Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 24d. 10:55

Martyną Levickį sujaudino sunkiai sergančios mergaitės likimas: „Tos pūslės neišgyja?“

Martynas Levickis ir Ramunė Barbora
Ryčio Šeškaičio nuotr. / Martynas Levickis ir Ramunė Barbora

14-oji „Išsipildymo akcija 2016“ tradiciškai tiesia ranką tiems, kuriems pagalbos reikia labiausiai, telkia visuomenę bendrai misijai – padėti Lietuvos vaikams.

Šiemet akcijos ambasadoriais tapo jauni ir talentingi žinomi šalies žmonės, kurių lūpomis pasakojama, ką kasdien išgyvena sunkiai sergantys mažieji, jų šeimos ir artimieji bei atskleidžiama, ko trūksta iki stebuklo pasveikti.

Herojų istorijas jau pasakojo parolimpietis Mindaugas Bilius, „X Faktoriaus“ finalininkas Aleksas, olimpinė čempionė, plaukikė Rūta Meilutytė. Akcijos ambasadoriumi tapo ir akordeonistas Martynas Levickis.

Pasaulyje sparčiai populiarėjančio M.Levickio gyvenimas sustyguotas minutėmis. 26-erių muzikantas kviečiamas groti garsiausiose scenose, o jo vardas jau žinomas net Pietų Korėjoje. Nors ir beprotiškai užimtas, jaunasis muzikantas sutiko tapti šių metų „Išsipildymo akcijos“ ambasadoriumi ir kviečia padėti jo globojamai sunkia liga sergančiai Ramunei Barborai. „Negaliu skirti tiek laiko, kiek norėtųsi, tačiau man rūpi padėti“, – sakė akordeonistas.

Iš Tauragės kilęs, nuo vaikystės su muzika augęs akordeono virtuozas, pasaulį ėmė stebinti akordeono skambesį pritaikęs populiariajai muzikai, o dabar nusitaikė į klasikinę. „Manau, kad niekada nebuvau pabėgęs nuo simfoninės muzikos. Ji mane lydi visą gyvenimą, nuo pat studijų pradžios“, – pasakojo muzikantas.

Ryčio Šeškaičio nuotr./Martyno Levickio susitikimas su Ramune Barbora
Ryčio Šeškaičio nuotr./Martyno Levickio susitikimas su Ramune Barbora

Su ligoniuke Ramune Barbora ir jos mama Martynas susitiko Vilniaus kongresų rūmuose. Kaip tik čia vyko M.Levickio repeticija su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru. Klasikinės muzikos skambesiai užbūrė 11-metę, o iš arti pamatyti garsiausius Lietuvos simfoninės muzikos atlikėjus buvo neįkainojama patirtis visai „Išsipildymo akcijos“ filmavimo komandai.

Pūsline epidermolize serganti Ramunė Barbora neslėpė džiaugsmo, galėdama visa tai patirti, tačiau akcijos herojukė visą laiką slėpė savo rankutes. Sunki liga jos rankas nusėjo žaizdomis, todėl mergaitė priversta mūvėti pirštines.

Pamatęs Ramunės Barboros rankas, Martynas negalėjo patikėti, kad būna tokių ligų. „Tos pūslės ant rankų niekaip neišgyja?“ – nustebęs klausė muzikantas. Jam buvo skaudu žiūrėti, kad tokia protinga ir graži mergaitė priversta kęsti didžiulius skausmus, o žaizdas slėpti po specialiu būdu pasiūtais drabužiais.

Ryčio Šeškaičio nuotr./Ramunė Barbora Martyno Levickio repeticijoje su orkestru
Ryčio Šeškaičio nuotr./Ramunės Barboros ranka

„Koks aš globėjas, tai Ramunė turėtų globoti. Iš jos reikia semtis motyvacijos ir gyvenimo stiprybės. Ne aš turiu įkvėpti, Ramunė mane įkvepia“, – su šypsena žvelgdamas į mergaitę mintimis dalinosi muzikantas.

Ramunės Barboros liga, įgimta pūslinė epidermolizė, įtraukta į retų ligų sąrašą. Liga pasireiškia sunkiai gyjančių žaizdų atsiradimu nuo menkiausio dirginimo. Mergaitės kūnas – kaklas, nugara, rankos ir kojos – nusėtas didelėmis pūslėmis, kurios ilgainiui subliūkšta. Lieka randai. Akių, stemplės, ausų gleivinės taip pat nusėtos pūslėmis. Jau kelerius metus ligoniukė akių apsaugai nešioja lęšius.

Ryčio Šeškaičio nuotr./Ramunė Barbora Martyno Levickio repeticijoje su orkestru
Ryčio Šeškaičio nuotr./Ramunė Barbora Martyno Levickio repeticijoje su orkestru

Liga sparčiai progresuoja. Mergaitę gydė vaistais nuo epilepsijos, kurių šalutinis poveikis – odos ragėjimas. Suragėjimas leisdavo jai bent kiek atsikvėpti. Šiemet šie vaistai jau nebepadeda. Ligą lydi gretutiniai susirgimai: sąnarių kontraktūros, randinė stemplės stenozė ir randiniai ragenos pažeidimai. Šios ligos gydymo tiesiog nėra: pasaulyje ja serga labai mažai žmonių, o Ramunė Barbora yra vienintelė Lietuvoje serganti tokia sunkia forma.

Ryčio Šeškaičio nuotr./Martyno Levickio susitikimas su Ramune Barbora
Ryčio Šeškaičio nuotr./Martyno Levickio susitikimas su Ramune Barbora

Nors abu mergaitės tėvai dirba, vieniems kovoti su dukros liga – per sunku. Kiekvieną mėnesį jos reikmėms šeima išleidžia apie 200 eurų. Mergaitei reikalingi ne tik vaistai ir tvarsčiai, bet ir kokybiškas maistas, specialūs drabužiai, avalynė. Liga progresuoja, todėl kas mėnesį reikia vis daugiau vaistų ir odos priežiūros priemonių. Taip pat didelę įtaką jos sveikatai turi maisto racionas ir jo kokybė.

„Ramunytei stengiamės pagal galimybę ruošti ekologišką ir pilnavertį bei koloringą maistą. Perkame ne tik parduotuvėse, bet ir pas ūkininkus“, – pasakoja mergaitės mama.

Ramunė negali dėvėti įprastų rūbų. Jos rūbeliai turi būti iš švelnaus audinio ir pasiūti su išorinėmis siūlėmis. „Mes negalime dukrytei pirkti avalynės „ant išaugimo“, nes batai turi pilnai priglusti prie kojytės, kad netrintų, nespaustų. O avalynės viduje taip pat neturi būti siūlių“, – tęsia Ramunės mama.

„Išsipildymo akcijos“ herojukei susidariusių žaizdų gydymui reikalingi tvarsčiai, reikia daugybės kremų ir drabužių, kurie, deja, nekompensuojami. Tai „Dermasilk“ rūbeliai, kojinės, pirštinės, negyvosios jūros kosmetika, „Argosept“, „Cornigel“, „Bepanthen“ tepalai. Visiems šiems poreikiams reikalinga 2000 eurų suma metams. Šeima taip pat trokšta rasti galimybes taikyti užsienyje pripažintus ir dukros tinkamus gydymo būdus.

Ramunę Barborą „Išsipildymo akcija“ globoja jau ne vienerius metus. Mergaitės šeima džiaugiasi apmokėtais genetiniais tyrimais Freiburgo universiteto genetikos klinikoje, nupirktais medicininio šilko rūbais, tvarsčiais, tepalais. Kai Ramunė Barbora negalėjo vaikščioti, akcijos organizatoriai jai nupirko neįgaliojo vežimėlį.

Ramunė, jos šeima ir „Išsipildymo akcijos“ ambasadoriumi, herojės globėju tapęs akordionistas M.Levickis kviečia susiburti visiems geros valios žmonėms ir padėti mergaitei augti.

Martyno ir Vakarės susitikimą žiūrovai televizijos eteryje matys nuo spalio 24 dienos, pirmadienio.

TV3 televizijos ir SEB banko organizuojamas paramos projektas „Išsipildymo akcija“ sėkmingai gyvuoja jau nuo 2003 metų. Daugiau, nei dešimtmetį perkopusi tradicija kasmet ištiesia ranką tiems, kuriems mūsų pagalbos reikia labiausiai. Per akcijos gyvavimo metus geros valios žmonės paaukojo daugiau nei 8 milijonus eurų. Už suaukotas lėšas vaikų globos namų auklėtiniai ir likimo nuskriausti vaikai gavo reikalingą gydymą bei būtiniausią pagalbą. Vaikams nupirkti vaistai, atliktos operacijos, nupirkta medicininė įranga, pagerinta buitis ir suteikta papildoma reabilitacija. „Išsipildymo akcija“ pavirto į reiškinį, kuris tapo žinomas ir mylimas daugelio Lietuvos žmonių – ji tapo mūsų visų. Kasmet visuomenė buriama bendriems tikslams, bendrai misijai padėti Lietuvos vaikams.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką