Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 20d. 21:10

Metų mados įvykis: išsipuošę svečiai atvyko į Juozo Statkevičiaus kolekcijos pristatymą

Trečiadienio vakarą į Vilniaus „Litexpo“ skubėjo išsipuošę mados mylėtojai. Čia vyko bene didžiausias metų mados renginys – garsiausias Lietuvos dizaineris Juozas Statkevičius pristatė savo naują, 2020 metų pavasariui ir vasarai skirtą kolekciją.

Jau kelerius metus iš eilės kolekciją buvo galima išvysti du kartus. Pirmasis teatrališkas pristatymas buvo surengtas keliomis valandomis anksčiau, o VIP svečiai gavo kvietimus į vėlyvesnį šou, kuris prasidėjo kiek po pusės dešimtos vakaro.

Kaskart į J.Statkevičiaus rengiamus kolekcijų pristatymus susirenka ne tik mados žinovai, bet ir stiliumi bei naujausiomis tendencijomis besidominčios garsenybės.

Ne išimtis ir šios kolekcijos pristatymas. Tarp vakaro svečių buvo galima sutikti daugybę verslo, politikos, kultūros, pramogų pasaulio atstovų. Pasveikinti dizainerio atvyko būrys žvaigždžių.

Renginio svečiai – 15min galerijoje:

15min kalbinta J.Statkevičiaus mama Vanda Statkevičienė šventėje pasirodė su specialiai jai Juozo pasiūtu kostiumėliu. Ji teigė besiruošdama renginiams paprastai ilgai neužtrunkanti, tačiau ypatingomis progomis sakė visada sulaukianti sūnaus pagalbos.

O ar Juozas kurdamas klausia mamos patarimų? „Jis pats viską daro, aš tik pritariu. Būna, pasitaria su manimi, bet šiaip viską pats, turi savo galvelę. Be to, jam nelabai ir patarsi – savimi, o ne manimi vadovaujasi“, – 15min teigė V.Statkevičienė.

Vanda patikino, kad ją su sūnumi sieja itin glaudus ryšys: „Nėra nei vieno vakaro, kad nepasakytumėme vienas kitam „labanakt“.

Pasiteiravus, kaip jaučiasi prieš šventę, ji nė nebandė slėpti jaudulio. „Vis tiek žinau, kad mano vaikas. Aišku, pavyduolių būna ir dar kiek, labai daug, bet aš žinau, kad pas Juozą visada viskas išeina gerai“, – pridūrė ji.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Vanda Statkevičienė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Vanda Statkevičienė

Kolekcijos pristatyme apsilankiusi Oksana Pikul prisipažino, kad jam ruošėsi neilgai, mat pastaruoju metu vargiai randa pakankamai laisvo laiko.

„Vaikas, namai ir mano naujos grožio studijos įrengimas, atidarymo darbai daug jo pareikalauja, tai tiesiog užvažiavau į butiką, nusipirkau ir išvažiavau“, – nusijuokė O.Pikul.

Paklausta, ką mano apie tvarios mados idėją, kuri ir perteikiama šiųmetiniame J.Statkevičiaus šou, Oksana teigė ją palaikanti. Tiesa, apgailestavo, kad neturi išsisaugojusi senų mamos ar močiutės drabužių.

„Dabar turėčiau dukrą, tai būtų visai kitas klausimas, o kadangi turiu sūnų, jam turi palikti tėtis, – pasiteiravus, ar pati ketina kaip nors prisidėti prie šios idėjos, 15min teigė Oksana. – Aš sūnui sukursiu verslą ir perduosiu, kai pasensiu. Šitoks palikimas, manyčiau, vertingiausias.“

Luko Balandžio / 15min nuotr./Oksana Pikul
Luko Balandžio / 15min nuotr./Oksana Pikul

Dar viena viešnia, televizijos laidų vedėja Indrė Stonkuvienė nustebino išskirtiniu įvaizdžiu. Į renginį ji atskubėjo tiesiai iš darbo – fotosesijos ir filmavimo.

„Todėl ilgai puoštis neturėjau kada. Reikėjo tiesiog pakoreguoti lūpas, nes nuvalgiau, kadangi kvietime nebuvo parašyta, ar duos pavalgyti. Tai tiesiog pavalgiau ir išėjo toks pataisymas“, – kalbėdama su 15min juokėsi Indrė.

Paklausta, kas ją papuošė šį vakarą, žinoma moteris šmaikštavo, kad savo atsakymu tikriausiai nuvils ne vieną, nes tai – visai ne dizainerio suknelė.

„Tai mano planas b – visada turiu tokių keistų drabužių, kuriuos galiu retsykiais panaudoti. Tai yra mano išsigelbėjimas, kaip kad ir šį vakarą“, – pasakojo Indrė.

Vis dėlto ji pridūrė, kad kitu atveju, jei nereikėtų skubėti, prie veidrodžio būtų praleidusi tikriausiai kur kas daugiau laiko: „Makiažas ir šukuosena tikrai užtrunka pusantros valandos, o dar nepamirškim tos moterų situacijos, kai stovime prie pilnos drabužinės ir sakome, kad nėra kuo apsirengti. Plius dar kol įtelpi į suknelę, tai iš viso išeina maždaug 3-4 valandos.“

Prakalbus apie tvarią madą, Indrė sakė pasisakanti visų pirma už kokybę, o kokybė, jos nuomone, ir yra neatsiejama nuo tvarumo. Be to, moteris pastebėjo, kad mada linkusi kartotis, todėl smagu, kai daiktai perduodami iš kartos į kartą.

„Prisimenu, kai būdama maža važiavau į kaimą, o ten buvo tokia skrynia su mamos jaunystės suknelėmis. Kai paaugau, ta mada grįžo ir aš jas dėvėjau, – prisiminė I.Stonkuvienė. – Man būtų smagu, jei mano Cecilija iš gausybės mano daiktų išsirinktų kažką, kas jai patiktų, ir perduotų savo dukrai.“

O kokius daiktus yra išsisaugojusi pati Indrė? Atsakydama į šį klausimą ji prisiminė savo močiutę, kuri buvo labai stilinga. „Ji turėjo daug batų, suknelių, skrybėlių, o aš išsisaugojau jos rankinę, tokią kvadratinę, stambią, su mediniais motyvais, tai ta mada sugrįžo ir tikrai ją nešiojau ne vieną kartą. Beje, kaip ir seną tėvų lagaminą“, – pasakojo I.Stonkuvienė.

Ir pridūrė: „Kai jauti tą pelėsio kvapą, tai daiktui suteikia unikalumo ir pridėtinės vertės.“

Luko Balandžio / 15min nuotr./Indrė Stonkuvienė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Indrė Stonkuvienė

Ineta Stasiulytė į kolekcijos pristatymą atėjo pasipuošusi džemperiu, kurį puošia oficialus Juozo Statkevičiaus šūkis „orevurar“. Paklausta, ar taip išreiškė pagarbą dizaineriui, ji juokėsi, kad šis pats taip liepė.

„Buvome susitikę prieš kelias dienas, sakė, kad svarbiausia, jog būtų patogu. Taip ir yra – beprotiškai patogu", – šmaikštavo Ineta.

Na, o jos mylimasis Deividas Meškauskas puošėsi, kaip pats sakė, penkis eurus kainuojančiais marškinėliais. Tokį sprendimą grindė irgi patogumu ir dar tuo, kad yra didelis Marilyn Monroe fanas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Ineta Stasiulytė ir Deividas Meškauskas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Ineta Stasiulytė ir Deividas Meškauskas

Stilistė Austėja Jablonskytė, kaip visuomet, iš svečių minios išsiskyrė unikaliu įvaizdžiu. Pasipuošusi dizainerės Airidos Skrickienės kurtu apdaru, sakė puikiai įsikūnijusi į stiprios ir fatališkos moters įvaizdį –tokį, koks šį vakarą yra sukurtas ir ant scenos.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Austėja Jablosnkytė ir Justinas Žalys
Luko Balandžio / 15min nuotr./Austėja Jablosnkytė ir Justinas Žalys

Įspūdingais kailiniais pasipuošęs atlikėjas Donatas Montvydas tikrai pasistengė, kad trauktų akį. Tiesa, pasirodo, kad dėl tokio įvaizdžio ilgai sukti galvos jam pačiam neteko. Kartu su žmona Veronika juokėsi, kad atlikėjui tapus „Giambattista Valli X H&M“ kolekcijos veidu, spinta pasipildė jaunatviškais ir ryškiais apdarais. Žinoma, suderinti viską iki detalių jiems padėjo jų artimas bičiulis, visuomet pagelbstintis stilistas Marius Stanevičius.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Veronika Montvydienė ir Donatas Montvydas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Veronika Montvydienė ir Donatas Montvydas

Įspūdingo madų šou nutarė nepraleisti ir televizijos laidų vedėjas Ignas Krupavičius su žmona Vaida.

„Būtų nepadoru einant į maestro šou nesiruošti, o tie, kurie sako, kad nesiruošia, tikrai meluoja, nes pasiruošimas yra nuo rudens pradžios ir mes esame ne išimtis“, – paklaustas, ar atsakingai planavo apsilankymą jame, teigė I.Krupavičius, pridūręs, kad į J.Statkevičiaus kolekcijos pristatymą atvyksta toli gražu ne pirmą kartą ir nekantriai laukia, kuo gi šį kartą nustebins dizaineris.

Pora sakė, kad jiems nesvetima ir šiųmetė tvarios mados idėja – jiedu palaiko dizainerius, pasisakančius prieš vartotojiškumą. Štai ir Vaida į renginį atvyko pasipuošusi rūbu, kuris neskirtas masiniam vartojimui ir pasiūtas pagal individualų užsakymą.

„Mes tikrai nesame rūbų vergai“, – pabrėžė V.Krupavičienė. Savo ruožtu Ignas pridūrė besiviliantis, kad toks mąstymas bus perduotas ir ateities kartoms.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Vaida ir Ignas Krupavičiai
Luko Balandžio / 15min nuotr./Vaida ir Ignas Krupavičiai

Šventėje buvo galima sutikti ir operos solistą Merūną Vitulskį su žmona verslininke Erika. Pastarajai priklauso mados namai, tad ir šį vakarą ji pasipuošė suknele, prie kurios pati prisidėjo.

„Vyrui tai paprasta, o su moterimis truputį sunkiau, bet kadangi esu vis arčiau mados, tai ir šiam reikalui laiko skiriu daugiau“, – kalbėdama su 15min neslėpė E.Vitulskienė.

Ji akcentavo esanti didelė J.Statkevičiaus kūrybos gerbėja: „Beprotiškai gerbiu jį už darbus, kokybę, nes kokybė laikys ilgai, klasika gyvuos amžiais, o apsipirkęs pas Statkevičių galėsi ištraukti drabužį po 30 metų ir vis tiek bus awesome.“

Erika su Merūnu teigė besidžiaugiantys, jog dabar yra galimybė nebenešiojamus drabužius atiduoti į parduotuves, kur jie bus perparduoti ar perdirbti. Ir nors jiedu pabrėžė daiktų šiaip sau mėtyti nelinkę, pripažino, kad kaskart atsinaujinti įpareigoja darbas – juk nepasirodysi kiekvienoje fotosesijoje su tais pačiais rūbais.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Merūnas ir Erika Vitulskiai
Luko Balandžio / 15min nuotr./Merūnas ir Erika Vitulskiai

Čia buvo galima išvysti ir politikę Ireną Degutienę. Ji tikino, kad J.Statkevičiaus madų šou – didelė šventė, kurią jis surengė visiems savo kūrybos gerbėjams. Juozo kolekcijos Irenai patinka ypač dėl to, kad jai prie širdies – klasikinė mada.

O paklausta, ką mano apie iš kartos į kartą perduodamą madą, I.Degutienė 15min teigė, kad jos drabužinėje galima rasti tokių daiktų, kurie jau tarnauja ne vieną dešimtmetį.

„Yra ir tokių, kurie pabūna spintoje, bet po to jų atsiprašau ir vėl apsirengiu“, – šyptelėjo Irena.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Irena Degutienė, Vanda Statkevičienė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Irena Degutienė, Vanda Statkevičienė

Juozo Statkevičiaus aukštosios mados šou į „Litexpo“ rūmus grįžo beveik po trisdešimties metų. Ši erdvė pasirinkta dėl įspūdingos scenografijos ir ilgiausio, net 150-ies metrų podiumo.

Unikali ir šiųmetė mados šou idėja – persmelkta prabangaus patogumo kolekcija kalba apie iš kartos į kartą perduodamą madą.

TAIP PAT SKAITYKITE: J.Statkevičius Vilniuje pristatė savo 2020 m. šiltojo sezono kolekciją: kuo nustebino dizaineris?

TAIP PAT SKAITYKITE: „Orevurar“, tamsūs plaukai: Juozas Statkevičius ant savo podiumo – šviežiai iškeptas blondinas

Juozo Statkevičiaus mados šou režisuoja Gintaras Varnas, prie idėjų generavimo visada prisideda rašytoja Kristina Sabaliauskaitė, modelių pasirodymui vadovauja Renata Mikailionytė, stilistinius sprendimus J.Statkevičius kuria drauge su Karina Leontjeva.

Podiumu žengs žymios ir garsios moterys – operos solistė Asmik Grigorian, teatro ir kino aktorė bei dainininkė Severija Janušauskaitė, top modeliai Julija Steponavičiūtė, Karolina Toleikytė, Aistė Regina Klivečkaitė, Asta Valentaitė ir daug kitų. Garso takelį kuria DJ Andrius Alien.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:34
00:16
00:05

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką