kaip ir kasmet žavėjo Jeano Paulo Gaultier kolekcija. Jis kaip visada ištikimas sau, kerintis, galima sakyti, klasika nesensta. Jeano Paulo kolekcijoje vyravo tradicinės juoda ir balta spalvos, dryžuoti raštai – tai išskirtinis Gaultier braižas. Jeanas Paulas Gaultier dievina dalykinius kostiumėlius, tad kaip visada netrūko originalaus dizaino švarkelių, kuriuos dizaineris kuria tokius moteriškus, jog drąsiai galima jais puoštis net iškilmingiausiame vakarėlyje.

Švarkelių formos originalumas – išskirtinis Gaultier bruožas, prie dalykinių švarkelių dizaineris derina ne tik kelnes, bet ir trumpus sijonus ar net šortus – juos šiemet puikiai papildė ilgi, net šortus siekiantys šilku padengti batai – panašu, kad tai bus būtinas aksesuaras šį sezoną! Tokius batus planuoju įsigyti ir aš pati.

Jeano Paulo pristatymui originalumo suteikė ir modelių paruošimas – šukuosenose vyravo tankūs moteriški kirpčiukai bei ilgi viršugalvyje į kuodą surišti plaukai, modeliai pasipuošė šį sezoną itin madingais ilgais, pečius siekančiais auskarais. Jeano Paulo Gaultier moteris – pasitikinti savimi, net šiek tiek įžūloka – tikra sėkminga didmiesčio moteris, spėjanti kopti karjero slaiptais ir nepraleisti iškilmingų progų pasilinksminti!

– Kas šioje mados savaitėje buvo naujo, netikėto?

– Įsimintina buvo Celios Kritharioti kolekcija. Nors dizainerė nėra naujokė mados pasaulyje, jos kūriniais susižavėjau pirmą kartą. Mados šou įspūdingumu tikrai nenusileido kitiems patyrusiems dizaineriams. Jos kolekcijos pristatymas vyko Ritz viešbutyje. Pagrindinė šios dizainerės kūrybos kryptis – vestuvinės suknelės, tad ir čia dauguma jos suknelių buvo baltos bei, kaip ir madinga šį sezoną, padengtos gėlėmis, dažna – atvirais pečiais, puošta krentančiais kutais. Prie suknelių dizainerė derino ir sezono madingiausius ilgus, kelius dengiančius batus, dengtus ta pačia medžiaga, kaip ir suknelės.

Kolekcija buvo padalinta į dvi dalis – pirmojoje pristatytos trumpos suknelės, antrojoje – ilgos. Dizainerės pasirodymas buvo tikrai neblogas, kolekciją ji kūrė Atėnuose, įkvėpta graikų architektūros prabangos ir simetrijos, savo kolekcijoje ji stengėsi perteikti graikišką dvasią. Žiūrovus Celios Kritharioti nustebino ir maloniomis dovanomis – kiekvienas gavo kosmetinę su dizainerės kartu su Mac kompanija sukurtu lūpdažiu.

Celios kuriama moteris – romantiška deivė. Kolekcijai demonstruoti, dizainerė nuolat kviečia tokius garsius modelius kaip Natalia Vadianova, Naomi Campbell, Gisel Budchen bei kitas. Šių metų jos kolekcijos žvaigždė buvo garsus modelis Lais Ribeiro – ji be proto graži!

– Ar be Jeano Paulo Gaultier kolekcijos buvo dar neįprastų pristatymų?

– Labai įdomus ne tik rūbais, bet ir pačiu pristatymu buvo Xuan madų šou. Jos pristatymas vyko neįprastai – senovinėje, nepaprastai gražioje mokykloje – gyvenime nesu buvusi tokioje gražioje mokykloje, neįsivaizduoju, kaip čia galima mokytis, o ne rengti aukštosios mados pristatymus! Dizainerė puikiai išnaudojo šią pasirinktą aplinką – visa kolekcija atrodė tarsi specialiai skirta moksleivių išleistuvėms – modeliai išsiskyrė įdomiu, jaunatvišku makiažu. Šios olandų – vietnamiečių kilmės dizainerės kuriama moteris – lolita, bandanti užaugti, labai tiko tarp mokyklos sienų.

– Kas dar įdomaus, netikėto įsiminė iš šios madų savaitės?

– Vienas iš įsimintiniausių pasirodymų buvo dizainerio Liu Chao kartu su prabangių automobilių gamintoju Lexus surengta šventė. Šiame madų šou kartu su naujausia dizainerio kolekcija pristatytas Lexus LS 500h automobilis. Šis Lexus modelis toks nuostabus, sakyčiau, jo interjeras viršija visas prabangos ribas – pasirodo, ne tik drabužiai gali būti aukštoji mada! Pristatyme viskas taip puikiai derėjo – Liu Chao kolekcija sukurta Nojaus Arkos motyvais, drabužiuos įkūnyti fantastiniai gyvūnai bei sodai, ir prabangūs juodi automobiliai – gaminiai puošė vienas kitą.

Asmeninio albumo nuotr. /Marija Lama
Asmeninio albumo nuotr. /Marija Lama

Nuotraukoje Marija prie naujojo Lexus LS 500h su Roberto Kalinkino suknele, kuria pasipuošė šiam pristatymui bei vakarėliui, vykusiam po jo.

R.Kalinkino juoda „Skeleton Dress“ suknelė puikiai tiko ir labai patiko Marijai, anot pašnekovės, toks drabužis kiekvieną moterį vos ją apsirengusią priverčia jaustis seksualia ir galinga, suteikia pasitikėjimo savimi – subtilus suknelės priekis ir išryškinta nugara su rankų darbo skeleto imitacija nepaliks nė vienos ją dėvinčios asmenybės nepastebėtos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Ukrainoje sistemiškai užpuldinėjami aktyvistai: įtariama pati teisėsauga

Popiežiaus vizitas Lietuvoje

Aktualu

Lenktynės Panevėžio gatvėse: „klevalapis“ su BMW sudaužė 9 automobilius ir sužeidė žmogų

Sportas

Pabėgėlių gudrybės – savo tikslo siekė bandydami apgauti lietuvius sporto organizatorius

Vardai

Dizainerio Roberto Kalinkino žmona Agnė pagimdė antrą vaiką

Sportas

C.Ronaldo sugrįžimas į Čempionų lygą – su raudona kortele ir ašaromis

Gazas

Lietuviams parodė 2,5 t sveriantį sportinių automobilių „žudiką“, išvystantį 700 AG – „Jeep Grand Cherokee Trackhawk“

Aktualu

Vytauto Didžiojo gimtinės apylinkėse – reikšmingi archeologiniai radiniai

Aktualu

Kaip Rusija naują Donecko separatistų vadą rinko: susodinę banditus į autobusą ir išvežę į Rostovą prie Dono

Verslas

Konkursas „Už darnią plėtrą“: etalonu tapęs verslo kvartalas, iškilęs vietoje duonos fabriko

Pasaulis kišenėje

Garsiausi Lietuvos koldūnai – legenda, telpanti į arbatos šaukštelį

Gazas

Kaip sumažinti nesaugų ir nelegalų alyvos deginimą?

Gyvenimas

Jos mus saugo. Kalėjimo prižiūrėtoja E.Martinkėnaitė: „Filmuose prižiūrėtojai vaizduojami per daug atsipūtę“

Vardai

Vladas Kovaliovas tik po metų atšventė 50-metį: sveikino muzikantai ir mylimoji Indrė Launikonytė

24sek

„urBONUSas“: „Ryto“ šansai patiesti „Žalgirį“ ir labiausiai neįvertintas Lietuvos treneris

Gazas

Vos P.Aršauskui atgavus vairuotojo pažymėjimą, pasipylė „Lamborghini“ pažeidimų vaizdai

Vardai

Petras Gražulis pirmąkart pamatė dukrą: Birutė Navickaitė atsiprašymo taip ir neišgirdo

Gazas

Pavilkijo trasoje paaiškės šių metų Lietuvos autokroso čempionai ir prizininkai

Sportas

Čempionų lyga: Amsterdamo „Ajax“ pergalė ir lygiosios Ukrainoje

Mokslas.IT

Ši nuotrauka – ne klastotė. Tačiau kosmose iki šiol niekas nepasimetė. Kaip?

Naujienos

Aktualu

Ukrainoje sistemiškai užpuldinėjami aktyvistai: įtariama pati teisėsauga

Popiežiaus vizitas Lietuvoje

Aktualu

Lenktynės Panevėžio gatvėse: „klevalapis“ su BMW sudaužė 9 automobilius ir sužeidė žmogų

Sportas

Pabėgėlių gudrybės – savo tikslo siekė bandydami apgauti lietuvius sporto organizatorius

Vardai

Dizainerio Roberto Kalinkino žmona Agnė pagimdė antrą vaiką

Sportas

C.Ronaldo sugrįžimas į Čempionų lygą – su raudona kortele ir ašaromis

Gazas

Lietuviams parodė 2,5 t sveriantį sportinių automobilių „žudiką“, išvystantį 700 AG – „Jeep Grand Cherokee Trackhawk“

Aktualu

Vytauto Didžiojo gimtinės apylinkėse – reikšmingi archeologiniai radiniai

Aktualu

Kaip Rusija naują Donecko separatistų vadą rinko: susodinę banditus į autobusą ir išvežę į Rostovą prie Dono

Verslas

Konkursas „Už darnią plėtrą“: etalonu tapęs verslo kvartalas, iškilęs vietoje duonos fabriko

Pasaulis kišenėje

Garsiausi Lietuvos koldūnai – legenda, telpanti į arbatos šaukštelį

Gazas

Kaip sumažinti nesaugų ir nelegalų alyvos deginimą?

Gyvenimas

Jos mus saugo. Kalėjimo prižiūrėtoja E.Martinkėnaitė: „Filmuose prižiūrėtojai vaizduojami per daug atsipūtę“

Vardai

Vladas Kovaliovas tik po metų atšventė 50-metį: sveikino muzikantai ir mylimoji Indrė Launikonytė

24sek

„urBONUSas“: „Ryto“ šansai patiesti „Žalgirį“ ir labiausiai neįvertintas Lietuvos treneris

Gazas

Vos P.Aršauskui atgavus vairuotojo pažymėjimą, pasipylė „Lamborghini“ pažeidimų vaizdai

Vardai

Petras Gražulis pirmąkart pamatė dukrą: Birutė Navickaitė atsiprašymo taip ir neišgirdo

Gazas

Pavilkijo trasoje paaiškės šių metų Lietuvos autokroso čempionai ir prizininkai

Sportas

Čempionų lyga: Amsterdamo „Ajax“ pergalė ir lygiosios Ukrainoje

Mokslas.IT

Ši nuotrauka – ne klastotė. Tačiau kosmose iki šiol niekas nepasimetė. Kaip?

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką