Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 22d. 20:01

Mirga Gražinytė-Tyla atsisako Birmingemo miesto simfoninio orkestro muzikos vadovės pareigų

Koncerto su Mirga Gražinytė-Tyla akimirka
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Koncerto su Mirga Gražinytė-Tyla akimirka

Užsienio žiniasklaida praneša, kad Mirga Gražinytė-Tyla 2022 metų vasarą atsistatydins iš Birmingemo miesto simfoninio orkestro (CBSO) direktorės pareigų ir taps pagrindine kviestine dirigente.

Apibūdindama savo išėjimo priežastį kaip „labai asmenišką sprendimą“, Mirga Gražinytė-Tyla pridūrė, kad tikisi atsisakyti „administracinės atsakomybės būti muzikos vadove“ ir daugiau dėmesio skirti „grynai muzikinei veiklai“, rašoma Classicfm.

CBSO teigia, kad Gražinytė-Tyla pratęs įsipareigojimą orkestrui dar vieną sezoną, iki 2022 m. vasaros.

„Džiaugiamės galėdami tęsti savo santykius su Mirga ir esame be galo dėkingi už nesibaigiančią energiją, aistrą ir kūrybiškumą, kurį ji įdeda dirbdama su mumis.

Taip pat džiaugiamės, kad ji sutiko pratęsti savo įsipareigojimus CBSO. Tikimės, kad kartu muzikuosime ateityje“, – sakė CBSO generalinis direktorius Stephenas Maddockas.

Per savo darbo metus CBSO Gražinytė-Tyla pasirašė sutartį su prestižine įrašų kompanija „Deutsche Grammophon“ ir tapo pirmąja dirigente moterimi, užsitikrinusia išskirtinę ilgalaikę sutartį su „Yellow“ ženklu.

Ji su orkestru keliavo devyniose tarptautinėse gastrolėse, įskaitant apsilankymus Vienos „Musikverein“ ir „Liucernos“ festivalyje, ir kartu su „Midlands“ ansambliu triumfavo „Gramophone“ klasikinės muzikos apdovanojimuose 2020 metais.

„Aš labai žaviuosi CBSO muzikantais, džiaugiuosi, kad ateinančiais metais ir toliau muzikuosime kartu“, – užsienio žiniasklaidai sakė Mirga Gražinytė-Tyla

15min susisiekus su Lietuvos muzikos informacijos centro direktore Asta Pakarklyte, ji teigė informacijos, kad Mirga Gražinytė-Tyla atsisako Birmingemo miesto simfoninio orkestro direktorės pareigų, neturinti. Vis dėlto, anot pašnekovės, toks dirigentės sprendimas būtų pateisinamas.

„Tai nebūtų netikėta, suprantama, kad motinystė, mažamečių vaikų auginimas yra didelis iššūkis. Nors priežasčių aš nežinau, galbūt jos su tuo visiškai nesusijusios, bet jei tai yra šeimos aplinkybės, kodėl gi ne“, – sakė A.Pakarklytė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką