Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Meilė ir pinigai: jei tikrai myli, dalybų „čia tavo, čia mano“ nebelieka

Ramunė Pajuodytė.
G.Kropio nuotr. / Ramunė Pajuodytė-Milašienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Sveika, Ramune. Kelis metus draugauju su vaikinu. Aš studijuoju ir nuomojuosi kambarį, o jis jau dirba ir gyvena savo bute, tiesa, pirktame už paskolą. Mano vaikinas vis klausia, kada kraustysiuosi pas jį gyventi, o aš vis delsiu. Jis užima aukštas pareigas, bet mane kažkaip trikdo jo statusas ir geresnė materialinė padėtis. Jei eičiau pas jį gyventi, negalėčiau mokėti pusės jo paskolos. Aišku, jis ir neturi to omenyje, kviesdamasis mane pas save. Bet tuomet turbūt jausčiau diskomfortą ir nejausčiau, kad tai mano namai. Nežinau, kaip pasielgti, gal galit ką patarti? Jolanta.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Sveika, Jolanta. Perskaičiusi tavo laišką iškart pastebėjau, kad tu nekeli klausimo, ar nori gyventi kartu su draugu, o svarstai apie bendrą judviejų gyvenimą visų pirma ekonominiais terminais. Iš kur ateina tokia tavo nuostata, kad finansiniai poros indėliai į būstą turi būti vienodi? O gal tu tiesiog dar nesi pasiruošusi gyventi kartu, ar apskritai nesi tikra dėl šio žmogaus?

Svarstai apie bendrą gyvenimą ir bendrus namus, tarsi ketindama gyventi pas svetimą žmogų, o ne su draugu. Jei tau kyla tokios abejonės, galbūt nejauti, kad jūsų santykiai yra tikrai artimi? Ar tu jauti jūsų nelygybę vien dėl to, kad jis turi daugiau pinigų ir užima aukštas pareigas? Juk už to statuso ir užimamų pareigų yra žmogus…

Namų jaukumą kursto ne pinigai

Svarbu ne pinigų kiekis, o tai, kad abu žmonės norėtų kurti ir puoselėti bendrų namų jausmą ir harmoningus santykius tuose namuose.Sutinku su tavim, kad geriausiai gyventi kartu, kai nei vienam nereikia jaustis išlaikomam. Kita vertus, kai žmonės myli vienas kitą, savaime pradingsta skirstymas „čia tavo, čia mano“, ir nesunku dalintis finansais. Be to, ateis toks laikas, kai tu jau nebestudijuosi ir uždirbsi. Galų gale svarbu ne pinigų kiekis ar lygūs indėliai į namus, o tai, kad abu žmonės norėtų kurti ir puoselėti bendrų namų jausmą ir harmoningus santykius tuose namuose.

 Juk tu gali prisidėti prie jūsų namų jaukumo ne pinigais. Manau, tau tiesiog reikia daugiau laiko, kad galėtum aiškiau suvokti savo tikruosius jausmus tam žmogui, dabartinius poreikius ir norus. Tada ir nuspręsi, ar jis tau brangus ir artimas taip stipriai, kad galėtum paaukoti, pamiršti savo nuostatas. Galų gale, kodėl tau atvirai nepasidalinus su juo savo jausmais dėl tos turtinės nelygybės? Galbūt jo reakcija išsklaidytų tavo abejones. Sėkmės! 

Norite paklausti Ramunės? Klauskite: santykiai@15min.lt 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką