Dabar populiaru
Publikuota: 2017 spalio 31d. 17:34

Marija Palaikytė apie „Tomo iš Suomijos“ aistrą, neprašančią užtarimo

Filmo „Tomas iš Suomijos“ akimirka
Josef Persson nuotr. / Filmo „Tomas iš Suomijos“ akimirka

Jau kitą savaitę, nuo lapkričio 4–os dienos Lietuvos kinuose pasirodys biografinis filmas „Tomas iš Suomijos“, nušviesiantis drąsaus iliustratoriaus gyvenimą.

„Vyrų mados savaitės“ iniciatorė Marija Palaikytė taip pat prakalbo apie legendinį suomių menininką, Tomą iš Suomijos (Tom of Finland). Priežastis – Tomu iš Suomijos pasivadinęs suomių menininkas išgarsėjo homoerotiniais raumeningų vyrų piešiniais, kurie savo unikaliu stiliumi pakeitė mados ir meno pasaulį.

Organizatorių nuotr./Marija Palaikytė
Organizatorių nuotr./Marija Palaikytė

„Žaviuosi istorijomis, sukuriančiomis laikui nepavaldžią emociją. Kad ir kokia ji būtų. „Tom of Finland“ yra provokacijos ir bekompromisės laisvės simbolis, tapęs tiesioginiu įkvėpimo šaltiniu ir nepakeičiamiems mados grandams, tokiems kaip Jeanui Paului Gaultierui ar Tomui Fordui,“ – teigė Marija Palaikytė.

Radijo laidos „Mados misija su Marija Palaikyte“ autorė žavisi ne tik Tomo iš Suomijos menu, bet ir drąsa: „Mada, kaip ir „Tomo of Finland“ kūryba, ne visada yra patogi ir priimtina, bet ji ir neprašo užtarimo. Ji vertinga, nes atspindi laikmečio problematiką, idėjas, o svarbiausia – kuria emociją, kuri nepalieka abejingų bei tampa įkvėpimo šaltiniu!“

Josef Persson nuotr./Filmo „Tomas iš Suomijos“ akimirka
Josef Persson nuotr./Filmo „Tomas iš Suomijos“ akimirka

Filmas „Tomas iš Suomijos“ – šių metų Suomijos pasirinkimas „Oskarų“ apdovanojimams. Populiarus ir kritikų puikiai vertinamas suomių kino režisierius Dome'o Karukoskio į kino ekranus perkėlė vieną įtakingiausių ir žinomiausių dvidešimto amžiaus gėjų kultūros asmenybių.

Filmas pasakoja apie Touko Laksoneną (akt. Pekka Strang), apdovanotą armijos karininką, grįžtantį namo po kamuojančios ir herojiškos patirties tarnaujant savo šaliai Antrajame pasauliniame kare – tačiau gyvenimas Suomijoje taikos metu pasirodo esąs ne ką paprastesnis. Pokario Helsinkyje vyksta homoseksualų persekiojimas, kai kurie vyrai netgi spaudžiami vesti moterį ir susilaukti vaikų. Touku randa prieglobstį savo mene. Jo darbai, kuriuos išgarsino parašas „Tom of Finland“, tapo tikru išlaisvėjusios kartos simboliu.

Filmą „Tomas iš Suomijos“ galima išvysti menininko kūrybą pristatančiuose specialiuosiuose seansuose kino teatre „Pasaka“ lapkričio 4-7 d.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

07:45
02:10
03:18

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką