Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 6d. 09:28

Mirė sumuštas ir dvi savaites už gyvybę kovojęs muzikas Tomas Dobrovolskis

Tomas Dobrovolskis
Asmeninio albumo nuotr. / Tomas Dobrovolskis

Po žiauraus sumušimo komos ištiktas kompozitorius, multiinstrumentalistas Tomas Dobrovolskis per dvi savaites taip ir neatsigavo. Kurį laiką vien vaistais palaikoma 48-erių muziko gyvybė užgeso antradienio naktį, 3 val. 40 min.

Dmitrijaus Matvejevo nuotr./Tomas Dobrovolskis
Dmitrijaus Matvejevo nuotr./Tomas Dobrovolskis

T.Dobrovolskį gruodžio 24-osios naktį vedžiojant šunį Vilniaus senamiestyje, Vingrių gatvėje, greta vieno iš barų užpuolė grupė jaunuolių. Jis buvo žiauriai sumuštas, neteko akies, T.Dobrovolskį ištiko koma. Vilniaus policija netrukus sulaikė šešis jaunuolius, kai kuriuos teismas leido suimti.

T.Dobrovolskiui buvo atliktos dvi sudėtingos galvos operacijos. Dvi savaites muzikantas buvo gydomas reanimacijos skyriuje, tačiau taip ir neatsigavo.

Dar gruodžio pabaigoje medikai užsiminė, kad nors padarė viską, ką galėjo, vilčių, kad T.Dobrovolskis pasveiks – mažai. Tačiau jo žmona Akvilė Dobrovolskė neprarado tikėjimo iki pat paskutinės minutės. Ji ragino visus melstis už Tomą.

Menininką, trijų vaikų tėvą pažinoję jo kolegos ir bičiuliai užsakė Šv. Mišias. Sausio 8-ąją planuota surengti labdaros koncertą, kuriame surinkti pinigai turėjo būti skirti T.Dobrovolskio gydymui.

Pasikeitus situacijai, tą pačią sausio 8-ąją „Lofte“ vyks koncertas Tomui atminti ir jo šeimai palaikyti.

Norintiems ir galintiems padėti T.Dobrovolskio šeimai:

Akvilė Dobrovolskė
SWED bankas
LT107300010119440341
Mokėjimo paskirtis: „Parama T.Dobrovolskio šeimai“

Informaciją apie atsisveikinimą su Tomu Dobrovolskiu pranešime, kai tik paaiškės detalės.

TAIP PAT SKAITYKITE: Užuojautą dėl Tomo Dobrovolskio mirties išreiškė scenos bendražygiai

Per pastaruosius kelerius metus T.Dobrovolskis koncertuodavo ne tik Lietuvoje, bet ir Lenkijoje, Latvijoje, Danijoje, Švedijoje, Didžiojoje Britanijoje, Belgijoje, Suomijoje, Izraelyje ir daugelyje kitų valstybių.

Vienoje scenoje jis yra muzikavęs su Sainkho Namtchylak, Vladimiru Čekasinu, Satoko Aoki, Plazi Halaoui, Petru Geniušu, Andre Pabarčiūte, Raimondu Sviackevičiumi, Daliumi Naujokaičiu, Neda Malūnavičiūte, Liudu Mockūnu, Eugenijumi Kanevičiumi, Vytautu Labučiu, Artūru Anusausku ir kitais.T.Dobrovolskis priklausė Lietuvos džiazo federacijai ir Lietuvos muzikos terapijos asociacijai, aktyviai dalyvaudavo įvairiuose meniniuose projektuose, muzikos festivaliuose.

VIDEO: Geltonos Sofos Klubas - Tomas Dobrovolskis 2013 01 27
Luko Balandžio nuotr./Tomas Dobrovolskis
Luko Balandžio nuotr./Tomas Dobrovolskis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką