Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 vasario 24d. 08:28

Mezginių modeliu kartu su dukra tapusi Loreta Sungailienė papasakojo ir apie Užgavėnių linksmybes

Loreta Sungailienė su dukra
Robertino Valiulio nuotr. / Loreta Sungailienė su dukra

Artėjant savaitgaliui viename sostinės restoranų vyko sveikatingumo, mados ir grožio vakaras, skirtas Užgavėnėms.

Vakaro svečius lietuvių liaudies dainomis, aranžuotomis šiuolaikiškai, džiugino ir Užgavėnių papročiais dalijosi etnomuzikologė, televizijos laidos „Duokim garo!“ vedėja Loreta Sungailienė. Kaip pasakojo vakaro viešnia, Užgavėnės – viena smagiausių kalendorinių švenčių, kurias švenčiame likus septynioms savaitėms iki Velykų.

„Tai žaidybinio pobūdžio renginys, mėgstamas visoje Lietuvoje. Tai diena, kai reikia užsigavėti, tai yra pasilinksminti, pajuokauti, papokštauti, o taip pat sočiai ir gausiai pavalgyti prieš ilgą Gavėnios laikotarpį“, – sakė Loreta Sungailienė, prisipažinusi, jog pati senokai apturėjusi galimybę pabūti tikroje, natūraliai savo aplinkoje vykstančioje Užgavėnių šventėje.

„Kalbu apie žemaitiškas Užgavėnes Plateliuose, Telšiuose ar kitame šio regiono miestelyje, kur persirengėlių šurmulys yra toks tikras, nesurežisuotas arba talentingai surežisuotas, kad nejučia ir pats įsitrauki į vaikštynes, linksmybes, pasišokimą finaliniame „Ubagų baliuje“. Kažką panašaus jau antri metai bandome surengti Vilniuje, mano vadovaujamo šeimų folkloro ansamblio „Virvytė“ rate. Praėjusiais metais lankėme Riešės mikrorajono žmones ir ten skambėjo mūsų užgavėniškos dainos, šiemet ir vėl planuojame surengti savo kolektyvo bendruomenės šventę. Mūsų tradicijos įprastos: persirengėlių vaikštynės su dainomis, šokiais ir trankia muzika, jei yra sniego – pasivoliojimas sniege, Lašininio ir Kanapinio kova, Morynės deginimas ir „ubagų“ balius su blynais ir kitomis gėrybėmis“, – savomis tradicijomis dalijosi televizijos laidos vedėja.

Robertino Valiulio nuotr./Loreta Sungailienė su dukra Liepa
Robertino Valiulio nuotr./Loreta Sungailienė su dukra Liepa

Drauge su kitomis žinomomis ir veikliomis moterimis Loreta Sungailienė demonstravo dizainerės Agnės Karpovienės („Agnette“) mezginių kolekciją. Scenoje kartu su mama pasirodė ir šešiametė Loretos Sungailienės dukrelė Liepa.

„Megztus drabužius mėgstu ir mielai nešioju. Jie ne tik šilti, jie tiesiog labai jaukūs ir daug pasakantys apie juos kūrusį žmogų. Apie kūrėjo kruopštumą, išmonę, fantaziją, pomėgį derinti spalvas, raštus. Pagaliau ir apie jo vidinį pasaulį – darnų ir turtingą gerų emocijų“, – po kolekcijos pristatymo sakė žinoma etnomuzikologė.

Paklausta, ar ir pati mėgstanti nerti, megzti, Loreta Sungailienė šypsodamasi atsakė: „Na štai, dabar labai raustu, nes tenka prisipažinti, kad nors ir šiek tiek moku, tačiau nemezgu ir neneriu. Šiam reikalui man darnos, kantrybės, laiko bei susikaupimo, deja, nepakanka. Bet galiu pasigirti – mokausi siūti ir jau esu padovanojusi ansambliečių dukroms keletą savo siūtų tautinių sijonų ir prijuosčių. Grįžtant prie mezgimo ir nėrimo... Vaikystėje aš neretai būdavau pasipuošusi savo mamos nertais ir megztais rūbeliais. Jie man – labai puošnūs ir brangūs. Vieną iš lininių siūlų man paauglei nunertą kostiumėlį turiu iki šiol. Saugau dukrai Liepai“, – atviravo Loreta Sungailienė.

Kartu su Loreta Sungailiene „Agnette“ kolekciją demonstravo grupės „Vyšnios“ narės Aistė Karanauskytė ir Sandra Navickaitė, fotografė bei psichologė Giedrė Rein, žolininkė Rasa Subačienė bei kt. veiklios moterys. Demonstruojant kolekciją smuiku grojo muzikantė Ieva Nugaraitė.

„Man įdomu, tai, kas neįprasta. Kuriu moteriai, kuri mėgsta mezginius, nebijo atrodyti ryškiai ir nestandartiškai“, – po kolekcijos pristatymo kalbėjo dizainerė Agnė Karpovienė. Prie mezginių kolekcijos buvo priderinta Eglės Kisieliūtės-Bujauskienės („EKB“) odos juvelyrika bei Aušros Raginės („Made by Aušra“) nertos rankinės, kuprinės, krepšiai.

Robertino Valiulio nuotr./Grupės „Vyšnios“ narės Aistė Karanauskytė ir Sandra Navickaitė
Robertino Valiulio nuotr./Grupės „Vyšnios“ narės Aistė Karanauskytė ir Sandra Navickaitė

Apie gydomąsias augalų savybes pasakojo žolininkė Rasa Subačienė-Rasoklė. „Mano didžiausias troškimas, kad kuo daugiau žmonių laiką leistų gamtoje, prisirinktų jiems reikiamų žolelių, ruoštųsi sveikatinančias arbatas“, – sakė gamtos paslaptis įminusi Rasa Subačienė-Rasoklė, šiuo metu besilaukianti ketvirtojo vaikelio.

Viena „Gamtos pilnatvės“ įkūrėjų Vaida Zlatkutė prisipažino, kad kurti natūralią kosmetiką iš vaistinių augalų Anykščių menų inkubatoriuje ją paskatino troškimas matyti gamtą ir save protėvių akimis bei noras gyventi prasmingai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

03:45
19:56
13:58

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką