Dabar populiaru
Publikuota: 2021 birželio 13d. 18:47

Menininkas A.Gataveckas siūlo LGBT eitynes surengti Alytuje: kreipiasi į merą

Algirdas Gataveckas, LGBT eitynės Vilniuje
15min klijuotė / Algirdas Gataveckas, LGBT eitynės Vilniuje
Prieš mėnesį paskelbta apie LGBTQ+ bendruomenės planuojamas eitynes Kauno mieste, tačiau galiausiai savivaldybė leidimo organizatoriams nesuteikė. Į tai sureagavęs žinomas menininkas, alytiškis Algirdas Gataveckas pasiūlė alternatyvą – eitynes rengti Alytuje. Jo manymu, miestas tapo puikia vieta įvairioms šeimoms, o ir erdvių eisenai taip pat turi.

Vos prieš kelias dienas LGBTQ+ bendruomenė sulaukė liūdnos žinios iš Kauno savivaldybės administracijos – jiems nesuteiktas leidimas rengti eitynių. Kaip argumentavo savivaldybės atstovas Paulius Keras, tai susiję su skirtingose atkarpose vykdomais infrastruktūros atnaujinimo darbais ar tuo, kad eitynės sukeltų „neproporcingai didelių nepatogumų“ gyventojams.

„Pagal įstatymus negalime riboti saviraiškos laisvės ir drausti tokių eitynių. Savivaldybė nėra nei už, nei prieš tokį renginį, tačiau pirmiausia turime užtikrinti ir pasirūpinti visų kauniečių bei miesto svečių saugumu“, – ketvirtadienį perduotame komentare teigė Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas P.Keras.

Po šio sprendimo netrūko įvairių nuomonių – dalis Kauno savivaldybę palaikė arba smerkė, o dar kiti klausė, kurioje vietoje visgi galėtų vykti eitynės? Panašų klausimą iškėlė ir menininkas Algirdas Gataveckas, kuris siūlo LGBTQ+ bendruomenei susirinkti Alytuje.

„Matote, galima sakyti, kad mes kuriame miesto identitetą ir su komunikacijos ekspertais išanalizavome, jog Alytus yra šeimos miestas. Visa mūsų komunikacija ant to pastatyta, ta linkme buvo padaryta ir stiliaus knyga. Tarybos nariai patvirtino oficialų miesto ženklą.

Todėl pagalvojome – jei Kaunas atmetė LGBT eitynių idėją, tai Alytus galėtų tai puikiai perimti“, – įsitikinęs menininkas.

Alytaus m. savivaldybės nuotr./Alytus
Alytaus m. savivaldybės nuotr./Alytus

A.Gataveckas mano, kad šis miestas yra puiki vieta surengti tokio tipo renginį. Anot jo, čia ne tik graži gamta, bet ir tam tinkami ženklai, o ypatingai prieš kelerius metus iškilęs „Alytus-myliu“.

„Pagalvojau, kad tas ženklas susiveda į bendrą konceptą, todėl tai galėtų būti labai gražus žingsnis ir iš mero pusės. Tiek žurnalistų, tiek mūsų komentuota, tačiau meras kol kas nekomentuoja to klausimo.

Aš apskritai nežinau jo požiūrio į žmogaus teises. Man pačiam svarbios žmogaus teisės ir nėra gėda siūlyti tokius pasiūlymus“, – 15min kalbėjo A.Gataveckas.

O kaip dėl dalyvių apsaugos? Algirdas įsitikinęs, kad Alytaus policijos pareigūnai tokioms situacijoms pasiruošę: „Nors neturiu tokios informacijos, bet galvoju, kad tai tikrai nebūtų ta problema, kurios negalėtume išspręsti.“

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Algirdas Gataveckas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Algirdas Gataveckas

Po savo įrašo feisbuke su pasiūlymu Alytuje rengti eitynes Algirdas netrukus sulaukė ne tik palaikymo, bet ir pasipiktinusių žinučių. Tačiau dėl to jis nepyksta, nes mano, kad kiekvienas žmogus ateina iš skirtingų aplinkų su vis kitokiomis vertybėmis. Jo manymu, kai kurie žmonės paprasčiausiai per mažai domisi žmogaus teisėmis.

„Būna piktybiškų, kenkėjiškų žmonių, kurie bet kokia tema nori išsilieti. Bet aš viską suprantu, nes tai yra asmeniškai tų žmonių galvoje, ir tegul jie tai turi.

Galvoju, kad eitynės svarbios tam, kad nebūtų neapykantos, priimtų žmones tokius, kokie jie yra. O taip pat ir dėl darbo sąlygų, kad jos būtų vienodos, nes sužinojus, jog žmogus iš LGBT bendruomenės, jis patiria mobingą darbo vietoje. Net nekalbu, kad nuo vaikystės jie yra žeminami. Tokie psichologiniai dalykai atsiliepia žmogaus gyvenimui“, – pastebi A.Gataveckas.

Menininkas pabrėžia, kad LGBT bendruomenės nereikia ignoruoti, o atvirkščiai – kuo daugiau padėti. Jį pykdo ir žmonių požiūris dėl bandymų juos uždaryti namuose ir niekur neišleisti.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Vilniuje rengiamos LGBT eitynės už lygybę
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Vilniuje rengiamos LGBT eitynės už lygybę

„Toks jausmas, kad į gardus jie kažkur suleisti ir uždaryti. Tokiame amžiuje gyvename. Galima sakyti, kad LGBT žmonėms turime kažkokią nusistovėjusią neapykantą. Taip neturėtų būti. Mes vis tiek turime kažkaip tobulėti ir išspręsti šiuos klausimus“, – svarsto jis.

Dėl A.Gatavecko idėjos 15min susisiekė ir su Alytaus miesto meru Nerijumi Cesiuliu, tačiau jis teigė, kad apie šiuos pasiūlymus dar negirdėjo ir daugiau pasakyti galės artimiausiomis dienomis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką