Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 rugpjūčio 21d. 10:49

Menininkė Jolita Vaitkutė išleido šimtmečiui skirtus džemperius

Jolita Vaitkutė
Nerijaus Kuzmicko nuotr. / Jolita Vaitkutė
Per paskutinius metus ne vieną instaliaciją lietuvybės tema sukūrusi menininkė Jolita Vaitkutė išleidžia rūbus skirtus šimtmečiui. Keturių skirtingų džemperių seriją „Težydi“ puošia J.Vaitkutės sukurtos Jono Basanavičiaus, Žemaitės ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio portretų interpretacijos.

Dar paauglystėje J.Vaitkutė yra kūrusi vienetinius džemperius, o būdama šešiolikos išleido marškinėlius su Jurgio Mačiūno ir M.K.Čiurlionio portretais. Tuomet pirmą jaunosios kūrėjos drabužių seriją finansavo tėtis. Rūbų serija „Težydi“ atsirado, kaip natūrali kelis metus menininkės puoselėtos šimtmečio asmenybių temos tąsa.

„Norėjau tuos veidus parodyti visai kitaip, nei esame pratę juos matyti nespalvotose nuotraukose. Visos šios istorinės asmenybės gyveno spalvingus ir įvairius gyvenimus. Mus pasiekusios oficialios detalės apie juos yra tik mažytė dalis, to, kokie jie buvo tikrovėje. Su manimi šie veidai gyvena jau ilgą laiką. Jaučiu didelę atsakomybę savaip interpretuodama jų bruožus ir suteikdama jiems spalvas. Tikiuosi, kad šios trys istorinės asmenybės tokiu būdu dar kartą apkeliaus visą žemę. Jie ne tik keitė istoriją būdami gyvi, savo idėjomis ir palikimu jie daro tai iki šiol“, – sako J.Vaitkutė.

Nerijaus Kuzmicko nuotr./Jolita Vaitkutė
Nerijaus Kuzmicko nuotr./Jolita Vaitkutė

Seriją „Težydi“ sudaro keturi juodi džemperiai su klasikinėmis jau seniai tapusių asmenybių nuotraukų interpretacijomis. „Težydi įkvėpimas“ įkūnija liepsnojančią laisvės ir tautiškumo idėjų kibirkštį, kurios simboline ikona yra J.Basanavičius.

„Težydi mintys“ – minimalistinė juodai balta to paties portreto variacija simbolizuojanti minčių žemėlapį, kurio kontūrais keliaujama link naujos kūrybos. Ryškiomis spalvomis nusidažiusi Žemaitės skara ant „Težydi atgimimas“ džemperio, tai naujų potėpių ieškojimas mūsų istorijoje. Kitoks rašytojos portretas kviečia atgimti ir į seniai pažįstamus veidus pažvelgti iš dabarties perspektyvos, rašoma pranešime spaudai.

Nerijaus Kuzmicko nuotr./Jolita Vaitkutė
Nerijaus Kuzmicko nuotr./Jolita Vaitkutė

„Težydi pokytis“ su M.K. Čiurlionio portreto interpretacija kalba apie iki šiol žmonių sąmonę transformuojančią genijaus kūrybą. Jo darbai ne tik patys keičia, bet ir įkvepia kitus keisti realybę.

Idėją ir drabužio dizainą kūrėja įgyvendino su rūbų prekiniu ženklu „briedisTu“.

Idėjos bendraautoriai Gustas ir Ignas Klėjai šį prekės ženklą vysto jau kelerius metus. Originaliais brolių iš Lazdijų džemperiais su briedžio atvaizdu yra puošęsi ir nemažai žinomų žmonių, o Andrius Mamontovas jų džemperį pasirinko kaip vieną sceninių drabužių savo jubiliejiniam koncertui.

„Stengiamės sujungti gamtos natūralumą, kuris mums labai svarbus, su šiuolaikiniu miesto stiliumi. Po pirmų susitikimų su Jolita išsikėlėme tikslą, kad „Težydi“ taip pat turi pasiekti viso pasaulio lietuvius ne tik rūbais, bet ir savo nešama žinute“, – teigia broliai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 1 Jolita Vaitkutė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

00:35
08:08
20:36

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką