Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 17d. 13:09

Martynas Tyla: man gėda dėl šou pasaulio atstovų, kurie įžengė į politikos olimpą

Martynas Tyla
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Sashos Son(g) vadybininkas Martynas Tyla.

Martynas Tyla – ekstravagantiškas muzikos grupių prodiuseris laidoje „Kodas N97“ atsirado neatsitiktinai. Laidos kūrėjai ieškojo įdomių, talentingų ir kūrybingų žmonių, o Martynas Tyla – ne išimtis.

Dalyvaudamas laidoje „Kodas N97“ turi galimybę pristatyti save taip, kaip pats nori, leisti visuomenei artimiau susipažinti su savo šeima, aplinka, draugais. Ar per tiek metų pramogų versle vis dar yra apie ką pasakoti žiūrovams? Kodėl sutikai dalyvauti realybės šou „Kodas N97“ ?

Manau, kad tai yra puiki galimybė parodyti, kaip iš tikrųjų dirba muzikos prodiuseriai. Galbūt žmonės, pamatę mano darbo užkulisius ir gyvenimo momentus, nebemanys, kad mes ir atlikėjai gyvenam kaip turtuoliai, ir, tikiuosi, supras, jog esame tokie patys mirtingieji, dirbantys sunkų darbą. Žinoma, iš verslo uždirbdami saviems gyvenimo poreikiams. Na, o kokie tie poreikiai, manau, visi pamatys stebėdami realybės šou „Kodas N97.

Manau, jei gatvėje paklausčiau dešimties žmonių, kas buvo pirmojo realybės šou Lietuvoje nugalėtojas, turbūt nė vienas man neatsakytų. Nors aš ir pats to nepamenu.

Kaip manai, ar dalyvavimas realybės šou padeda išpopuliarėti? Kodėl žmones traukia įvairūs realybės dokumentijos projektai, ar visuomenei jie yra įdomūs?

Galiu drąsiai teigti, kad lietuviškos televizijos realybės šou dalyviai labai greitai tapdavo populiarūs, bet taip pat greitai visi juos užsimiršdavo. Manau, jei gatvėje paklausčiau dešimties žmonių, kas buvo pirmojo realybės šou Lietuvoje nugalėtojas, turbūt nė vienas man neatsakytų. Nors aš ir pats to nepamenu. O visuomenei visą laiką bus įdomu knaisiotis po svetimus patalus. Kol tai bus įdomu, realybės šou televizijoje gyvuos.

 Ar „Kodas N97“ yra vienintelis realybės šou, prie kurio teko prisidėti, dalyvauti? O galbūt taviškis darbas primena tikrą realybės šou?

Tai pirmasis realybės šou, kuriame tenka dalyvauti. Nors, gerai pagalvojus, mūsų visų gyvenimai yra patys tikriausi realybės šou, o darbas  – tai tik dar viena sudedamoji šio šou dalis.

Tu esi vienas iš laidos dalyvių, kuris daug keliauja ir rengia reportažus įvykių vietoje. Kasdien galime stebėti iš pažiūros itin aktyvų tavo gyvenimą. Ar įsivaizduoji save televizijoje?

Prieš kokius trejus metus net nemaniau, kad galėčiau pasirodyti televizijoje. Tačiau dabar neatsisakau, kai gaunu pasiūlymą dalyvauti laidoje ar pakomentuoti kokį nors įvykį. Taip tikiuosi, kad mano išsakyta nuomonė bus suprasta teisingai ir pasieks žiūrovą. Tačiau visą laiką pagalvoju, ar neperlenksiu lazdos, jei per dažnai rodysiuos žydruosiuose ekranuose. Neduok Dieve, jei populiarumu televizijoje aplenksiu Seimo pirmininką. Tada iš karto turėsiu pretenduoti į prezidento postą. Bet kol kas man tai negresia. Nors niekada negali žinoti!

Ne paslaptis, kad jaunystėje buvai profesionalus plaukikas, kaip atsitiko, kad nebetęsei sportininko karjeros ir panirai į muzikos vandenis?

Deja, sportą teko aukoti tik dėl to, kad turėčiau iš ko gyventi. Po Lietuvos nepriklausomybės atgavimo dar dvejus metus rimtai sportavau, tačiau sugriuvus sporto sistemai neliko trenerių ir t. t. Nesinorėjo laukti, kol atsiras veiklos vien tam, kad galėtum gyventi kaip normalus žmogus. Nutariau nerti į muzikos vandenis, kur tuo metu turėjau pažįstamų žmonių, ir pats pradėjau dirbti diskžokėjumi, organizuodavau diskotekas su Arnu Klivečka ir Rimu Šapausku. Taip pamažu įsivėliau į lietuviško pramogų verslo pasaulį.

Kas yra geras prodiuseris? Ar tai tik įvairūs vakarėliai, gastrolės po užsienį ir šlovės laurai? Kaip tapti prodiuseriu?

Prodiuserio darbas panašus į bet kurį darbą verslo įmonėje ar banke. Turi mokėti skaičiuoti, suprasti rinkodaros taisykles, o dažnai ir jas pats kurti, privalu turėti gerą nuojautą. Žinoma, reikia sėkmės. Labai svarbu mokėti derinti darbą ir linksmybes – kitaip geru prodiuseriu niekada netapsi. Laurai ir šlovė turi atitekti atlikėjui, nes kitaip prodiuseris gali pats tapti atlikėju žvaigžde. Prodiuseris privalo būti matomas, tačiau ne per daug, nes kitaip gali tapti tik savo asmeniniu prodiuseriu.

Ar visi atlikėjai pačiam tikrai patinka? Ar pats mėgti tą muziką, kurią groja tavo globojami atlikėjai?

Be abejonės, turi patikti. Net neįsivaizduoju, kaip galima dirbi su nemėgstamu produktu, nebent labai geras uždarbis. Aš gerbiu žmones, su kuriais dirbu. Grupė „Empti“ – lietuviškos muzikos briliantas, kurių muzika tiesiog užburia ir pakelia mintimis į dangų. Ačiū Pauliui! Giedrės balsas dieviškas. Giedre, tu nuostabi! O naujausias radijo singlas „Keturi milimetrai“ yra fantastiškas kūrinys, kurį privalo išgirsti kiekvienas Lietuvos gyventojas.

Atlikėjas Sasha Song yra dainininkas, kuris anksčiau ar vėliau taps didele pasaulio žvaigžde. Būdamas šalia jo, aš supratau, ką reiškia dirbti su talentingu žmogumi. Jis geba išsisukti iš bet kokios situacijosper koncertą.

Grupė SEL –  atskira istorija. Su šiais talentingais žmonėmis perėjau ir ugnį, ir vandenį. Tai neįvertinama patirtis ir daugybė gerų atsiminimų.

ATLANTĄ (Elena Puidokaitė) kadaise pakviečiau į grupę „Pagalvėlės“, vėliau ji solinės karjeros siekė savarankiškai, o dabar vėl dirbame kartu. Tai žmogus, su kuriuo vienas kitą suprantam iš pusės žodžio.

Ko reikia atlikėjui, kad juo susidomėtų Martynas Tyla?

Charizmos.

Ar turi autoritetų? Kokios grupės prodiuseris norėtum būti?

Mano autoritetas SIMON FULLER ! Štai su kuo norėčiau padirbėti! Žinoma, norėčiau dar padirbėti su Robbie Williamsu, George'u Michaelu ir tikrai dar ne vienu žinomu atlikėju.

Koks įspūdingiausias renginys, kuriame teko dalyvauti?

Jamiroquai koncertas ir „Eurovizija 2009“ – tai renginiai, kurių aš niekada nepamiršiu.

Kokie prodiuserio darbo pranašumai ir trūkumai?

Pranašumas tai, kad gali pamatyti daug kultūrinių renginių nemokamai. O trūkumas– laiko stoka likusiam gyvenimui.

Kai aš papasakoju kolegoms iš užsienio, kokius mes turime mokėti mokesčius, jie užduoda klausimą: „Tai kaip jūs išgyvenate?" Ką gali atsakyti į tokį klausimą?

Vadovauji muzikos klubui, organizuoji tikro garso koncertus. Ar yra paklausa? Išgyvename sunkmetį – ar žmonės vis dar linksminasi klubuose?

Koncertų ir renginių paklausa labai smarkiai sumažėjo. Daug koncertų vyksta pustuštėse salėse arba iš viso neįvyksta. Tokia situacija yra visoje Lietuvoje. Krizė ir valstybės mokesčių politika muzikos pasaulį tiesiogine prasme baigė išprievartauti. Valstybės veiksmai mus grąžino į tamsiųjų 90-ųjų pradžią.

Šiuo metu tenka daug keliauti po Rytų ir Vakarų valstybes. Visur domiuosi, kokia situacija užsienio valstybėse, ir drąsiai galiu pasakyti, kad kultūra, menas ir pramogų pasaulis niekur nėra taip prispaustas kaip Lietuvoje. Kai aš papasakoju kolegoms iš užsienio, kokius mes turime mokėti mokesčius, jie užduoda klausimą: „Tai kaip jūs išgyvenate?" Ką gali atsakyti į tokį klausimą?Galiu pasakyti, kad man labai gėda dėl šou pasaulio atstovų, kurie įžengė į politikos olimpą. Pažiūrėsim, kaip jie jausis, kai teks iš to olimpo nusileisti į pramogų vandenis.

Koks yra vilniečių muzikinis skonis? Ar labai skiriasi nuo kitų miestų? Ar iš tiesų vilniečiai išlepę ir kaprizingi?

Miestų auditorija, ypač sostinės publika, – pati įnoringiausia, bet taip jau yra visame pasaulyje, kad sostinės diktuoja madą. Ne paslaptis, kad dažnai koncertai mažuose miesteliuose būna malonesni. Nors dalyvauja mažiau žmonių, nuoširdumo daug daugiau.

Dažnai sakoma, kad Lietuva yra provinciali šalis. Ar ir tu taip manai?

Deja, bet taip. Gal tik Vilnius yra arčiau Europos.

Tik ką grįžai iš kelionių po Rusijos platybes. Laidoje netrukus pasirodys tavo vaizdo dienoraščiai. Kokie įspūdžiai? Ar neatrodo, kad buvai pakliuvęs į praeitį?

Sutinku, Rusijoje daug kur gali pasijusti taip, lyg būtum grįžęs dešimtmečiu atgal. Tačiau Rusija yra kontrastų šalis, nes ir ten galima išvysti daug vakarietiškų dalykų. Kuo daugiau lankomės Rusijoje, tuo labiau ši šalis pradeda patikti. Žmonės ten atrodo nuoširdesni, paprastesni ir dėkingesni, ko apie mus, lietuvius, tikrai negaliu pasakyti. Man jau dabar aišku, kad Sashą Song Rusijos auditorija įvertino palankiai. Jeigu Dievas duos jėgų ir sveikatos, (nes norint atlaikyti rusiško šou maratoną, jos tikrai prireiks), jis Rusijoje tikrai suspindės kaip didelė žvaigždė.

Temos: 1 Martynas Tyla

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

V.Putino pinigine vadinamas R.Abramovičius gali prašyti Lietuvos pilietybės ir turėtų teisę ją gauti

Aktualu

Dvigubos žmogžudystės byla Kaune: kūnus slėpė kieme, vieną iš aukų kankino elektrošoku

Vardai

Menininkas Donatas Dubauskas su valtorniste Greta į savo vestuves atriedėjo didžiaračiais dviračiais

Aktualu

„MG Baltic“ byla: kaltinamieji sako nesuprantantys visų kaltinimų, bet teisme kalbės

Vardai

Milijonieriumi vadinęsis Aaronas Perezas už nepilnamečių pornografijos laikymą atsidūrė JAV kalėjime

Aktualu

Prahos pavasario įvykiai iki šiol skaldo Čekijos ir Slovakijos visuomenes

Gyvenimas

Gydytoja pateikė faktų apie karvės pieno poveikį sveikatai: „Jo nereiktų gerti nei vaikams, nei suaugusiesiems“

Sportas

J.Lasickas atsisveikina su „Žalgiriu“ ir žengia A.Novikovo pėdomis

Aktualu

„Novičiok“ apsinuodijęs britas vėl paguldytas į ligoninę dėl regos sutrikimo

24sek

Kauną į Panevėžį išmainęs P.Valinskas atskleidė, kokio vaidmens tikisi „Lietkabelyje“

Vidury miškų, toli nuo žmonių ūkininkaujanti pora Baltarusijoje

Vardai

„Man-go“ lyderė Rima Petrauskytė laukiasi kūdikio

Verslas

STT: bendrovės „Klaipėdos energija“ veikloje trūksta skaidrumo

Pasaulis kišenėje

Ekspedicija „Baidarė upėje“: 230 kilometrų Nerimi

Aktualu

Danijos spauda: nepasiturintys lietuviai atvyksta pas mus daryti nusikaltimų

Gyvenimas

Ekspertai: priklausomybė nuo apsipirkinėjimo turėtų būti pripažinta psichine liga

Vardai

Žuvimi Palangoje prekiaujanti P.Gražulio dukros mama Birutė: „Geriausi pirkėjai – rusai“

Aktualu

Ataka Kabule baigėsi, užpuolikai nukauti

Kultūra

Jogintė Bučinskaitė: „Re:formatų“ festivalis ir protestų anticiklonai

Verslas

CVbankas.lt: finansinės technologijos tampa viena perspektyviausių karjeros krypčių, darbuotojų ieško ir „Revolut“

Naujienos

Aktualu

V.Putino pinigine vadinamas R.Abramovičius gali prašyti Lietuvos pilietybės ir turėtų teisę ją gauti

Aktualu

Dvigubos žmogžudystės byla Kaune: kūnus slėpė kieme, vieną iš aukų kankino elektrošoku

Vardai

Menininkas Donatas Dubauskas su valtorniste Greta į savo vestuves atriedėjo didžiaračiais dviračiais

Aktualu

„MG Baltic“ byla: kaltinamieji sako nesuprantantys visų kaltinimų, bet teisme kalbės

Vardai

Milijonieriumi vadinęsis Aaronas Perezas už nepilnamečių pornografijos laikymą atsidūrė JAV kalėjime

Aktualu

Prahos pavasario įvykiai iki šiol skaldo Čekijos ir Slovakijos visuomenes

Gyvenimas

Gydytoja pateikė faktų apie karvės pieno poveikį sveikatai: „Jo nereiktų gerti nei vaikams, nei suaugusiesiems“

Sportas

J.Lasickas atsisveikina su „Žalgiriu“ ir žengia A.Novikovo pėdomis

Aktualu

„Novičiok“ apsinuodijęs britas vėl paguldytas į ligoninę dėl regos sutrikimo

24sek

Kauną į Panevėžį išmainęs P.Valinskas atskleidė, kokio vaidmens tikisi „Lietkabelyje“

Vidury miškų, toli nuo žmonių ūkininkaujanti pora Baltarusijoje

Vardai

„Man-go“ lyderė Rima Petrauskytė laukiasi kūdikio

Verslas

STT: bendrovės „Klaipėdos energija“ veikloje trūksta skaidrumo

Pasaulis kišenėje

Ekspedicija „Baidarė upėje“: 230 kilometrų Nerimi

Aktualu

Danijos spauda: nepasiturintys lietuviai atvyksta pas mus daryti nusikaltimų

Gyvenimas

Ekspertai: priklausomybė nuo apsipirkinėjimo turėtų būti pripažinta psichine liga

Vardai

Žuvimi Palangoje prekiaujanti P.Gražulio dukros mama Birutė: „Geriausi pirkėjai – rusai“

Aktualu

Ataka Kabule baigėsi, užpuolikai nukauti

Kultūra

Jogintė Bučinskaitė: „Re:formatų“ festivalis ir protestų anticiklonai

Verslas

CVbankas.lt: finansinės technologijos tampa viena perspektyviausių karjeros krypčių, darbuotojų ieško ir „Revolut“

Vardai

Atgal į mokyklą

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką