TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mitai apie nėštumą

Nėštumas
Photos.com / Egzistuoja daug mitų apie nėštumą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Tapimas motina gali būti jūsų gyvenimą keičiančiu faktoriumi ir gali atrodyti, kad jums reikia atsisakyti labai daug dalykų.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Dažniausiai būsimos motinos yra apkraunamos informacija ir patarimais, ką jos turėtų ar ko neturėtų daryti per nėštumą ir gimdymą, todėl būtina tiksliai žinoti kurie patarimai yra naudingi, rašo „Female First“.

Per nėštumą negalima gerti JOKIO alkoholio
Kai esate nėščia, geriau iš viso negerti alkoholio. Jei jūs nusprendžiate gerti, galite išgerti ne daugiau nei 1 ar 2 vienetus alkoholio vieną ar kelis kartus per savaitę, tik nesusigerkite. Vienetas yra pusė bokalo vidutinio stiprumo alaus, šviesaus alaus ar sidro. Taurė vyno atitinka du vienetus alkoholio.

Jei jūs turite katę, privalote atsargiai elgtis su jų fekalijomis, kai jūs esate nėščia.

Per nėštumą negalima kelti sunkių daiktų
Tiesa: Jei jūs turite kažką kelti, laikykite savo nugarą tiesiai ir lenkite klubus bei kelius. Kai jūs einate apsipirkti, savo pirkinius padalykite į dvi lygias dalis ir neškite po vieną krepšį kiekvienoje rankoje.

Per nėštumą jūs negalite gerti paracetamolio
Netiesa: Paracetamolis gali būti vartojamas per visas nėštumo stadijas, kad sumažintų aukštą temperatūrą ir skausmo palengvinimui esant švelniems simptomams tokiems kaip galvos skausmai. Nėra jokio aiškaus įrodymo dėl žalingų padarinių kūdikiui, bet kaip bet kokie kiti vaistai per nėštumą paracetamolis taip pat turi būti geriamas mažomis dozėmis ir trumpą laiką. Jei jūs negaluojate per nėštumą ar norite patarimo, kurie vaistai yra saugūs, turite pasikalbėti su savo gydytoju.

Per nėštumą jūs negalite valgyti žuvies
Netiesa: Žuvis yra naudinga jūsų sveikatai ir jūsų augančiam kūdikiui, todėl pabandykite suvalgyti mažiausiai dvi porcijas per savaitę. Galima valgyti daugumą žuvies rūšių tuo metu, kai esate nėščia, tačiau venkite kardžuvės, apribokite tuno valgymą, suvalgykite ne daugiau kaip du tuno kepsnius per savaitę. Šios žuvys kenksmingos dėl gyvsidabrio kiekio, kuris gali pakenkti kūdikio nervų sistemos vystymuisi. Venkite žalių vėžiagyvių, kadangi yra didelė rizika apsinuodyti maistu, kuris gali būti ypač nemalonus, kai jūs esate nėščia.

Jūs galite pasakyti savo kūdikio lytį iš to, kokio maisto troštate, pagal kūdikio spyrius ir spyrių kryptis
Netiesa: Yra daug populiarių teorijų, kaip nustatyti būsimo kūdikio lytį, bet, deja, nėra jokio esminio įrodymo, kad bet kurią iš jų būtų galima palaikyti. Apskritai nėra būtina žinoti būsimo kūdikio lytį anksčiau nei kūdikis gims.

Jūs negalite mankštintis tuo metu, kai jūs esate nėščia
Netiesa: Iš tikrųjų rekomenduojama, kad jūs per nėštumą tęstumėte pratimus, tačiau jų nesunkinkite. Apie naudingus pratimus ir jų žalą galite pasiteirauti savo gydytojo.

Rūkymas per nėštumą daro kūdikius mažesnius, todėl gimdymas bus lengvesnis
Netiesa: Kai jūs rūkote, smalkės ir kiti nuodai patenka į jūsų plaučius. Tai reiškia, kad jūsų kūdikis gauna mažiau deguonies ir negali užaugti, nikotinas jūsų kūdikio širdies dūžius padaro dažnesnius. Kai kvėpuojate kitų žmonių dūmais, tikėtina, kad jūsų kūdikis kentės nuo astmos, krūtinės ląstos infekcijų, kosulių ir peršalimų.

Jei jūs liausitės rūkyti, jus ryte mažiau pykins, bus mažiau komplikacijų per nėštumą, sumažinsite negyvo vaisiaus gimimo pavojų. Kuo greičiau nustosite, tuo geriau bus jums. Net sustojimas po kelių nėštumo savaičių gali būti naudingas.

Krūtinės dydis nepaveiks jūsų gebėjimo maitinti krūtimi.

Nėščios moterys turi gauti papildomą folio rūgšties kiekį per nėštumą
Tiesa: Folio rūgštis yra B vitaminas, kuris yra labai svarbus per nėštumą. Jis yra žaliose daržovėse ir ruduose ryžiuose, rekomenduojama, kad nėščios moterys papildytų savo mitybą 400 mg folio rūgštimi iki 12 nėštumo savaičių. Idealu, kad folio rūgštį pradėtumėte vartoti tada, kai tik nusprendžiate, kad jūs norite kūdikio, jog organizmas jos prisikauptų.

Jūs neturite gerti kavos per nėštumą
Netiesa: Galite išgerti kavos, bet turite apriboti savo kofeino suvartojimą iki 200 mg (maždaug du puodukai) per dieną. Per daug kofeino gali padidinti pavojų, jog kūdikis gims per mažo svorio.

Jūs turite maitintis už du tuo metu, kai esate nėščia
Netiesa: Daugumai nėščių moterų reikia tarp 1800 ir 2100 kalorijų dieną – taip pat kaip nenėščioms moterims. Tačiau po trijų nėštumo mėnesių jums reikia papildomų 200 kalorijų (pavyzdžiui, keleto vaisių) per dieną.

Moterys su mažomis krūtinėmis negali maitinti krūtimi
Netiesa: Krūtinės dydis nepaveiks jūsų gebėjimo maitinti krūtimi. Krūtinės dydis per nėštumą pasikeičia, kad paruoštų jus maitinimui krūtimi. Nuo aštuonių savaičių nėštumo jos gali padidėti dviem dydžiais. Patartina pabandyti maitinti krūtimi pirmus šešis mėnesius, kad jūsų kūdikis gautų visas geriausias maistingas medžiagas. Maitinimas krūtimi gali pareikalauti iš jūsų kantrybės ir pastangų.

Jūs turite vengti gyvūnų tuo metu, kai esate nėščia
Netiesa: Dauguma gyvūnų nekelia jokio pavojaus nėščioms moterims. Tačiau jei jūs turite katę, privalote atsargiai elgtis su jų fekalijomis. Kačių fekalijos gali turėti savyje organizmų, kurie sukelia ligas, kuriios gali pakenkti jūsų kūdikiui. Jūs turite nevalyti jų padėklo tuo metu, kai esate nėščia, ar bent jau tuo metu dėvėkite gumines pirštines. Jūs turite taip pat dėvėti pirštines sodininkaudamos, kad išvengtumėte kontakto su fekalijomis. Jei jūs kontaktuojate su katės fekalijomis, kruopščiai plaukite rankas. Jūs turite taip pat vengti kontakto su ėriukais ir žindomomis avimis tuo metu, kai esate nėščia, kadangi jos gali užkrėsti jus tam tikromis ligomis, kurios pakenks kūdikiui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką