Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 19d. 10:08 , Atnaujinta: 2021 balandžio 19d. 12:49

Mirė žinomas Lietuvos chirurgas Kęstutis Vitkus

Kęstutis Vitkus
15min nuotr. / Kęstutis Vitkus

Pirmadienį Lietuvą pasiekė liūdna žinia – būdamas 68-erių, mirė žinomas chirurgas Kęstutis Vitkus.

Tai, kad Lietuva neteko žinomo chirurgo, 15min patvirtino ir velionio dukra Vita Degutienė, ir jo buvęs kolega Renaldas Vaičiūnas.

„Šiandien ryte jį rado susmukusį duše. Mirtis buvo netikėta“, – komentavo vyras. Iki tol, anot R.Vaičiūno, didelių sveikatos problemų K.Vitkus neturėjo.

Buvai kolega ir šefu juo ir liksi. Ilsekis ramybėje

Posted by Renaldas Vaičiūnas on 2021 m. balandžio 18 d., sekmadienis

K.Vitkus gimė 1952 m. gruodžio 14 dieną Skuode, profesorius buvo habilituotas medicinos mokslų daktaras, daugiau nei 35-erius metus dirbęs klinikinį darbą.

Kaip rašoma oficialiame K.Vitkaus klinikos puslapyje, vyras buvo Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Rekonstrukcinės ir plastinės chirurgijos klinikos vadovas, VU Santariškių klinikų Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos centro direktorius, Lietuvos Respublikos Mokslų akademijos narys ekspertas, Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos vyr. specialistas, Lietuvos plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos draugijos narys (buvo jos pirmasis prezidentas), tarptautinės chirurgijos kolegijos narys, Lietuvos MA žurnalų „Acta Medica Lituanica“ ir „Medicina“ redakcinės kolegijos narys.

Profesorius buvo išrinktas Lietuvos plastinės chirurgijos delegatu ir paskelbė daugiau nei 150 mokslo darbų, jam vadovaujant apgintos 5 daktaro disertacijos.

K.Vitkus buvo plačiai žinomas plastinės chirurgijos specialistas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. 1980 metais jis pirmą kartą Lietuvoje replantavo amputuotus pirštus. Už Rekonstrukcinės ir plastinės mikrochirurgijos tarnybos sukūrimą buvo apdovanotas Nacionaline premija.

1980–1985 metais Vilniaus mikrochirurgijos centras vienintelis Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Baltarusijoje atlikdavo šio regiono gyventojų amputuotų segmentų replantaciją. Mikrochirurgas kartu su kolegomis per 20 metų atliko daugiau nei 2 500 replantacijų ir daugiau nei 2 000 mikrochirurginių audinių transplantacijos operacijų.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Profesorius Kęstutis Vitkus
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Profesorius Kęstutis Vitkus

Nuo 1985 metų profesorius K.Vitkus atliko estetinės chirurgijos operacijas. Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos srityje profesorius stažavosi Maskvos ir Sankt Peterburgo klinikose. Tobulinosi Europoje: Berlyno Universiteto, Prahos, Helsinkio, Bonos klinikose.

1996 metais profesorius su oficialiu vizitu lankėsi Pakistane, Karači gydymo įstaigose, aštuonis kartus dalijosi patirtimi dėstydamas Čikagos, Majamio, Portlando OR, Sietlo ir San Fransisko klinikose.

1988 metais dirbo Oregono sporto medicinos gydytoju „Trail Blazer“ krepšinio komandoje. 1992 metais dirbo Pietų Ilinojaus universiteto Springfildo plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos klinikose. Tais pačiais metais išrinktas „International College of Surgeons“ nariu. Profesorius K.Vitkus taip pat tobulinosi Prancūzijoje, Šveicarijoje, Austrijoje.

Už rekonstrukcinės ir plastinės mikrochirurgijos tarnybos sukūrimą jis buvo apdovanotas Nacionaline premija. 1980–1985 metais Vilniaus mikrochirurgijos centras vienintelis Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Baltarusijoje atlikdavo šio regiono gyventojų amputuotų segmentų replantaciją. Mikrochirurgas kartu su kolegomis per 20 metų atliko daugiau nei 2 500 replantacijų ir daugiau nei 2 000 mikrochirurginių audinių transplantacijos operacijų.

15min primena, kad 2018-aisiais anapilin iškeliavo K.Vitkaus žmona, dizainerė, visuomenininkė Daiva Vitkienė-Reimerytė. Moteris buvo viena ryškiausių savo kartos drabužių dizainerių Lietuvoje.

TAIP PAT SKAITYKITE: Anapilin iškeliavo mikrochirurgo Kęstučio Vitkaus žmona, dizainerė Daiva Vitkienė-Reimerytė

Šalies vadovai reiškia užuojautą dėl K.Vitkaus mirties

Šalies vadovai pirmadienį reiškia užuojautą artimiesiems ir kolegoms dėl žinomo mikrochirurgo Kęstučio Vitkaus mirties.

„Lietuva neteko ne tik profesionalaus mediko, bet ir kilnaus bei savo pašaukimui atsidavusio žmogaus“, – užuojautoje teigė prezidentas Gitanas Nausėda.

„Profesorių Kęstutį Vitkų prisiminsiu kaip žmogų, kuris Sausio 13-osios naktį gelbėjo sužeistųjų prie Televizijos bokšto gyvybes, kaip žmogų, kuris buvo prisirišęs prie gimtinės ir ją be galo mylėjo. Linkiu stiprybės velionio artimiesiems ir kolegoms“, – sakė jis.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pabrėžė, kad profesoriaus K.Vitkaus darbas buvo vertinamas ir svetur.

„Netekome profesoriaus, savo srities profesionalo, kurio kompetencija ir atsidavimas darbui buvo vertinimas tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų. Kęstutis Vitkus paliko reikšmingą pėdsaką rekonstrukcinės ir plastinės mikrochirurgijos srityje. Jo ilgametis darbas bei pasiekimai visada išliks mūsų mokslo ir medicinos istorijoje“, – teigė parlamento vadovė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai: 12

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką