Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 8d. 10:14

Menininkė Agnė Kišonaitė į Egiptą gabens gintarinę širdį: kviečia prisidėti visus jų turinčius

Menininkė Agnė Kišonaitė į Egiptą gabens gintarinę šird
Asmeninio albumo nuotr. / Menininkė Agnė Kišonaitė į Egiptą gabens gintarinę šird

Po Egipto saule jau gruodį ims tviskėti menininkės Agnės Kišonaitės sukurta širdis. Ji bus sulipdyta iš smulkių gintarėlių, rastų Lietuvos pakrantėje. Šiuo metu širdį kurianti menininkė kviečia visus, turinčius šio Baltijos aukso, prisidėti prie projekto. Tad jei jūsų stalčiuje dūla saujelė pajūryje po audros surinktų gintarėlių, juos galite padovanoti kilniam tikslui.

A.Kišonaitė prieš kurį laiką sulaukė egiptiečių siūlymo dalyvauti projekte ir sukurti širdį, kuri atspindėtų šalį. Egiptiečiai tokį projektą rengia jau antrus metus ir patys iš šalių pasirenka po vieną menininką. Projekto idėja – taika pasaulyje. Sukurtos širdys statomos ant marmurinio postamento, dedamos po stikliniu gaubtu, įkurdinamos tarsi memoriale, muziejuje po atviru dangumi. Apšviestos kaitrios Afrikos saulės šios širdys unikalioje aplinkoje atsiskleidžia itin ypatingai.

Youtube nuotr./Memoriale įkurdintos širdys.
Youtube nuotr./Memoriale įkurdintos širdys.
Youtube nuotr./Memoriale įkurdintos širdys.
Youtube nuotr./Memoriale įkurdintos širdys.

„Gavusi tą kvietimą galvojau, kad būtų smagu sugalvoti širdį iš kažko, kas šaliai būdinga, taip natūraliai ir pagalvojau apie gintarėlius. Dar nuoširdžiau, jei juos pavyktų surinkti iš žmonių. Čia net nereikia rinkti, jų arba turi, arba ne. Juk klaipėdiečiai po kiekvienos audros eina pasivaikščioti, renka gintarėlius. Jau gaunu po vieną kitą maišelį, kuriame po gerą saują gintarų.

Sulaukiau žinučių, kai kurie žmonės rašė, kad specialiai ėjo prie jūros parinkti gintarėlių. Smagu, kad yra neabejingų žmonių, kad patiko idėja. Sulaukiau palaikymo žinučių. Man parašė ir gintaro apdirbėjai, žadėjo, kad jei pritrūks, prisidės. Su jais konsultuosiuosi, kaip gintariukus sulipdyti. Kitiems kūriniams turiu savo technikas, kaip klijuoti, o gintaras man nepažįstama medžiaga. Mano idėja, jei pavyks, suklijuoti širdį be jokių karkasų, kad ji ryškioje saulėje, gražiame apšvietime persišviestų“, – 15min pasakojo menininkė, kviečianti norinčius prisidėti prie projekto. Iki lapkričio 10 dienos gintarėlius Vilniuje galima perduoti socialiniame tinkle susisiekus su pačia menininke ir sutarus vietą, o Klaipėdoje – nunešus į „Anikės“ kavinę.

A.Kišonaitės nuotr./Agnė Kišonaitė į Egiptą gabens gintarinę širdį.
A.Kišonaitės nuotr./Agnė Kišonaitė į Egiptą gabens gintarinę širdį.

Šiuo metu menininkė baigia braižyti širdies projekto eskizus ir kibs į darbus – ims lipdyti gintarinę širdį, kuri gruodžio pradžioje iškeliaus į Šarm aš Šeichą, kur ir vyks projektas.

A.Kišonaitė sako turėsianti išspręsti ir muitinės rebusą – sužinoti, kaip gintarinis projektas gali saugiai keliauti iš vienos šalies į kitą.

„Teks išsiaiškinti, kaip galiu gabenti gintarą į Egiptą. Skulptūra nėra didelė, bet yra muitinės dalykai, kad nebūtų siurprizų atėjus su lagaminu, pilnu gintarų“, – juokiasi A.Kišonaitė.

Į Egiptą menininkė keliaus su visa šeima – trijų su puse mėnesio mažyle, kurią maitina pati, dvejų metų sūneliu, vyru ir savo mama.

„Dukrytė keliaus kartu, nes maitinu. Kadangi negaliu vykti viena, vykstame visa šeima. Vyresnėlis gerai kalba, jam tai bus ketvirta tolimesnė kelionė. Jis kartu su mano projektais jau buvo Stokholme, Prahoje, Dubajuje. Keliauja nuo dviejų mėnesių. Gruodžio pradžioje išvykstame ir būsime dvi savaites. Galima daryti dvejopai – galima širdį kurti projekto vietoje, galima atsivežti. Kadangi gaminsiu iš specifinės medžiagos, nusprendžiau daryti Lietuvoje ir vežtis pagamintą daiktą“, – pasakojo menininkė, turėsianti galimybę išvysti Egipto prezidentą. Gruodžio 17 dieną vyks oficialus memorialo atidarymas, kuriame dalyvaus ir šalies lyderis Abdelis Fattah el-Sisi.

Youtube nuotr./Memoriale įkurdintos širdys.
Youtube nuotr./Memoriale įkurdintos širdys.

Moteris šiai progai ketina pasisiūti stilizuotą, lietuviškais motyvais padabintą, kostiumą.

„Tai puiki proga gražiai pristatyti Lietuvą“, – sako menininkė.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

04:17
01:26
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką