Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 23d. 15:25

Menų fabrike „Loftas“ svečiuosis vokiškas filmas „Tamsioji pusė“

Filmas „Tamsioji pusė“
Organizatorių nuotr. / Filmas „Tamsioji pusė“

Menų fabrikas „Loftas“ ir Goethe’s institutas pristato filmų seriją „GOETHE SVEČIUOSE“ ir paskutiniais mėnesio trečiadieniais visus kviečia mėgautis geru vokišku kinu. Visi filmų seansai – nemokami, originalo kalba su lietuviškais subtitrais.

Projektas kviečia pasinerti į nišinių filmų seriją, kur karaliaus popkultūros pamėgti žanrai ir džiugins kitoniškumo išsiilgusių filmų aistruolių akis. Industrinė „Lofto“ aplinka puikiai atspindės Berlyno dvasią, kur kiekvienas ją aptiks nemokamuose kino seansuose.

Šį trečiadienį žiūrovai galės mėgautis daug apdovanojimų pelniusiu režisierės Frauke Finsterwalder vaidybinio filmo debiutu – „Tamsioji pusė“.

Filmo veiksmas vyksta tarytum iš laiko tėkmės iškritusioje Vokietijoje. Čia nuolat šviečia saulė, vaikai dėvi mokyklines uniformas, policininkai – meškinų kostiumus, o pedikiūrininkai pagyvenusioms damoms dovanoja sausainius.

Tačiau už šio paralelinio pasaulio grožio tyko praraja, kurios link ir veda šis filmas. Režisierė F.Finsterwalder su didžiule poetine jėga rodo somnambuliško grožio pasaulį, tuo pačiu metu užburiantį ir išsklaidantį kerus. Tai tikrai ne realizmas. Ir jei nebūtų taip žiauru, būtų baisiai juokinga.

Filmo „Tamsioji pusė“ režisierė F.Finsterwalder teigia, kad vokiečiai be perstojo save kritikuoja ir kankina negatyviomis mintimis. Jos filmas nuo kitų vokiškų kino juostų skiriasi gausia spalvų gama, taip režisierė siekia atsikratyti tautos išugdyto melancholijos jausmo.

„Tamsioji pusė“ – šį trečiadienį menų fabrike „LOFTAS“. Filmo pradžia: 20val.

Kiti filmų seansai: gegužės 29 d. – „Oh Boy“ (Oh Boy, rež. Janas Ole Gersteris, 2012 m.).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:38
07:04
00:24

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką