TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Mistinės dramos „Nesamasis laikas“ pristatyme – sulysusi kūrybinė grupė ir aktorių padėkos

Filmo „Nesamasis laikas“ kūrybinė grupė
Gretos Skaraitienės nuotr. / Filmo „Nesamasis laikas“ kūrybinė grupė
Šaltinis: 15min
0
A A

Daugybėje vietų filmuoto aktoriaus ir režisieriaus Mykolo Vildžiūno debiutinio vaidybinio filmo „Nesamasis laikas“ darbai šiuo metu verda Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje. Būtent čia pirmadienio popietę kūrybinė grupė pristatė juostą, kurią jau įpusėjo filmuoti.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!
Gretos Skaraitienės nuotr./Mykolas Vildžiūnas
Mykolas Vildžiūnas

„Jau perkopėme į antrąją filmavimo dalį. Nelė Savičenko jau suvaidino savo rolę, o Mindaugas Papinigis tik ketvirtadienį pasirodys filmavimo aikštelėje. Kad sunkiai dirbame, nepasakosiu, nėra lengvai gimstančių darbų“, – pasakojo M.Vildžiūnas. Jis juokavo pastaruoju metu sulaukiantis pastabų dėl išorinių pokyčių. „Vis daugiau žmonių sako, kad aš sukūdau, bet tai nesvarbu, pasitaisysiu. Dabar svarbu kuo kokybiškiau užbaigti filmavimo darbus. Mano popieriuje parašytą scenarijų 30-ies žmonių komanda dabar papildo su kiekvienu kadru“, – teigė kino kūrėjas, dar kartą pabrėždamas, jog naujajame filme netrūks jo asmeninių išgyvenimų, tačiau filmas nebus autobiografinis.

Išsamų Žmonės.lt interviu su filmo režisieriumi M.Vildžiūnų perskaityti galite čia.

Gretos Skaraitienės nuotr./Tadas Gryn
Tadas Gryn

„Sunkiausia filmuojantis buvo, tai kad tuo pat metu man reikėjo pasirodyti teatro premjeroje, teko atrasti laiko abiems darbams, išlikti aktyviam, nemiegoti ne viename darbe. Pastaruoju metu miegojau labai mažai, bet man tai patiko“, – šypsojosi pagrindinį herojų Tadą įkūnijęs aktorius Tadas Gryn.

„Mėgstu dirbti su jaunais režisieriais, o ypač su tais, kurie nesikelia į puikybę ir nemėgina išradinėti dviratį. Su Mykolu man patiko dirbti, gaila, kad taip trumpai. Jis filmavimo aikštelėje viską mato, viską žino, yra labai konkretus ir tuo pačiu duoda visišką laisvę ir nekankina aktorių. Naudodamasi proga linkiu sėkmės visiems jauniems kolegoms, labai sergu už šitą filmą“, – susirinkusiems sakė viduriniosios kartos aktorė Nelė Savičenko, vaidinanti pagrindinio herojaus mamą.

Pagyrų režisieriui negailėjo ir aktorius Valentinas Novopolskis. „Puikiai leidžiu laiką. Nedažnai man teko filmuotis kine, bet komanda labai svarbi, čia ji buvo puiki, už tai esu dėkingas“, – sakė jis.

Su filmu „Nesamasis laikas“ debiutuojantis operatorius Audrius Budrys taip pat prisipažino sulysęs. „Aš kaip ir Mykolas sukūdau. Kaip man pasisekė dirbti, pamatysime, kai viskas suguls į filmą. Labai džiaugiuosi profesionalų komanda, kuri labai padeda dirbti“, – tvirtino jis.

Gretos Skaraitienės nuotr./Toma Vaškevičiūtė ir Nelė Savičenko (dešinėje)
Toma Vaškevičiūtė ir Nelė Savičenko (dešinėje)

Bus ir erotikos prieskonis

Pagrindinio herojaus mylimąją vaidinanti aktorė Toma Vaškevičiūtė filme atliks Tado mylimosios ir vaiko motinos rolę. „Tai, kad mano herojė yra mama – tik dalis portreto. Mykolo Vildžiūno duktė vaidina mūsų su Tadu dukterį, ji šviesių plaukų, rudų akių, labai graži mergaitė ir labai protinga. Kai geras vaikas, lengva būti mama. O būti žmona... Turėjau daug gražių akimirkų filmuodamasi. Kartais dėl aplinkos nepasiseka atsipalaiduoti, o čia buvo lengva, nors turėjau tokių scenų... Net labai erotiškų. Tikiuosi, jos bus gražios“, – pasakojo T.Vaškevičiūtė.

Filmo aprašymas

Mistinė drama „Nesamasis laikas“ pasakoja apie jauno vyro sumaištį šiandienos laike. Pagrindinis filmo herojus Tadas – trisdešimties metų vyras, ieškantis atsakymų į klausimus, kurie artimi daugeliui jo bendraamžių, bręstančių tarp nostalgiškos socialistinės vaikystės svajonių ir nepavejamai skubančios jaunos demokratijos peršamų idealų.

Tado santykiai su žmona prasti, su tėvais – uždari, su draugais... Jų nėra. Gyvenimo tempas didelis, vienintelė atsipalaidavimo galimybė – žolės suktinė. Viskas teka įprasta, žemyn tempiančia vaga, kol vieną dieną, važiuodamas į eilinę darbo komandiruotę, Tadas nulekia nuo kelio. Jam atsidūrus ligoninėje laikas sustoja. Daktarai nesako, kas jam yra, tėvai atrodo sunerimę, o dar iš kažkur išdygsta šimtą metų nematytas vaikystės draugas. Visi lyg susitarę kalba apie sudėtingą „situaciją“, šnekėdami užuominomis, nutylėjimais ir susižvalgymais, tik vienintelis Tadas nesupranta kokią.

Nors jis jaučiasi gerai, primygtinai yra laikomas ligoninėje. Po kurio laiko į palatą užsuka ir pareigūnas, tiriantis šio autoįvykio bylą. Pasirodo, Tadas važiavo ne vienas, šalia jo sėdėjo mergina, kuri šiuo metu guli komoje. Kas ji, pareigūnas nutyli. Tadas tvirtina, kad prieš jį, autostradoje išlėkė dviratininkas, dėl to ir įvykusi avarija, tačiau pareigūnas teigia, kad ten nėra jokio šalutinio kelio. Ar viskas yra tikrai taip, kaip Tadui atrodo?

„Nesamasis laikas“ kalba apie kartą, kurios pagrindinis bruožas – nuolatinę įtampą kelianti sumaištis. Kuomet nieko nespėji, o privalai. Nenori, o reikia. Dar gali, bet jau nebetiki.

Kino teatruose juosta pasirodys 2013 metų rudenį.

Filmo „Nesamasis laikas“ kūrybinė grupė

Režisierius – Mykolas Vildžiūnas
Scenarijaus autorius – Mykolas Vildžiūnas
Operatorius – Audrius Budrys
Prodiuseriai – Dagnė Vildžiūnaitė, Dmitrijus Radinas

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką